Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

"Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie"

Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie" jest pierwszą książką z cyklu "Na sygnale. Dr Orzeszko zawsze na czas". To lektura zarówno dla dzieci jak i rodziców, która pomaga zrozumieć co dzieje się z organizmem dziecka, gdy jest chore. Dr Wojciech Feleszko, pediatra i autor książki w zabawny sposób wyjaśnia czym są wirusy, w jaki sposób wywołują choroby, pokazuje jak walczyć z katarem.

Bohaterami jest rodzina państwa Nosków z Milanówka, ich dzieci Julka i Kajtek, szczur Maurycy i kot Cywil oraz oczywiście dr Florenty Orzeszko, który w kasku orzeszku jedzie z pomocą na skuterze do małego pacjenta. Pewnego dnia Kajtek wraca z przedszkola niewyraźny. Czas wezwać dr Orzeszkę. Na co Kajtek zachorował i co przepisał mu lekarz? Sprawdźcie sami. Historię znakomicie dopełniają ilustracje Ignacego Czwartosa, krakowskiego artysty, które bawią i czasem straszą, gdy w pobliżu czai się zło. Czwartos otrzymał wyróżnienie w konkursie IBBY Książka Roku w kategorii graficznej za ilustracje do tej pozycji. Książka powinna znaleźć się w każdym domu, w którym są małe dzieci. Dzięki niej maluchy będą wiedzieć na czym polega choroba i jak ją pokonać. Według psychologów, taka wiedza, bardzo pomaga w procesie leczenia. Następna książka dr Feleszki ukaże się w maju i będzie poświęcona skaleczeniom.

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wychowanie dziecka, katar, kaszel, infekcja, choroby

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Zacznij przygodę z pieluchami wielorazowymi!

Pieluchy wielorazowe stają się coraz popularniejszym wyborem wśród świadomych ekologicznie rodziców. Oferują one nie tylko korzyści dla środowiska, ale również dla zdrowia dziecka i domowego budżetu. Wiele osób obawia się jednak, że korzystanie z pieluch...

czytaj

Lekarz kontroluje ciemiączko podczas każdego badania poprzedzającego szczepienie dziecka.

Ciemiączko. Wypukłe, małe, duże, pulsujące

Tę miękką powierzchnię pomiędzy kośćmi czaszki można wyczuć, dotykając delikatnie palcem. Co w ciemiączku może być powodem do niepokoju? Po pierwsze tempo jego zarastania, po drugie - zapadanie się ciemiączka.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj