Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Maluch za kierownicą

Z napędem na przednie koło

Dziecko samo decyduje, czy jest gotowe usiąść na rowerek, czy nie. Do rodzica należy wybór odpowiedniego sprzętu. I choć producenci ustalają widełki wiekowe dla danego modelu, np. od półtora roku do trzech lat, wiele dzieci już wcześniej interesuje się „trzema kółkami”.

Najlepszym pierwszym rowerkiem dla malucha jest trójkołowa konstrukcja z pedałami napędzającymi przednie, kierunkowe koło.

Fot. iStockphoto

Najlepszym pierwszym rowerkiem dla malucha jest trójkołowa konstrukcja z pedałami napędzającymi przednie, kierunkowe koło.

- Karol jeszcze raczkował, a już lubił się bawić trzykołowym rowerkiem po starszym bracie. Popychał go, wspinał się po nim, łapał za kierownicę. Gdy tylko zaczął chodzić, niemal jednocześnie zaczął jeździć. Na początku nie umiał pedałować tylko odpychał się nóżkami od podłogi - opowiada Małgorzata Kowalik, matka dwóch chłopców.

 

Bez łańcucha

Najlepszym pierwszym pojazdem dla malucha jest trójkołowa konstrukcja z pedałami napędzającymi przednie, kierunkowe koło. Stabilna (ma szeroko rozstawione tylne koła), bezpieczna (dziecko nie jest w stanie się na niej rozpędzić), lekka (dziecko samo potrafi przepchnąć ją np. przez próg, a rodzic bez wysiłku zabierze ją jedną ręką, idąc z dzieckiem na spacer).

 

Rower do zabawy

Rowerki świetnie rozwijają dziecko zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Przede wszystkim uczą wyczucia odległości, rozwijają motorycznie i kondycyjnie, ale i pobudzają wyobraźnię - pozwalają przyglądać się otaczającemu światu z innej niż zazwyczaj perspektywy, zmieniać rower w ciężarówkę (wiele trójkołowców ma z tyłu wywrotkę np. na piasek) albo samochód osobowy do przewożenia lalek czy pluszaków.
- Niektóre modele rowerków dla dziewczynek wręcz mają zamontowane koszyczki albo uchwyty dla lalek – podpowiada Franciszek Broda ze sklepu rowerowego Interbike w Krakowie.
Wybór trójkołowców jest ogromny – od rowerów wykonanych niemal w całości z tworzywa sztucznego , po metalowe - cięższe. Są takie z koszyczkami czy wywrotkami, frędzlami na kierownicy, wymyślnymi trąbkami i klaksonami a nawet z melodyjkami lub sygnałami imitującymi sygnał policji czy karetki pogotowia. Kosztują od 100 do 350 zł.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Rejestracja dziecka. Formalności po urodzeniu dziecka

Rejestrujemy dziecko

Jeśli rodzice uznają, że nadane przez nich imię nie pasuje do ich pociechy, z łatwością mogą je zmienić do pół roku od dnia sporządzenia aktu urodzenia. Podpowiadamy krok po kroku, jak zarejestrować noworodka w USC.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Wokół diety laktacyjnej narosło wiele mitów i chociaż karmiąca mama nie musi rezygnować z tradycyjnych posiłków, powinna odżywiać się w przemyślany sposób.

Sprawdź jakie owoce możesz jeść w okresie karmienia piersią

Wokół diety laktacyjnej narosło wiele mitów i chociaż karmiąca mama nie musi rezygnować z tradycyjnych posiłków, powinna odżywiać się w przemyślany sposób. Niektóre produkty zawierają składniki wywołujące alergię lub powodujące wzdęcia i problemy trawienne...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj