Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Co dzieci przyciąga do telewizji?

Twój Ekspert Psycholog

Na przykład reklamy, bo w nich dużo się dzieje. Szczególnie w reklamach skierowanych do dzieci prosta i wpadająca w ucho muzyka bawi, prowokuje do tańczenia.

Dr psychologii Milena Gracka-Tomaszewska

Fot. Monika Bajkowska

Dr psychologii Milena Gracka-Tomaszewska

Dzieciom podoba się też powtarzalność reklam. Dzieci lubią za każdym razem słyszeć to samo, dobrze im się to kojarzy. Powtarzalność daje dzieciom poczucie, że to coś znanego, oswojonego.

Jednak jeśli przyzwyczaimy dziecko, że cały czas jest włączony telewizor, który przyciąga uwagę, nie będzie to dobre. Po pierwsze dlatego, że telewizja dzieciom, tak jak dorosłym, pożera czas, który powinien być przeznaczony na aktywność - zabawę na podwórku, jazdę na rowerze.

Telewizja zawłaszcza też obszar, który powinien być zarezerwowany dla wyobraźni dziecka i samodzielnej zabawy. Po drugie – gdy jest na co dzień za dużo telewizji, trudno wyznaczyć ten moment, kiedy należy telewizor wyłączyć. Uważam, że dzieci mogą oglądać programy przygotowane z myślą o nich, np. wieczorynkę, ale z wyraźnie zaznaczonym początkiem i końcem tej rozrywki.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

W wieku niemowlęcym rogowacenie skóry objawia się rzadko. Rogowacenie skóry najczęściej występuje u dzieci między pierwszym a piątym rokiem życia i może współistnieć z AZS.

Nadmierne rogowacenie skóry

Mama trzynastomiesięcznego Rafałka jest przerażona po ostatniej wizycie u dermatologa. U chłopca stwierdzono przymieszkowe rogowacenie skóry. Krostki, które maluch ma na buzi, rączkach i nóżkach utrzymują się już prawie rok. Lekarz rodzinny uspokajał, że...

czytaj

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj