Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Macierzyństwo i praca

Potrzeba matką wynalazku, czyli historia Karmiuszki

Macierzyństwo dla kobiety, zwłaszcza młodej, często oznacza potężne zawirowania w karierze zawodowej. Ciągle zbyt wielu pracodawców niechętnym okiem spogląda zarówno na ciężarne, jak i na wracające po urlopie macierzyńskim mamy. A jeszcze więcej mam obawia się takiej właśnie reakcji pracodawcy. Nie zawsze zresztą słusznie.

 

 

Karmiuszka powstała jako odpowiedź na potrzebę chwili - mówi Ola Piotrowska

Fot. Archiwum

Karmiuszka powstała jako odpowiedź na potrzebę chwili - mówi Ola Piotrowska

Ale czasami jest tak, że macierzyństwo otwiera zupełnie nowe możliwości. I nie, nie chodzi tylko o coś, czego nie zastąpi najlepsza praca na świecie, czyli po prostu – bycie mamą. Zupełnie nowe doświadczenie, nowe potrzeby – własne, dziecka, rodziny – podsuwają niekiedy proste pomysły. Mówi się, nie bez racji, że potrzeba jest matką wynalazków…

- Nazywam się Ola Piotrowska i jestem mamą. Nigdy nie sądziłam, że po porodzie zamienię karierę prawniczą na bycie biznes mamą – tak o sobie opowiada pomysłodawczyni Karmiuszki – wyjątkowej poduszki, która powstała w jednym celu: ułatwić bycie mamą.

Karmiuszka powstała jako odpowiedź na potrzebę chwili. - Pewnej bezsennej nocy, gdy Tadek miał cztery miesiące a ja wciąż nie mogłam wygodnie ułożyć się do nocnego karmienia, wpadłam na pomysł poduszki, która mogłaby ułatwić mi życie – opowiada Ola Piotrowska.

Pierwszą poduszkę, prototyp, według wskazówek młodej mamy uszyła jej babcia. Na rynku są już poduszki reklamowane jako „ułatwiające karmienie”, ale chodziło o zupełnie inny model. O kulę – niedużą, ale stabilną i masywną, która nie spadałaby na podłogę, nie wysuwała się w najmniej odpowiedniej chwili. Poduszkę, która mogłaby być podparciem – pod plecy dziecka, pod ręce mamy.

Babcia nie zawiodła, a karmienie synka dla młodej mamy stało się wygodne. - Mogliśmy ułożyć się z synkiem w dowolnej pozycji do karmienia a poduszka zawsze wspierała mnie tam, gdzie opierał się na mnie mój synek.

A potem przyszedł kolejny pomysł: sprzedawać Karmiuszkę innym mamom. Entuzjazm koleżanek zainspirował Olę Piotrowską do kolejnych konsultacji z innymi mamami, do zasięgnięcia opinii doradczyni laktacyjnej i fizjoterapeutki – i tak narodziła się bezpieczna dla dziecka poduszka o wyjątkowym, uniwersalnym wzornictwie. - Produkuję ją wyłącznie z naturalnych materiałów i jestem z niej dumna – mówi pomysłodawczyni Karmiuszki.

 

 

 

*** KARMIUSZKA ***

 


 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: GabaBaba26, evli2, Czarnulka089, Zabusia90, joanka106259, marteczka2855.

Komentarze

  • opa | 15-06-2017 21:41:15

    Dzięki dziewczyny za miłą pogawędkę. W nas, matkach siła. I tego się trzymajmy
  • mamusinka | 30-01-2018 21:41:07

    Ja akurat założyłam swój własny sklep internetowy i póki co idzie mi to bardzo dobrze. Dlaczego sie na to zdecydowałam? Bo: nie miałam zkim zostawić młodszej córeczki,wtedy rocznej.Co z tego,ze starsza by poszła do przedszkola mając 3 lata.Ale z młodszą nic bym nie zrobiła.Dalej. To ja sobie organizuje czas.Oczywiście wiele razy jest bardzo ciężko,ale jakoś daję radę, muszę!! Innego wyjścia nie...
  • kremowa | 10-03-2019 13:03:40

    Hah, ja też miałam z tym problem, że teraz trzeba niejako umiec się "sprzedać". Ale ostatecznie napisałam CV w generatorze SzybkieCV i efekt był chyba zniewalający, bo wszyscy się do mnie doezwali, a umowę miałam podpisaną po 5 dniach szukania
  • aga23 | 11-01-2023 18:01:05

    Polecam forum bobaski forum dla wszystkich link-

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: urlop macierzyński, karmienie piersią

Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Wzmożone napięcie mięśniowe minie szybko dzięki rehabilitacji.

Wzmożone napięcie mięśniowe. Przyczyny i objawy

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe to często spotykany problem u dzieci. Bardzo łatwo je zauważyć. Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne prężenie się i wyginanie do tyłu w literę C.  

czytaj

Najważniejsza dla każdego dziecka jest jego własna dynamika zmian wagi i wzrostu. Należy obserwować rozwój dziecka zawsze na tej samej siatce centylowej.

Siatki centylowe

Co to są siatki centylowe? Podczas każdej wizyty u lekarza przy okazji szczepień, które robi się średnio co sześć tygodni przez pierwsze pół roku (oczywiście, jeśli dziecko jest zdrowe), pediatra sprawdza kombinację wagi i wzrostu na tak zwanej siatce...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj