Pielęgnacja włosów w okresie połogu

Wysłane przez Anonimowy użytkownik 

Anonimowy użytkownik (offline)

19-10-2010 15:04:42

W okresie połogu włosy mogą garściami wypadać. To naturalny proces fizjologiczny spowodowany spadkiem, a raczej powrotem poziomu estrogenów do stanu sprzed ciąży. Nie ma najmniejszej potrzeby wpadać w panikę, bowiem gubienie włosów zakończy się samoistnie, niemniej jednak warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje kosmyków w okresie połogu.

czytaj więcej

kasztanka2 (offline)

07-11-2014 13:12:02

Bartłomiejowice
To prawda, mi również włosy wypadały całymi garściami całymi miesiącami po porodach. Po chłopczyku 2 miesiące, po dziewczynce 4, aczkolwiek nie wiem, czy płeć urodzonych dzieci ma w tym przypadku znaczenie. Ale w końcu przestały się tak strasznie łamać i powoli wracają do siebie. Nie stosowałam żadnych domowych zabiegów poprawiających ich kondycję, a gdy po jakimś super preparacie poleconym przez fryzjerkę dodatkowo wyszedł mi łupież zrezygnowałam i stwierdziłam, że mój szampon i odżywka wystarczą. Ale w końcu przestały się tak strasznie łamać oraz wypadać i powoli wracają do siebie.

martynka002 (offline)

13-12-2014 12:18:51

nie mam z tym problemu jak na razie. z włosami nie zapeszając jest tak jak przed ciążą

mysia83 (offline)

11-01-2015 10:49:31

Rzeszów
U mnie też pojawił się ten problem, wypadanie włosów i dodatkowo nadmierne przetłuszczanie się. Nie stosowałam żadnych preparatów, ani maseczek. Zmieniałam jedynie szampon i na kilka miesięcy zrezygnowałam z farbowania włosów i wszystko samo wróciło do normy smiling smiley

donnavito (offline)

12-01-2015 00:35:20

Iława
Ja farbuję, używam szamponu dobrego i odzywki a dodatkowo łykam suplementy, na razie włosy mi nie wypadaja.

joani (offline)

13-01-2015 22:29:02

U mnie równo 3 miesiace po porodzie zaczęły włosy sypać się garściami. Z farbowania nie zrezygnowałam, bo chcę wyglądać jak człowiek alerobie tylko odrosty. Stosuje maseczki i łykam odpowiednie witaminy- zaczęłam od razu po pordzie- ale jak widać swoje musi wylecieć niestety.

donnavito (offline)

16-01-2015 00:38:35

Iława
To sie wystraszyłam, hehe, bo ja własnie wchodze w trzeci miesiącsmiling smiley

mikaa997 (offline)

25-02-2015 14:48:20

Wrocław
U mnie też 3 miesiące po porodzie włosy się mocno posypały. Fryzjerka poleciła mi cały czas łykać suplemnty dla kobiet w ciąży, wróciłam do nich faktycznie włosów wypadało już mniej. Polecam też łykanie biotyny w tabletkach- ale to już raczej dla kobiet które nie karmią piersią.

eBilla (offline)

13-08-2015 00:47:49

Świt
Czytałam ostatnio o laseroterapii przy łysieniu włosów. Chodzi o coś takiego: [link widoczny po zalogowaniu] Myślicie, że to w ogóle działa i można to stosować w ciąży?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5209, Posty: 1288994, Użytkownicy: 72843.
Ostatnio dołączył/a Alusia22.

Statystyki tego forum
Wątki: 137, Posty: 13074.