Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Pielęgnacja włosów w okresie połogu

Przepisy na domowe płukanki i maskę

W okresie połogu włosy mogą garściami wypadać. To naturalny proces fizjologiczny spowodowany spadkiem, a raczej powrotem poziomu estrogenów do stanu sprzed ciąży. Nie ma najmniejszej potrzeby wpadać w panikę, bowiem gubienie włosów zakończy się samoistnie, niemniej jednak warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje kosmyków w okresie połogu.

Włosy w okresie połogu wymagają szczególnej troski. Najlepiej powstrzymać się przed ich farbowaniem oraz wykonywaniem trwałej ondulacji.

Fot. iStockphoto

Włosy w okresie połogu wymagają szczególnej troski. Najlepiej powstrzymać się przed ich farbowaniem oraz wykonywaniem trwałej ondulacji.

Niestety, tak naprawdę nie ma skutecznego i w 100 proc. sprawdzonego sposobu na wzmocnienie osłabionych cebulek i zahamowanie wypadania włosów. W dodatku, jeżeli kobieta karmi piersią zjawisko to może się nasilać, bowiem wtenczas wytwarzana jest dodatkowo duża ilość prolaktyny. Można jedynie wspierać organizm stosując odpowiednio zbilansowaną dietę, po uprzedniej konsultacji z lekarzem przyjmować witaminy, a także używać odpowiednich i łagodnych szamponów, odżywek, płukanek i maseczek – zarówno tych, pod którymi uginają się sklepowe i apteczne półki, jak również takich, które przygotujemy same w domu.

Włosy w okresie połogu wymagają szczególnej troski, dlatego też warto powstrzymać się przed ich farbowaniem oraz wykonywaniem trwałej ondulacji. Preparaty te nie tylko niszczą strukturę włosa, ale także zawierają duże stężenie amoniaku, który dodatkowo może podrażnić błony śluzowe. Kiedy proces wypadania włosów się zakończy można pokusić się o zafarbowanie czupryny, jednak zamiast farby lepiej wybrać mniej inwazyjny szampon koloryzujący lub też poeksperymentować z naturalną henną, które nie tylko nada piękny odcień kosmykom, ale również wzmocni je i odżywi.

Uwaga, karmiące piersią

Pamiętajcie, że podczas karmienia piersią należy dobrze się odżywiać. Dieta powinna być bogata w witaminy, minerały, a także mikro i makroelementy. W codziennym jadłospisie powinny się znaleźć ryby, drób, czerwone mięso, owoce morza, kasze, makarony, razowe pieczywo, czy ryż, bowiem to właśnie te składniki są źródłem m.in. cynku i witaminy z grupy B, które zbawiennie wpływają na stan włosów.

Czas zmienić szampon. Przy słabych i wypadających włosach wybierz szampon specjalistyczny, najlepiej kup go w aptece. Pamiętaj również o stosowaniu odżywki, najlepiej z tej samej serii, co szampon, oraz maski wzmacniającej. Po umyciu czupryny koniecznie trzeba zrezygnować z suszenia włosów suszarką, używania lokówki i prostownicy – kosmyki powinny wyschnąć samoistnie.

Jak będziesz miała karmienie piersią za sobą,  będziesz mogła wybrać się na zabieg mezoterapii, która wykonywana jest zarówno w klinikach dermatologicznych, jak również w renomowanych salonach fryzjerskich. Mezoterapia nie jest inwazyjna, a często jest ostatnią deską ratunku dla słabych i wypadających włosów. Jedynym jej minusem jest stosunkowo wysoka cena oscylująca w granicach 300 zł za zabieg. Żeby powstrzymać wypadanie włosów,  należy wykonać całą serię.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • joani | 13-01-2015 22:29:02

    U mnie równo 3 miesiace po porodzie zaczęły włosy sypać się garściami. Z farbowania nie zrezygnowałam, bo chcę wyglądać jak człowiek alerobie tylko odrosty. Stosuje maseczki i łykam odpowiednie witaminy- zaczęłam od razu po pordzie- ale jak widać swoje musi wylecieć niestety.
  • donnavito | 16-01-2015 00:38:35

    To sie wystraszyłam, hehe, bo ja własnie wchodze w trzeci miesiąc
  • mikaa997 | 25-02-2015 14:48:20

    U mnie też 3 miesiące po porodzie włosy się mocno posypały. Fryzjerka poleciła mi cały czas łykać suplemnty dla kobiet w ciąży, wróciłam do nich faktycznie włosów wypadało już mniej. Polecam też łykanie biotyny w tabletkach- ale to już raczej dla kobiet które nie karmią piersią.
  • eBilla | 13-08-2015 00:47:49

    Czytałam ostatnio o laseroterapii przy łysieniu włosów. Chodzi o coś takiego: Myślicie, że to w ogóle działa i można to stosować w ciąży?

Poczytaj również

Polecamy

Jak łagodzić świąd ospy? Sposoby na swędzące krostki

Ospa wietrzna. Jak złagodzić uporczywy świąd ospy?

Ospa wietrzna to zakaźna choroba wirusowa, do niedawna uważana za typową chorobę wieku dziecięcego, którą „trzeba przejść”. Szczepionki przeciw ospie wietrznej są dostępne – ale są niestety płatne, dlatego większość dzieci ciągle musi się zmagać z chorobą...

czytaj

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj