Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Czy laser o nazwie Quanta YouLaser CO2 może zmniejszyć rozstępy na brzuchach naszych mam, powstałe 30 lat temu?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

Quanta YouLaser CO2 to tzw. laser frakcyjny. Lasery frakcyjne służą nie tylko do zabiegów odmładzających, ale również do redukcji przebarwień, blizn i rozstępów.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Ja mogę powiedzieć na temat działania i skuteczności lasera, który posiadam i używam w swojej praktyce w MFPLaser frakcyjny Fraxel Re: pair CO2, firmy, która opracowała metodę frakcjonowania i jako pierwsza produkowała lasery frakcyjne ma wszelkie niezbędne atesty i dopuszczenia poprzedzone serią udokumentowanych badań klinicznych, zapewniających skuteczność przeprowadzanych zabiegów.

W czasie zabiegu usuwamy równomiernie część skóry (czyli również rozstępu) i pobudzamy ją do regeneracji. W wyniku zabiegu rozstępy stają się mniej widoczne z dwóch powodów – część tkanki została usunięta, a pozostała część została zmuszona do regeneracji, przebudowy struktury i zbliżenia jej wyglądu do tego, jaki ma zdrowa skóra. Z rozstępami można sobie radzić również innymi laserami.

Wspomagające działanie ma również endermologia – seria zabiegów uelastyczni skórę, stanie się ona jędrniejsza, bardziej napięta a rozstępy mniej widoczne. Najważniejsza jest konsultacja z lekarzem, który oceni problem i dopasuje odpowiednią terapię.

Należy pamiętać, że na chwilę obecną nie istnieje żadna cudowna metoda, która spowoduje całkowite usunięcie blizn czy rozstępów. Jedyne, co możemy zrobić, to znacząco zmniejszyć ich widoczność. Nie ma znaczenia kiedy powstały rozstępy, natomiast dużo zależy od indywidualnych skłonności skóry do regeneracji u danego pacjenta. Każdy organizm reaguje inaczej, efekty uzależnione są od tego jak bardzo skóra „pozwoli się” zregenerować.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Gdy maluch nie chce mleka, możemy dawać mu bezglutenową kaszkę zbożową.

Czym karmić dziecko, które nie lubi mleka?

Moja Iśka, gdy skończyła pół roku, nagle przestała lubić mleko. Po rozmowie z pediatrą zmieniłam mieszankę. Nie pomogło. Dziecko nie chciało jej pić. Bałam się o kości i zęby mojej córeczki. Co robić, jeśli niemowlę i małe dziecko nie chce pić mleka?

czytaj

Astma oskrzelowa u dzieci rozpoczyna się najczęściej około 3.  6. roku życia, ale może pojawić się już w pierwszym półroczu.

Astma oskrzelowa

O astmie oskrzelowej, jednej z najczęściej występujących chorób przewlekłych układu oddechowego rozmawiamy z dr n. med. Zygmuntem Nowackim* specjalistą chorób dzieci i alergologiem.

czytaj

Wybierając produkty spożywcze w ciąży, warto zwracać szczególną uwagę na ich skład.

Czego nie powinna jeść kobieta w ciąży?

O tym, które produkty spożywcze mogą zaszkodzić przyszłej mamie i jej dziecku rozmawiamy z dr n. med. Katarzyną Walicką – Serzysko, specjalistą chorób dzieci, pulmonologiem z Przychodni Specjalistycznej Prosen.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj