Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Owsica. Pasożyty częste u przedszkolaków

Leczeniu powinni być poddani wszyscy domownicy

Owsikami bardzo łatwo można się zarazić, szczególnie w żłobku czy w przedszkolu. Leczeniu powinny być poddani wszyscy domownicy zarażonego dziecka oraz rówieśnicy z przedszkola. Dopóki leki nie zostaną podane wszystkim dzieciom w grupie, robaki będą powracać. Owsica nie wymaga izolacji, ale w czasie choroby należy szczególnie zadbać o higienę.

 

Dbanie o higienę nie daje całkowitej gwarancji na uniknięcie zarażenia pasożytami, ale warto jej przestrzegać, bo to jedyna metoda na ochronę przed robakami.

Fot. BE&W

Dbanie o higienę nie daje całkowitej gwarancji na uniknięcie zarażenia pasożytami, ale warto jej przestrzegać, bo to jedyna metoda na ochronę przed robakami.

 

Higiena przede wszystkim

Owsiki czasem powracają, szczególnie u dzieci, które nie myją rąk po wyjściu z toalety i przed jedzeniem, często ssą palec. Wówczas leczenie trzeba powtórzyć, przyjmując ponownie dwie lub trzy dawki. By do tego nie dopuścić należy dbać o czystość, a dzieci uczyć, aby kilka razy w ciągu dnia, dokładnie myły rączki ciepłą wodą z mydłem. - Dbanie o higienę z pewnością nie daje całkowitej gwarancji na uniknięcie zarażenia. Warto jednak jej przestrzegać, bo to jedyna metoda na ochronę przed robakami - mówi. Do zakażeń dochodzi najczęściej latem. - Dzieci bawią się częściej w piaskownicach, które mogą być źródłem zakażenia - dodaje dr Łukowska.
Nieleczona choroba może być przyczyną zapalenia wyrostka robaczkowego, zapalenie sromu i pochwy u dziewczynek, mogą pojawić się zmiany skórne w okolicach odbytu, które będą wymagały dodatkowego leczenia.
 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Poród bez nacinania trwa nieco dłużej, bo główka pokonuje większy opór mięśni krocza i naciągniętej skóry.

Nacięcie krocza podczas porodu. Gojenie, powikłania

Dużo poważniejsze od samoistnych pęknięć krocza mogą być konsekwencje jego nacięcia. Tymczasem w Polsce wciąż nacina się krocze rutynowo. W Danii, w Wielkiej Brytanii czy w Szwecji odsetek pacjentek z naciętym kroczem wynosi niewiele ponad 10 proc. W...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj