Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Kwadraty Dziadka K. - gra logiczna firmy PILCH

Kolorowe, drewniane, wciągające

Dostaliśmy do przetestowania grę logiczną „Kwadraty Dziadka K.”. W chłodne popołudnie (rozpoczynał się akurat długi majowy weekend) wyciągnęłam drewniane pudełko i zapytałam: - Gramy?

Kwadraty Dziadka K.

Fot. eBobas.pl

Kwadraty Dziadka K.

Kwadraty Dziadka K.

Pytanie było retoryczne, bo na widok nowości, i to jeszcze takiej kolorowej, Testerowi* zwykle świecą się oczy. Zaświeciły się i tym razem.

Gra w rzeczywistości wygląda tak, jak na stronie internetowej firmy PILCH. Drewniane, solidne i kolorowe płytki aż chce się wziąć do ręki. Drewniane kołeczki – punkty – od razu stały się przedmiotem pożądania, i musieliśmy wybrać taką wersję gry, żeby koniecznie punktować osiągnięcia.

Przyznam, że dwa popołudnia z kiepską pogodą to zbyt krótki czas, by przetestować wszystkie opcje gry „Kwadraty Dziadka K.”. Nam udało się tak naprawdę kilka razy rozegrać grę w układanie kwadratów i raz czy dwa zagrać w domino. Mnie obie gry podobały się tak samo, Tester zdecydowanie preferował układanie kwadratów (bo tam na każdym ułożonym przez siebie kwadracie trzeba było położyć kołeczek).

Co jest frapującego w tej z pozoru prostej grze? Po pierwsze, okazuje się że to świetna okazja – dla przedszkolaka – do powtarzania cyfr, które w natłoku wrażeń i emocji mogą się mylić (mimo, że Tester już je od dłuższego czasu zna). Można powiedzieć, że znajomość cyfr sprawdzana jest w warunkach bojowych.

Po drugie, to dobra szkoła przewidywania i strategii. – Jak się tu dołożę, to ty zaraz to ukorzystasz… - biadolił Tester, wstrzymując się z „dokładką” trzeciej ćwiartki do kwadratu w obawie, że konkurencja będzie żerować na jego ciężkiej pracy (Tester ma skłonności do przesady).

Po trzecie, "Kwadraty Dziadka K." w wielu wariantach to okazja do ćwiczenia – oczywiście przy okazji, w formie zabawy, gier i dla czystej przyjemności – liczenia. I to zarówno dodawania (to wariant dla nas, w zakresie 1-4) jak i mnożenia (wariant dla starszych).

Gra jest świetna, bardzo solidnie wykonana i na pewno się spodoba i dzieciom, i rodzicom. Edukacja i zabawa na wysokim poziomie.

"Kwadraty Dziadka K." to jedna z zabawek firmy PILCH, którą możecie wygrać w konkursie "Wiosenne zabawy".

Na stronie producent podaje, że zabawka jest odpowiednia dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Według mnie - pięć lat to odpowiedni wiek, by korzystać z niej w pełni, choć dzięki temu, że płytki są kolorowe i naprawdę przyjazne, być może i trzy-czterolatki mogą się nią cieszyć.

 

*Tester – lat 5 i 8 miesięcy

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: gry, zabawki

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj