Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Macierzyństwo i praca

Potrzeba matką wynalazku, czyli historia Karmiuszki

Macierzyństwo dla kobiety, zwłaszcza młodej, często oznacza potężne zawirowania w karierze zawodowej. Ciągle zbyt wielu pracodawców niechętnym okiem spogląda zarówno na ciężarne, jak i na wracające po urlopie macierzyńskim mamy. A jeszcze więcej mam obawia się takiej właśnie reakcji pracodawcy. Nie zawsze zresztą słusznie.

 

 

Karmiuszka powstała jako odpowiedź na potrzebę chwili - mówi Ola Piotrowska

Fot. Archiwum

Karmiuszka powstała jako odpowiedź na potrzebę chwili - mówi Ola Piotrowska

Ale czasami jest tak, że macierzyństwo otwiera zupełnie nowe możliwości. I nie, nie chodzi tylko o coś, czego nie zastąpi najlepsza praca na świecie, czyli po prostu – bycie mamą. Zupełnie nowe doświadczenie, nowe potrzeby – własne, dziecka, rodziny – podsuwają niekiedy proste pomysły. Mówi się, nie bez racji, że potrzeba jest matką wynalazków…

- Nazywam się Ola Piotrowska i jestem mamą. Nigdy nie sądziłam, że po porodzie zamienię karierę prawniczą na bycie biznes mamą – tak o sobie opowiada pomysłodawczyni Karmiuszki – wyjątkowej poduszki, która powstała w jednym celu: ułatwić bycie mamą.

Karmiuszka powstała jako odpowiedź na potrzebę chwili. - Pewnej bezsennej nocy, gdy Tadek miał cztery miesiące a ja wciąż nie mogłam wygodnie ułożyć się do nocnego karmienia, wpadłam na pomysł poduszki, która mogłaby ułatwić mi życie – opowiada Ola Piotrowska.

Pierwszą poduszkę, prototyp, według wskazówek młodej mamy uszyła jej babcia. Na rynku są już poduszki reklamowane jako „ułatwiające karmienie”, ale chodziło o zupełnie inny model. O kulę – niedużą, ale stabilną i masywną, która nie spadałaby na podłogę, nie wysuwała się w najmniej odpowiedniej chwili. Poduszkę, która mogłaby być podparciem – pod plecy dziecka, pod ręce mamy.

Babcia nie zawiodła, a karmienie synka dla młodej mamy stało się wygodne. - Mogliśmy ułożyć się z synkiem w dowolnej pozycji do karmienia a poduszka zawsze wspierała mnie tam, gdzie opierał się na mnie mój synek.

A potem przyszedł kolejny pomysł: sprzedawać Karmiuszkę innym mamom. Entuzjazm koleżanek zainspirował Olę Piotrowską do kolejnych konsultacji z innymi mamami, do zasięgnięcia opinii doradczyni laktacyjnej i fizjoterapeutki – i tak narodziła się bezpieczna dla dziecka poduszka o wyjątkowym, uniwersalnym wzornictwie. - Produkuję ją wyłącznie z naturalnych materiałów i jestem z niej dumna – mówi pomysłodawczyni Karmiuszki.

 

 

 

*** KARMIUSZKA ***

 


 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: GabaBaba26, evli2, Czarnulka089, Zabusia90, joanka106259, marteczka2855.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: urlop macierzyński, karmienie piersią

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

W wieku niemowlęcym rogowacenie skóry objawia się rzadko. Rogowacenie skóry najczęściej występuje u dzieci między pierwszym a piątym rokiem życia i może współistnieć z AZS.

Nadmierne rogowacenie skóry

Mama trzynastomiesięcznego Rafałka jest przerażona po ostatniej wizycie u dermatologa. U chłopca stwierdzono przymieszkowe rogowacenie skóry. Krostki, które maluch ma na buzi, rączkach i nóżkach utrzymują się już prawie rok. Lekarz rodzinny uspokajał, że...

czytaj

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj