Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Brzuchy po ciąży - jak im pomóc?

Nadesłane zdjęcia użytkowniczek portalu eBobas.pl i porady specjalisty

Prezentujemy 41 zdjęć nadesłanych przez nasze użytkowniczki na akcję Metamorfozy Brzucha. Poprosiliśmy specjalistę medycyny estetycznej dr Macieja Rogalę z Miejskiej Farmy Piękności, by podpowiedział co można z nimi zrobić, żeby polepszyć ich stan.

Luźnej skóry tu nie widać. Widoczne rozstępy oraz nadwaga. Proponowałbym zabiegi stymulujące skórę, w celu poprawienia jędrności i struktury, pomoże to przede wszystkim na rozstępy. W Pani przypadku dobrym zabiegiem byłaby Endermologia. Zabieg ten zmniejszy też obwód brzucha.

Fot. eBobas.pl

Luźnej skóry tu nie widać. Widoczne rozstępy oraz nadwaga. Proponowałbym zabiegi stymulujące skórę, w celu poprawienia jędrności i struktury, pomoże to przede wszystkim na rozstępy. W Pani przypadku dobrym zabiegiem byłaby Endermologia. Zabieg ten zmniejszy też obwód brzucha.

Po zdjęciu ciężko ocenić stan brzucha. Pani jest chyba w pozycji siedzącej i to trochę zakłamuje obraz. Najprawdopodobniej niewielkie rozstępy na biodrach, jeżeli fałdy, które widać występują również w pozycji stojącej proponowałbym zabieg rozpuszczający komórki tłuszczowe  lipoliza lub Exilis  oraz ujędrniające skórę  Endermologia, Exilis .
Zdjęcie jest na tyle złej jakości, że poza rozstępami trudno z pewnością stwierdzić inny problem. Być może nadwaga. Rozstępy są na tyle duże, że dobrą metodą na pozbycie się ich byłby zabieg laserowy.

Na powstawanie rozstępów i rozciąganie się skóry mają też wpływ uwarunkowania genetyczne. Wygląd brzucha mamy i jakość skóry taty mogą zapowiadać, jak będzie wyglądał po ciąży brzuszek ich córki.

Profilaktyka najskuteczniejsza

Zawsze jednak niezależnie od genów, warto odpowiednio ujędrnić i przygotować skórę do ciąży, kiedy można jeszcze stosować bez ograniczeń wszystkie zabiegi, a także można bez ograniczeń zadbać o kondycję mięśni brzucha.

Wiele profilaktycznych zabiegów można wykonywać samemu w domu. Np. żeby ujędrnić skórę, należy polewać ją na przemian ciepłą i chłodną (a nie bardzo zimną!) wodą, unikać długich i gorących kąpieli, stosować dobre balsamy ujędrniające, dbać o prawidłowe żywienie i utrzymywać stałą wagę oraz uprawiać sport, który wzmocni mięśnie i zadba o ogólną kondycję organizmu.

Częste tycie i odchudzanie powoduje, że skóra się rozciąga i osłabia się jej struktura, co czyni ją bardziej podatną na rozciąganie, powstawanie rozstępów i trudniej ją potem doprowadzić do wymarzonego stanu. Mocne mięśnie ograniczą prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzenia powłok brzusznych (za wygląd zewnętrzny i kondycję skóry odpowiada nie tylko ona sama, ale również to co dzieje się pod nią) oraz ograniczą choćby bóle kręgosłupa, bardzo częste w czasie ciąży.

Uwaga! Równie ważne co przygotowanie skóry przed ciążą, jest to, żeby regularnie stosować preparaty przeciw rozstępom w czasie ciąży.

Jeśli skóra uległa uszkodzeniu

Jeśli z jakichś powodów skóra mimo profilaktycznych zabiegów ulegnie podczas ciąży uszkodzeniu, powstaną rozstępy lub zbytnio się rozciągnie, wtedy pozostaje do dyspozycji medycyna (zabiegi medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej) oraz kosmetyka. Zabiegi dobrane specjalnie i indywidualnie do konkretnego problemu potrafią zlikwidować lub znacząco poprawić kondycję i wygląd skóry. Należy pamiętać, że opinia wydana na podstawie zdjęcia czy opisu problemu przez telefon jest niewystarczająca, najważniejsza jest bezpośrednia konsultacja i przedyskutowanie potencjalnych możliwości ratowania skóry z doświadczonym lekarzem.

Opisy poniżej załączonych zdjęć dokonane są na podstawie oceny obrazu, co nie zastąpi bezpośredniej wizyty u lekarza. Zdjęcia są robione w różnych pozycjach i ujęciach, i nie odzwierciedlają w pełni stanu faktycznego. Podczas konsultacji lekarz może skórę dotknąć, by dokładnie ocenić jej kondycję.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj