Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Halo! ATOPIA. Edukacyjny projekt dla rodziców i opiekunów dzieci z AZS

Porozmawiajmy o atopowym zapaleniu skóry, alergii i atopii.

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 14 lat, atopowe zapalenie skóry, cierpi na alergie, bądź atopię ta akcja jest dla Ciebie! W ramach projektu „Halo! ATOPIA – Lepsze życie z atopowym zapaleniem skóry” już w najbliższą sobotę 28 lipca 2012 w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców i opiekunów. Udział we wszystkich spotkaniach z ekspertami i lekarzami jest bezpłatny.

Podczas spotkania starsze dzieci będą się bawić z animatorami

Fot. Agnieszka Waszak

Podczas spotkania starsze dzieci będą się bawić z animatorami

Organizatorem akcji jest Fundacja Alabaster, działająca w całej Polsce na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS) i innymi objawami alergii. Projekt Halo! ATOPIA współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich). Partnerem projektowym jest Instytut Matki i Dziecka.

Halo! ATOPIA podczas siedmiu spotkań chce zainicjować debatę dotyczącą atopowego zapalenia skóry u dzieci, a tym samym zwrócić uwagę na problem obniżonej jakości życia chorych i ich rodzin z powodu AZS. - Pragniemy stworzyć przestrzeń do dialogu pomiędzy rodzicami dzieci z AZS, a lekarzami różnych specjalności, psychologami, dietetykami oraz podsumować nasze rozmowy w publikacji o atopii. Wierzymy, że lepsze rozumienie choroby uwzględniające różne jej aspekty spowoduje lepsze radzenie sobie z jej objawami i skutkami, a tym samym – wpłynie na wzrost jakości życia dzieci z AZS i ich rodzin – mówi Monika Wyrzykowska, Prezes Fundacji Alabaster.

Poznajmy się i porozmawiajmy już 28 lipca 2012 o godzinie 10:00

Pierwsze spotkanie projektu Halo! ATOPIA dotyczyć będzie tematyki dermatologiczno – alergicznej i odbędzie się w Warszawie w sobotę w dniu 28 lipca 2012 w godzinach 10.00 – 14.00 w udostępnionym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Centrum Komunikacji Społecznej przy pl. Konstytucji 4.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy już dziś wejść na stronę www.haloatopia.pl i poprzez elektroniczny formularz zgłosić swój udział w spotkaniu.
 

Fundacja Alabaster zaprasza na spotkanie opiekunów i rodziców dzieci w wielu 0-14 lat chorych na AZS, bądź mających inne objawy alergii atopowej. Na spotkanie można przyjść z dziećmi dotkniętymi tymi przypadłościami.

Podczas spotkania przewidziane są:
• wymiana doświadczeń związanych z problemami powiązanymi z AZS,
• spotkania z alergologiem, psychologiem i dietetykiem,
• sformułowanie pytań do specjalistów.


Dzieci w wieku 3-14 lat będą mogły wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez animatorów. Dzieci poniżej 3 roku pozostaną pod opieką rodziców. Poczęstunek będzie uwzględniał dietę alergików.

W spotkaniu wezmą udział lekarze, specjaliści zajmujący się atopią: Anna Wójtowicz – alergolog, Joanna Żółkowska – dietetyk i Kasia Wyrzykowska – psycholog.

Jeśli chcecie dowidzieć się więcej o chorobie, jej przyczynach i wpływie na dziecko – zapraszamy!

Na spotkanie ubieramy się w niekrępujące ruchy ubranie i wygodne buty.

Partnerzy biznesowi/sponsorzy akcji: Bioderma, DermaSilk, Sante.
Patroni medialni: M Jak Mama, Echo Dnia Radom, www.babyonline.pl, www.Dlarodzinki.pl, www.dzidziusiowo.pl, www.eBobas.pl, www.ekologia.pl, www.maluchy.pl, www.mojealergie.pl, www.Poradnikzdorowie.pl, www.Zdrowie.wieszjak.pl.

Już teraz wejdź na stronę www.haloatopia.pl i zgłoś swój udział w spotkaniu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • jamagd | 29-07-2012 01:21:57

    Przegapiłam . A byłoby to ciekawe. Póki co, zamontowałam w pokoju Inventer, który ma ograniczyć dostęp alergenów. Już widzę poprawę.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: alergia, skóra, skóra atopowa, skóra dziecka

Polecamy

Prof. dr hab. n. med. Michał Matysiak

Nie chcemy straszyć rodziców nowotworem u dziecka, ale co powinno skłonić ich do konsultacji z lekarzem?

Nowotwory dziecięce są nowotworami w większości bardzo dynamicznie rozwijającymi się. W przypadku białaczki, gdzie rozwój następuje bardzo dynamicznie, niezwykle ważnym jest, jak szybko uda rozpoznanie postawić i kiedy rozpocznie się leczenie.

czytaj

Możesz kupić w aptece specjalną rurkę, którą wysysa się katar.

Katar u noworodka i niemowlaka

Przerobiłam z moimi córkami wszystkie katarowe przypadłości. Katar u nich zwykle trwał dwa tygodnie. Jak się okazało, to norma. Jednak wiąże się z maratonem braku snu.  

czytaj

Miód można wprowadzić do jadłospisu dziecka dopiero gdy skończy przynajmniej rok.

Miód jest niebezpieczny dla niemowląt

Słodzenie miodem napojów i potraw maluchów nie tylko sprzyja nadwadze, ale może uczulać i grozi zatruciem jadem kiełbasianym. Dzieciom do roku w ogóle miodu nie powinno się podawać. Niektórzy lekarze radzą, by wstrzymać się nawet do drugich urodzin.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj