Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Domowa apteczka dla niemowlaka

Podręczne specyfiki

Z każdym niepokojącym objawem u dziecka, które nie skończyło roczku – gorączką, kaszlem, biegunką, wymiotami czy skórnymi zmianami – musisz iść do pediatry. Ale czasem możesz bezpiecznie podać lek na przykład obniżający wieczorną wysoką gorączkę, a wizytę u lekarza zamówić następnego dnia.

Na wypadek odparzenia i rumienia pieluszkowego warto pod ręką mieć maść.

Fot. iStockphoto

Na wypadek odparzenia i rumienia pieluszkowego warto pod ręką mieć maść.

 

Przeziębienie - leki homeopatyczne – Oscillococcinum, krople L-52, witamina C w kroplach (Cebion, Cevikap czy Juvit C). W razie kataru krople do nosa do dłuższego stosowania: homeopatyczne Euphorbium w aerozolu i/ lub Nasivin soft 0,01 proc. lub Otrivin 0,05 proc. Przyda się też urządzenie do odciągania wydzieliny z noska typu Sopelek, Frida czy Marimer.

Ropiejące oczy w czasie infekcji wirusowej - roztwór soli fizjologicznej Natrium chloratum 0,9 proc. Można kupić pojedynczo kilka ampułek po 5 ml na przykład Gilbert czy Physiodose lub Oftarinol i oczywiście miękkie gaziki, na przykład typu Medicomp.

Kaszel (różnego pochodzenia) – syropy Stodal lub Drosetux, Prawoślazowy lub Malia Kaszel. Flegamina w kroplach (gdy kaszel zmieni się w mokry i zalegający) lub Ambrosol czy Mucosolvan.

Zaczerwienione, bolesne gardło – Tantum verde w aerozolu oraz leki homeopatyczne doustne Homeovox lub Hmeogene 9 oraz Corryzalia.

Biegunka – probiotyki typu Lacido baby czy Dicoflor 30 oraz Enterol, a także preparat elektrolitowy (chroniący przed odwodnieniem) np. Humana elektrolit (podobno najsmaczniejszy), orsalit lub Floridral, połączenie probiotyku z elektrolitem.

Zaparcia - syrop Alvia Zaparcia może być stosowana od 6. miesiąca życia dziecka, usuwa objawy towarzyszące zaparciom, takie jak: wzdęcia, ból brzucha, wyschnięty i zbity stolec wydalany z trudem

Na bolesne ząbkowanie – czopki Viburcol, paracetamol, ibufen oraz dodatkowo leki homeopatyczne dagomeg 44 lub Chamomilla 15 ch.

Odparzenia i rumień pieluszkowy – maść Bepanthen i/lub Sudecrem. Do pielęgnacji pupy mogą służyć maść linomag lub linomag z tlenkiem cynku, Ziajka przeciw odparzeniom, krem AA przeciwodparzeniom, Linoderm lub kremy – maście Alantan.

Ochrona przed słońcem – mimo że tak małego dziecka nie można wystawiać na słońce, to trzeba stosować kremy z filtrami chroniące przed odbitymi promieniami słonecznymi. Takich kremów jest niewiele. Polska Ziajka SPF 30 jest przeznaczona dla dzieci powyżej 1-go miesiąca życia, a Nivea Baby faktor 30 – od pierwszych dni życia.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • donnavito | 20-01-2015 13:28:08

    Apteczka malucha jest naprawde malenka, w przypadku leków warto trzymac wszystkie etykiety, żeby w razie co sprawdzac czy leki sie nie wykluczaja itp. i by na przyszłośc zapamiętac które leki sa naprawde dobre.
  • GabaBaba26 | 01-02-2015 21:16:59

    Gdy na świat przyszła moja pierworodna w domowej apteczce miałam jedynie paracetamol w czopkach- w razie ząbkowania, maść na odparzenia, roztwór izotoniczny do czyszczenia noska Marimer, aspirator oraz witaminę D dopiero kiedy córeczka była już większa i łapało ją jakieś przeziębienie apteczka powiększała się o odpowiednie syropki. Zakupiłam również inhalator
  • Melaniaa | 23-04-2015 01:07:42

    Ja zawsze czytam skład, kupują jakieś lekarstwa dla mojej córeczki. Zawsze mam pod ręką coś na odparzenia (raczej używam Sudocremu), na katar i gorączkę, no i jakiś preparat na wyżynające się ząbki - u mnie sprawdza się dobrze, a patrząc na skład widać że nie zaszkodzi dziecku
  • babeczka26 | 08-06-2015 21:08:07

    Ja na odparzenia używam bepanthen albo sudocrem, mam też w domu wodę morską do noska, maść majerankową w razie kataru, tamtum verde na ból gardła i syropy lipomal, prospan a przeciwgorączowo milifen - ibuprofen w syropku. Jeszcze nie podawałam mu antybiotyku, udawało nam się wyleczyć bez niego.

Poczytaj również

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Chodziki są nie tylko zbędne, ale też szkodliwe.

Chodzik dla dziecka. Opinie lekarzy

Moje zdanie o chodzikach jest bardzo krytyczne. Uważam, że to niepotrzebny gadżet, który ma uwolnić mamę od dziecka i ograniczyć jego przestrzeń życiową. W chodziku dziecko na pewno nie wejdzie na schody – a raczkujące prędzej czy później zacznie się na...

czytaj

Zakładając pampersa, najlepiej siusiaka układać do dołu.

Higiena chłopca

Szczerze mówiąc, po doświadczeniach z dwiema córkami, mały siusiak był jedną z niewielu rzeczy, w których czułam się zupełnie zielona. Jak go pielęgnować?

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj