Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jakie napoje są wskazane dla ciężarnej?

Twój Ekspert od żywienia i diety

Zalecam przede wszystkim pić wodę niegazowaną – od 1,5 do 2 litrów dziennie, kompoty, soki własnoręcznie wyciskane i rozcieńczane wodą. Oczywiście owoce wcześniej trzeba bardzo dokładnie wymyć. Natomiast w ogóle nie powinno się pić ziół, głównie dlatego, że nie wszystkie zioła są dokładnie przebadane i nie wiemy ile ich bezpiecznie może wypić kobieta w ciąży.

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Fot. archiwum prywatne

Dr n. med. Magdalena Białkowska

Przyszła mama nie powinna też pić mocnej herbaty i mocnej kawy, bowiem zawierają zbyt dużo kofeiny. A także słodzonych gazowanych napojów, bo one tuczą i wiele z nich zawiera fosforany, które hamują wchłanianie wapna.

Nie ma natomiast przeciwwskazań do słabych herbat wszelkiego typu.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • toja51 | 07-04-2009 23:59:19

    No Boze, jak to swietnie robi na zmarchy i cialo! Duzo wody polecam. I czystosc organizmu absolutna! I nie chce sie palic! I nie chce sie jesc! I mlodosc skory ponad metryke! Goraco polecam wode niegazowana!
  • Modzelka8 | 24-02-2015 20:32:14

    Ja w ciąży piłam tylko wodę. Nic innego mi po prostu nie smakowało, nie wspominając już o napojach gazowanych. Czasem kiedy miałam ochotę na coś innego to wybierałam soki niesłodzone

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj