tekst sponsorowany

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jakie parametry powinien mieć oczyszczacz powietrza do pokoju dziecięcego?

Co groźnego czai się w powietrzu?

Kiedy na świat przychodzi dziecko, chcesz mu dać wszystko co najlepsze. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniście zadbać o odpowiednią jakość powietrza w jego pokoju!

Co groźnego czai się w powietrzu?

Wraz z początkiem zimy rozpoczął się także i sezon grzewczy - co oznacza, że powietrze stało się jeszcze bardziej zanieczyszczone, pełne pyłów zawieszonych. Warto mieć jednak świadomość, że smog (bo to o nim mowa) towarzyszy nam przez cały rok, nie tylko zimą - szczególnie w dużych miastach.

Smog wkrada się podczas każdego oddechu do naszego organizmu, pogarszając jego stan. Może przyczynić się do obniżonej odporności (a tym samym częstszych infekcji), ale i do pojawienia się chorób przewlekłych, a nawet nowotworów.

Jednak pyły zawieszone to nie jedyne zagrożenie dla zdrowia. Oprócz tego w powietrzu znajduje się mnóstwo wirusów i bakterii, alergenów. Zima sprzyja także pojawianiu się na ścianach pleśni - a zarodniki grzybów pleśniowych również unoszą się w powietrzu, przyczyniając się do infekcji oraz alergii.

Czy warto kupić oczyszczacz do pokoju dziecka?

Przed negatywnym wpływem zanieczyszczonego powietrza uchronić nas może jedynie jego dokładne oczyszczanie. Jest to tym bardziej istotne, jeżeli w domu mieszkają dzieci, które są bardziej podatne od dorosłych na wpływ wyżej wymienionych czynników.

Dodatkowo oczyszczacz powietrza Sharp pomoże ci uchronić malucha przed alergenami! Urządzenie jonizuje powietrze za pomocą technologii Plasmacluster. Wytwarzane są jony dodatnie i ujemne, identyczne jak w naturalnym środowisku. Łączą się z cząsteczkami wody w tzw. klastry jonowe, które niszczą napotkane na swojej drodze szkodliwe substancje - w tym m.in. alergeny, bakterie, wirusy i pleśń.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka?

  • Zanim zaczniesz wybierać oczyszczacz powietrza, dokładnie zmierz pokój dziecka. Aby urządzenie mogło chronić zdrowie malucha, musi być dopasowane pod kątem wydajności do pomieszczenia. Parametr ten najczęściej podawany jest w metrach kwadratowych, jeśli więc pokój jest ponad normę wysoki, musisz założyć nieco większą wydajność oczyszczacza.
  • Cena to ważna kwestia podczas zakupów - pamiętaj jednak, że koszt użytkowania także jest istotny. W przypadku oczyszczacza powietrza należy regularnie wymieniać filtry, aby mógł dobrze chronić zdrowie domowników. Różnica polega na tym, że w jednych urządzeniach producent zaleca robić to raz na pół roku, a w innych... raz na 10 lat.
  • Oprócz ceny i kosztów wymiany filtrów, weź pod uwagę także gwarancję. Oczyszczacze Sharp z serii Ultimate Air są objęte aż 5-letnim okresem gwarancyjnym.
  • Do dziecięcego pokoju warto wybrać oczyszczacz z funkcją nawilżania powietrza. Właściwy poziom wilgotności ustrzeże malucha przed infekcjami górnych dróg oddechowych, problemami z suchą skórą czy wysuszonymi spojówkami. Z drugiej strony obniży ryzyko nadmiernej wilgoci, która sprzyja rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów.
  • Czy alergenów zawieszonych w powietrzu można uniknąć? Kup oczyszczacz w MatrixMedia - dzięki wspomnianej już technologii Plasmacluster, pozbędziemy się wirusów i pleśni, a dzięki filtrom HEPA pozbędziemy się również kurzu i sierści zwierzaków, roztoczy czy pyłków.
  • W pokoju malucha sprawdzi się oczyszczacz inteligentny, który sam dopasowuje program do warunków panujących w pomieszczeniu. Zwróć uwagę na liczbę i wrażliwość czujników, w które wyposażone jest urządzenie.
  • Oczyszczacz powietrza może chronić zdrowie małego domownika wszędzie - nie tylko w jego pokoju, ale i np. w salonie, gdy będzie się bawić. Wybierz urządzenie z uchwytami i kółkami, a będzie ci łatwiej je przestawiać.
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj