tekst sponsorowany

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jaki nawilżacz do małego mieszkania wybrać?

Przegląd najlepszych modeli

Jednym z najważniejszych parametrów nawilżacza powietrza, jakie trzeba brać pod uwagę przy wyborze, jest zasięg działania. Tylko wtedy będziemy w stanie dobrać taki sprzęt, by efektywnie nawilżał powietrze w naszym otoczeniu. Zwykle na jednym sprzęcie się nie kończy - zwłaszcza, jeśli mamy w domu kilka sypialni - a to pomieszczenie, w którym wilgotność powietrza powinna być zachowana przede wszystkim. Suche powietrze mocno utrudnia zasypianie - nic więc dziwnego, że w trosce o zdrowie i samopoczucie większość z nas sięgnie po nawilżacz.

Jaki sprzęt wybrać do niewielkiego mieszkania? Można postawić na więcej niż jeden sprzęt o niewielkim zasięgu lub szukać nawilżacza o dużym zasięgu, z opcjonalnym przenoszeniem go z jednego pomieszczenia do drugiego. Obie opcje są rozsądnym wyborem, a to, na którą się lepiej zdecydować, to kwestia budżetu, potrzeb i preferencji. Pora przyjrzeć się najlepszym nawilżaczom powietrza do niewielkiego mieszkania!

Jak wybrać nawilżacz powietrza?

Wybór sprzętu może być problematyczny, jeśli nie wiemy, na jaki nawilżacz powietrza chcemy postawić. Sprzęty różnią się zasadą działania, a także - ceną i kosztami eksploatacji. Jakie rodzaje możemy wyróżnić? Będą to nawilżacze:

  • parowe;
  • ewaporacyjne;
  • ultradźwiękowe.

Nawilżacze parowe są niedrogie - zarówno, gdy mówimy o zakupie sprzętu, jak i eksploatacji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że za powstawanie pary wodnej odpowiada grzałka doprowadzająca wodę do wrzenia. Emitowana mgiełka jest więc gorąca, przez co sprzęt nie nadaje się do pokoju dzieci. Nie sprawdzi się też w małym mieszkaniu, gdzie łatwo coś strącić lub przewrócić.

Inną opcją są nawilżacze ewaporacyjne. Suche powietrze jest w nich wciągane przez wentylator, a następnie nawilżane przez nawilżone filtry lub specjalne dyski. To naturalna i bezpieczna metoda nawilżania - emitowana para jest niewidoczna i chłodna. Taki sprzęt dobrze sprawdzi się w każdym pomieszczeniu domu, trzeba się jednak liczyć z wyższymi kosztami zakupu i eksploatacji (wymiana filtrów).

W końcu - nawilżacze ultradźwiękowe - tutaj fale ultradźwiękowe rozbijają wodę na cząsteczki. Generowana para jest chłodna, a samo urządzenie - energooszczędne i ciche. Wymaga jednak stosowania wody destylowanej i nie jest polecane do domu, w którym mieszkają zwierzęta.

Gdy poznaliśmy już różnice między poszczególnymi rodzajami nawilżaczy, pora przejść do wyboru modeli!

Polecane modele - nawilżacz do małego mieszkania

Najważniejszą kwestią przy korzystania z nawilżacza w małym mieszkaniu jest fakt, by urządzenie było bezpiecznie i efektywnie pracowało. Istotny jest także niski poziom generowanego hałasu - tak, by nie było go słuchać w całym domu. Oto najciekawsze modele spełniające te wymagania!

  • PHILIPS Seria 2000 HU4801/01 - bardzo cichy nawilżacz ewaporacyjny. Maksymalny zasięg pracy to 25 metrów kwadratowych. Techologia NanoCloud sprawia, że do cząsteczek wody w mgiełce nie przyczepiają się bakterie, możemy więc mówić o higienicznym nawilżaniu powietrza. Urządzenie ma dwa tryby pracy: standardowe i ciche nawilżanie - to drugie jest dobrym wyborem przy niewielkim metrażu.
  • STADLER FORM Oskar - w małym mieszkaniu, jak nigdzie indziej, ma znaczenie design nawilżacza. Ten ewaporacyjny model jest więc prawdziwą ozdobą wnętrza! Maksymalny zasięg to aż 50 metrów kwadratowych. Ma wbudowany higrostat, ale także - dozownik zapachów. Można korzystać z niego w trybie nocnym.
  • HAUS & LUFT HL-NE-01 - kolejny nawilżacz ewaporacyjny o ciekawym designie. Ma wbudowany higrometr i pojemnik na olejki zapachowe. Przydatnym rozwiązaniem jest także wyłącznik czasowy. Sprzęt pracuje cicho, można korzystać również z trybu nocnego. Zasięg pracy wynosi maksymalnie 44 metry kwadratowe.

Nawilżacze powietrza w sklepie MediaMarkt to wiele urządzeń różniących się ceną, zasięgiem pracy, designem. Uważna lektura specyfikacji technicznej i opinii innych kupujących pomoże wybrać najlepszy model do niewielkiego mieszkania!

nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Jeśli dbasz o siebie, jesteś aktywna fizycznie i nie palisz papierosów, ciąża po trzydziestce nie jest problemem.

Kobieta 30+ i pierwsza ciąża

To ja. Pierwsze dziecko urodziłam, gdy miałam 31 lat. W szpitalu usłyszałam, że jestem starą pierwiastką. No cóż. Chociaż nie było to śmieszne, nie czułam się z tym źle. Byłam szczęśliwa, że mam dziewczynkę, która miała być chłopcem.

czytaj

Wcześniak wymaga szczególnej opieki i ochrony.

Wcześniaki: dzieci przedwcześnie urodzone

Postęp medycyny sprawia, że przedwcześnie urodzone dzieci, nawet te po 22. tygodniu ciąży, ważące zaledwie pół kilograma, mają ogromne szanse na przeżycie. Nie wszystkie są narażone na choroby, większość nadrabia zaległości rozwojowe, chociaż nie można...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj