Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Fotelik samochodowy to konieczność

Dziecko jak pocisk

Prawidłowe usadowienie dzieci i właściwy fotelik w samochodzie ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo naszych pociech.

Fotelik montowany systemem Isofix jest dużo bezpieczniejszy niż mocowany pasami bezpieczeństwa.

Fot. iStockphoto

Fotelik montowany systemem Isofix jest dużo bezpieczniejszy niż mocowany pasami bezpieczeństwa.

Fotelik jest niezbędny

Dzieci wymagają fotelików i nie mogą korzystać z pasów dla dorosłych. Kości ich miednicy nie mają przednich górnych kolców biodrowych, przez co w razie wypadku pas łatwo zsuwa się z miednicy, zgniatając brzuch. W razie wypadku samochodowego obrażenia odnosi co czwarte dziecko zapięte pasami w wieku od 4 do 10 lat. W czasie zderzenia z prędkością 64 km/h niezabezpieczony niczym pas naciska na trzewia z siłą 1,5 kN (ok. 150 kg). Fotelik zwykły redukuje ją do 1,2 kN, zaś foteliki z integralnymi ogranicznikami uniemożliwiającymi przemieszczanie się pasa do 0,5 kN. Foteliki dziecięce, które zostały przetestowane i zdobyły unijną homologację oznaczone są literami CE.

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj