Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Czego potrzebuje skóra noworodka?

Nawilżenie to podstawa pielęgnacji

Chociaż każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej, zdarza się tak, że napotykamy trudności. Dotyczy to zwłaszcza tych z nas, które cieszą się macierzyństwem od niedawna. Dlatego też, zamiast się poddawać, warto skorzystać ze sprawdzonych rad, które ułatwią nam codzienną pielęgnację malucha.

Zdrowa skóra to skóra nawilżona. Nawilżanie skóry dziecka do podstawa pielęgnacji

Fot. Fotolia.pl

Zdrowa skóra to skóra nawilżona. Nawilżanie skóry dziecka do podstawa pielęgnacji

Zazwyczaj największe trudności podczas opieki nad dzieckiem sprawia nam prawidłowe dbanie o jego skórę. Jak wiadomo, szczególnie u nowonarodzonych dzieci możemy zauważyć nadwrażliwość naskórka na wiele czynników zewnętrznych, co ostatecznie prowadzi do różnego rodzaju dolegliwości. Jedną z nich z pewnością jest łuszczenie, związane często z AZS. Na szczęście, na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które skutecznie radzą sobie z dokuczliwymi zmianami, gdy dziecko ma suchą skórę.

 

Nawilżanie to podstawa

Aby wrażliwe, niemowlęce ciałko nie było narażone na bolesne otarcia, które mogą przerodzić się w trudne do zagojenia rany, warto poważnie zastanowić się nad sposobami pielęgnacji naszej pociechy. Możliwości współczesnego przemysłu farmaceutycznego pozwalają nam na to, by dobrać odpowiednie kosmetyki, idealnie dostosowane do potrzeb noworodka. Z tego powodu warto poświęcić więcej czasu i udać się do pobliskiej apteki lub dobrze zaopatrzonej drogerii, by na spokojnie zadecydować, czego będzie potrzebować nasze dziecko. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się oferowane przez wiele firm serie produktów pielęgnacyjnych i ochronnych, które przy codziennym stosowaniu pozwolą nam uzyskać zadowalające efekty. Dzięki nim nie tylko natłuścimy ciało bobasa bezpośrednio po kąpieli, lecz także, w ciągu dnia, zatroszczymy się o mocne nawilżenie jego wymagającej skóry.

 

Uważaj na ubrania

Chociaż niewiele z młodych mam zdaje sobie z tego sprawę, stale utrzymującą się suchość naskórka wywołują również nieumiejętnie dobrane stroje. To, co wydaje się nam świetną stylizacją dla maleństwa, nie zawsze okazuje się wygodne, wywołując tym samym w dziecku poczucie dyskomfortu. Noworodek nie będzie w stanie dać nam do zrozumienia, co sprawia, że będąc nakarmionym i przewiniętym, płacze, możemy się jednak tego domyślić, zakładając mu ubrania ciasno opinające jego drobne ciało. W tym wypadku trudno o kompromis. Jeśli zależy ci na tym, by maluszek nie cierpiał z powodu suchej skóry, zwracaj uwagę na rodzaj materiału, z jakiego wykonano śpioszki lub kaftanik, które cię zainteresowały, oraz staraj się kompletować dziecięcą garderobę zgodnie z wiekiem i wymiarami twojego szczęścia.

 

Co za dużo, to niezdrowo

Wreszcie, musimy pamiętać o tym, że początkowo trudno będzie nam przyswoić wszystkie nowe rozwiązania ulepszające pielęgnację bobasa. Nie miejmy zatem wyrzutów sumienia, jeśli zdarzy nam się nie wetrzeć balsamu w suchą skórę pociechy po wieczornej kąpieli lub omyłkowo ubierzemy niemowlę w zbyt ciasne body.

Macierzyństwo to jedno z najpiękniejszych doświadczeń kobiety, ale tylko wtedy, gdy spędzanie czasu z naszym skarbem nie jest wyrzeczeniem, a czystą przyjemnością, dlatego czasem warto przymknąć oko na bycie perfekcyjną i pozwolić sobie na małe grzeszki, stale mając jednak na względzie dobro maleństwa.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci   to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Miód można wprowadzić do jadłospisu dziecka dopiero gdy skończy przynajmniej rok.

Miód jest niebezpieczny dla niemowląt

Słodzenie miodem napojów i potraw maluchów nie tylko sprzyja nadwadze, ale może uczulać i grozi zatruciem jadem kiełbasianym. Dzieciom do roku w ogóle miodu nie powinno się podawać. Niektórzy lekarze radzą, by wstrzymać się nawet do drugich urodzin.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj