Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Kwadraty Dziadka K. - gra logiczna firmy PILCH

Kolorowe, drewniane, wciągające

Dostaliśmy do przetestowania grę logiczną „Kwadraty Dziadka K.”. W chłodne popołudnie (rozpoczynał się akurat długi majowy weekend) wyciągnęłam drewniane pudełko i zapytałam: - Gramy?

Kwadraty Dziadka K.

Fot. eBobas.pl

Kwadraty Dziadka K.

Kwadraty Dziadka K.

Pytanie było retoryczne, bo na widok nowości, i to jeszcze takiej kolorowej, Testerowi* zwykle świecą się oczy. Zaświeciły się i tym razem.

Gra w rzeczywistości wygląda tak, jak na stronie internetowej firmy PILCH. Drewniane, solidne i kolorowe płytki aż chce się wziąć do ręki. Drewniane kołeczki – punkty – od razu stały się przedmiotem pożądania, i musieliśmy wybrać taką wersję gry, żeby koniecznie punktować osiągnięcia.

Przyznam, że dwa popołudnia z kiepską pogodą to zbyt krótki czas, by przetestować wszystkie opcje gry „Kwadraty Dziadka K.”. Nam udało się tak naprawdę kilka razy rozegrać grę w układanie kwadratów i raz czy dwa zagrać w domino. Mnie obie gry podobały się tak samo, Tester zdecydowanie preferował układanie kwadratów (bo tam na każdym ułożonym przez siebie kwadracie trzeba było położyć kołeczek).

Co jest frapującego w tej z pozoru prostej grze? Po pierwsze, okazuje się że to świetna okazja – dla przedszkolaka – do powtarzania cyfr, które w natłoku wrażeń i emocji mogą się mylić (mimo, że Tester już je od dłuższego czasu zna). Można powiedzieć, że znajomość cyfr sprawdzana jest w warunkach bojowych.

Po drugie, to dobra szkoła przewidywania i strategii. – Jak się tu dołożę, to ty zaraz to ukorzystasz… - biadolił Tester, wstrzymując się z „dokładką” trzeciej ćwiartki do kwadratu w obawie, że konkurencja będzie żerować na jego ciężkiej pracy (Tester ma skłonności do przesady).

Po trzecie, "Kwadraty Dziadka K." w wielu wariantach to okazja do ćwiczenia – oczywiście przy okazji, w formie zabawy, gier i dla czystej przyjemności – liczenia. I to zarówno dodawania (to wariant dla nas, w zakresie 1-4) jak i mnożenia (wariant dla starszych).

Gra jest świetna, bardzo solidnie wykonana i na pewno się spodoba i dzieciom, i rodzicom. Edukacja i zabawa na wysokim poziomie.

"Kwadraty Dziadka K." to jedna z zabawek firmy PILCH, którą możecie wygrać w konkursie "Wiosenne zabawy".

Na stronie producent podaje, że zabawka jest odpowiednia dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Według mnie - pięć lat to odpowiedni wiek, by korzystać z niej w pełni, choć dzięki temu, że płytki są kolorowe i naprawdę przyjazne, być może i trzy-czterolatki mogą się nią cieszyć.

 

*Tester – lat 5 i 8 miesięcy

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • mikaa997 | 08-03-2015 09:10:11

    oo super gra. Uwielbiam gry logiczne i uważam, że są świetną zabawką dla dzieci jak i dorosłych. Sama mam w domu kilka gier logicznych w ktore czasem gramy z mężem. Polecam, można się przy nich trochę zrelaksować i bez wysiłku poćwiczyć swój mózg.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: gry, zabawki

Polecamy

Rodzice powinni zaangażować się w nauczenie dziecka samodzielności.

Jak rozwijać samodzielność dziecka?

Pozwól na samodzielność dziecka za każdym razem, kiedy sygnalizuje, że jest gotowe zrobić coś samo. Nie irytuj się, że jest nieporadne lub robi coś wolno – przecież tylko trening czyni mistrza. Daj mu szansę, żeby uczyło się być samodzielne....

czytaj

Przed podaniem dzieciom, dla bezpieczeństwa, należy mięso zrzucić z ostrych patyczków

Grillujemy z dziećmi

Dzieci uwielbiają potrawy z grilla. Kaszanką, przerośniętym karczkiem, golonką w piwie czy tłustym boczkiem lepiej ich jednak nie raczyć. Jak więc urządzić dzieciom wspaniałą zabawę połączoną z ucztą w ogrodzie?

czytaj

Pół biedy, gdy maluch zje kwiat drzewa owocowego, jest jednak wiele roślin, którymi dziecko może się podtruć.

Jakie rośliny domowe są bezpieczne dla dziecka?

W zasięgu raczkującego i dreptającego malucha nie powinno być żadnych roślin. Dziecko może je zjeść i zatruć się.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj