Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

15. urodziny Fundacji Polsat

Fundacja Polsat dziękuje wszystkim darczyńcom!

Fundacja Polsat, dzięki widzom - swoim darczyńcom, od 15 lat wspiera wiodące ośrodki medyczne w Polsce, w których leczone są i rehabilitowane dzieci. Zebrane pieniądze pozwalają nie tylko wyremontować i wyposażyć placówki, ale i sprowadzić zaawansowane techniki medyczne, jak np. Program Rodzinnych Przeszczepów Wątroby.

Pierwsze rodzinne przeszczepienie wątroby Klinika Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów CZD wykonała w 1999 roku. - Od tamtej pory przeprowadziliśmy 200 podobnych zabiegów. Bez stałej pomocy Fundacji Polsat nasza klinika nie byłaby w stanie funkcjonować na tak wysokim poziomie jak dzisiaj – przyznaje jej kierownik prof. dr hab. Piotr Kaliciński.
 

Natomiast w szpitalu Otwocku dzięki pieniądzom z Fundacji Polsat powstał nowy blok operacyjny Oddziału Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej. Jak mówi prof. Jarosław Czubak, jeden z najnowocześniejszych w Polsce. - W imieniu mojego zespołu, a przede wszystkim w imieniu małych pacjentów, chciałem po prostu powiedzieć: Dziękujemy!" – mówi profesor w jednym ze spotów emitowanych na antenie Telewizji Polsat.

W 15. roku działalności Fundacja Polsat przekazała pieniądze m.in. na:

- dofinansowanie operacji, leczenia i rehabilitacji dla ponad 3000 dzieci
- dofinansowała ponad 30 ośrodków, w których leczone są i rehabilitowane dzieci


Zapraszamy wraz z Fundacją Polsat na Wielki Urodzinowy Koncert "Jesteśmy dla Dzieci" w sobotę, 3 grudnia 2011 na antenie Telewizji Polsat. Zobacz kto wystąpi!

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: fundacja, choroby

Polecamy

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj