Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Nowe słowa: KanguroMania i chustonoszenie

Rodzice, bierzcie chusty do rąk

Dzieci noszone w chustach mniej płaczą, są spokojniejsze, lepiej się rozwijają. Chustonoszenie w radykalny sposób poprawia relacje dziecko – opiekun. Chusty polecane są także dla wcześniaków, dla których są w pewnym sensie przedłużeniem zbyt wcześnie skończonego życia płodowego.

Chusty to także wybawienie dla zagonionych rodziców, którzy z maluchem w chuście mogą uporać się z codziennymi obowiązkami, jak sprzątanie czy gotowanie.

 

Właśnie rusza pierwsza w Polsce społeczna kampania propagująca noszenie dzieci w chuście. Portal eBobas.pl o wyższości chusty nad nosidełkiem pisze od dawna.

 

Podczas społecznej akcji nie tylko można się dowiedzieć jakie zalety dla rodzica i dziecka ma chustonoszenie, ale także wziąć udział w warsztatach, podczas których rodzice nauczą się dobierać chustę do wieku dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb, no i co najważniejsze, jak na różne sposoby można wiązać chustę, aby zapewniła zdrowie i komfort dziecku.

 

Inicjatorami i pomysłodawcami akcji są doświadczeni trenerzy Kasia Dudo-Zakrzewski i Marcin Zakrzewski, którzy w zakresie chustonoszenia przeszkolili już ponad tysiąc osób. Podczas kampanii czuwają nad merytoryczną jakością materiałów edukacyjnych oraz strony www.kanguromania.pl. Przeprowadzają także szkolenia i warsztaty w ramach kampanii. Pierwsze odbędą się w Łodzi 24-25.10.2009 r.

 

Kasia i Marcin są rodzicami (oczywiście noszonych w chustach) dwóch synów: Feliksa i Bruna. Kasia i Marcin od 5 lat propagują chusty na terenie całej Europy. Prowadzą warsztaty z chustonoszenia dla rodziców, szkolą personel medyczny, występują w mediach. Są autorami serwisu Chustomania.pl - pierwszego w Polsce portalu o chustonoszeniu. W zeszłym roku sprowadzili do Polski drezdeńską Szkołę Noszenia. Należą do trójki trenerów Die Trageschule.

 

Uwaga! Ogłaszamy konkurs "Maleństwo i Kangurzyca"! Napisz o zaletach chusty, nagrody czekają!

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

Dzieci nie rodzą się potworami.To niektórzy rodzice robią z nich nieznośne istoty.

Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się...

czytaj

Pleśniawki czasami pojawiają się po kuracji antybiotykami.

Pleśniawki u niemowlaka. Przyczyny, sposoby leczenia

Chyba każdy widział mamę albo babcię, która oblizywała z łyżeczki zbyt dużą porcję jedzenia nabraną ze słoiczka, a resztę podawała dziecku. Albo odgryzała kawałeczek jedzenia i wyjęty ze swojej buzi, wkładała do ust dziecka. Nie wygląda to apetycznie ani...

czytaj

Gdy maluch nie chce mleka, możemy dawać mu bezglutenową kaszkę zbożową.

Czym karmić dziecko, które nie lubi mleka?

Moja Iśka, gdy skończyła pół roku, nagle przestała lubić mleko. Po rozmowie z pediatrą zmieniłam mieszankę. Nie pomogło. Dziecko nie chciało jej pić. Bałam się o kości i zęby mojej córeczki. Co robić, jeśli niemowlę i małe dziecko nie chce pić mleka?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj