Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Mini tenis

Dla mini zawodników

Jimmy Connors dostał swoją pierwszą rakietę tenisową w wieku 2 lat. Na początku dla frajdy, a potem już na poważnie oddał się trenowaniu. Jimmy był wyjątkowy, o czym świadczyła jego kariera. Nasze maluchy mogą zacząć swoją przygodę z tenisem później, w wieku 5 lat. Dobrze, by na początku też była to tylko zabawa.

 

W wieku 5 lat maluchy są gotowe rozpocząć treningi na korcie.

Fot. iStockphoto

W wieku 5 lat maluchy są gotowe rozpocząć treningi na korcie.

 

Pierwsza rakieta

Początki nauki gry w tenisa to mini tenis. Wszystko jest w nim mini, choćby rakiety. Najmniejsze, dla 4 – 5 latków, mają 50 – 55 cm, dla nieco starszych: 55 – 60 cm. Te pierwsze rakiety powinny mieć nieproporcjonalnie dużą główkę, by ułatwić przebijanie piłki. Ceny rakiet dla dzieci plasują się na poziomie 60 – 100 zł. W przypadku starszych dzieci, grających już na korcie o pełnych wymiarach, istotne stają się kryteria siły fizycznej i wzrostu. Trzeba liczyć się z tym, że jeżeli dziecko poważnie zainteresuje się tenisem, wyrośnie z niejednej rakiety. Kupowanie większej, na wyrost, źle wpływa na grę. Jeżeli okaże się za ciężka, szybko może zniechęcić początkującego tenisistę. Piłki w mini tenisie też są inne. Najczęściej na zajęciach dla najmłodszych wykorzystywane są różnokolorowe piłeczki z gąbki. A jaki powinien być strój małego tenisisty? - Strój powinien być luźny, dresowy, dający komfort ruchu – mówi Krzysztof Walter. - Buty mocne, wiązane, typu adidas. Dziewczynki często noszą spódniczko-spodnie, ale nie jest to obowiązkowy kanon mody tenisowej.
Jak widać niewiele trzeba, by zacząć uczyć malca tenisa. To, co wydarzy się później, powinno zależeć od woli dziecka. Matka Connorsa nie wywierała presji na synu. Trafiła za pierwszym razem.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, wychowanie dziecka, sport, ćwiczenia

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Nierzadko rodzice zatrzymują dziecko w swojej sypialni, bo to oni tego potrzebują.

Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj