Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak uniknąć pojawienia się cellulitu w ciąży?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

W czasie ciąży jest bardzo trudno uniknąć cellulitu. W organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian, m.in. hormonalne, ponadto nie ma możliwości wykonywania większości zabiegów ani forsownych ćwiczeń.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie się. Oprócz tego można wspomóc się wykonywaniem ćwiczeń izometrycznych na urządzeniu huber – ćwiczenia te mogą wykonywać kobiety w ciąży. Wzmacniają one wszystkie mięśnie, dzięki czemu przyszła mama nie odczuwa bólów kręgosłupa i modeluje sylwetkę, utrzymuje się w dobrej kondycji bez zagrożenia dla zdrowia swojego i dziecka. Kolejnym zabiegiem jest endermologia – czyli masaż wykonywany specjalnym urządzeniem. Zabieg ten poprawia jędrność skóry, eliminuje cellulit, ma także właściwości drenujące, dzięki czemu usuwa często powstające w ciąży obrzęki.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • andziula21 | 29-03-2012 16:29:36

    yhym
  • moniaijulka | 16-01-2015 00:32:58

    W czasie ciąży miałam okropny cellulit na udach, teraz mijają 2 miesiące po porodzie a on sam powoli znika, także nie ma co przeżywać drogie panie za pozbywanie się cellulitu lepiej wziąć się po ciąży niż w trakcie

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, SPA w Polsce, ćwiczenia, ciężarna

Polecamy

Jeżeli dziecko nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, według przepisów powinno siedzieć w foteliku lub na podstawce.

Jak przewozić starsze dziecko samochodem?

Tylko połowa dzieci w wieku powyżej czterech lat jest należycie przewożona w samochodach. Tymczasem do 12. roku życia o bezpieczeństwo dziecka należy dbać w szczególny sposób.

czytaj

Rodzisko może być ustawiane w pionie i w poziomie.

Obiekt wspomagający poród naturalny

Urządzenie zwane „podParciem dla aktywnie rodzących” wymyśliła i zaprojektowała Franciszka J. Kornecka. To jej praca magisterska na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w Katedrze Kształtowania Środków Pracy.*

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj