Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

eBobas.pl zaprasza na Dzień Dziecka i Światowy Dzień Rodziny! 29 maja 2011!

Warszawa - Zamek Królewski, Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie - godz. 11.00-19.00

Jako jeden z patronów medialnych i uczestników imprezy dla dzieci z okazji ich święta, eBobas.pl serdecznie zaprasza na nią całe rodziny. Przyjedźcie, przyjdźcie i bawcie się dobrze. No i koniecznie wyślijcie życzenia swoich pociech balonikiem do nieba! Około godz. 16. 30 można będzie podziwiać odlot kilkuset baloników!

A tak było w Ogrodach Królewskich w roku 2010.

Fot. Archiwum własne

A tak było w Ogrodach Królewskich w roku 2010.

Co nas czeka?

 

MAZDA

W tym roku po raz pierwszy za sprawą głównego sponsora imprezy - firmy Mazda - każdy będzie mógł wyrazić swoje Zoom-Zoom, malując farbami Mazdę 5 w Ogrodach Królewskich. Dzieci z rodzicami będą mogły oglądać bajki na wygodnych fotelach samochodu oraz urządzić wyścigi mini Mazdą MX-5.
Dzieci będą też mogły zmierzyć się w konkursie na najładniejszy rysunek przedstawiający „Samochód moich marzeń”.

 

COCCODRILLO

COCCODRILLO, znany polski producent odzieży dla dzieci otworzy dwa pokoje: dla dziewczynek i dla chłopców. W pierwszym będą fotele fryzjerskie, fotele dla kosmetyczek, stylistka, która dobierze ciuchy dzieciom, duże lustra i miejsce na sesje fotograficzne.
Drugi pokój będzie przypominał tor wyścigowy z oponami aut sportowych, kaskami, kierownicami, samochodami i grami video.

 

RADIO PLUS

W namiocie Radia Plus każde dziecko będzie miało okazję spróbować swoich sił przed mikrofonem i wziąć udział w warsztatach radiowych i konkursach dziennikarskich.

 

NECKERMANN

Na stoisku biura podróży Neckermann dzieci i ich rodzice wspólnie z Lwem Leoneckiem mogą szukać skarbów, tańczyć i malować buzie. Neckermann przygotował na ten dzień wiele niespodzianek, którym będzie towarzyszyć zabawa z animatorami klubu Happy Events. Do wygrania plecaki i dwie wycieczki zagraniczne! Dodatkową atrakcją będzie występ ligowego zespołu siatkarzy AZS Politechnika Warszawska oraz Mecz siatkarze kontra rodzice!

 

POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ

Polski Związek Piłki Nożnej zapewni m.in.: mobilne boiska o wymiarach 6 x 9 metrów (dla dzieci) i 10 x 15 metrów (dla dorosłych) oraz bramkę celnościową. Najzdolniejsze pod względem piłkarskim dzieci otrzymają upominki.
Dzieci będą miały również okazję obejrzeć pokaz żonglerki piłką, przygotowany przez profesjonalnego freestyler‘a pana Michała Rycaja. O uśmiech na twarzach zadbają klauni.

 

AKADEMIA MISIA HARIBO

W fotokabinie na stoisku Akademii Misia HARIBO można będzie sobie zrobić pamiątkowe fotki i zjeść mi.in. grillowane pianki. W Ogrodach Królewskich stanie Karuzelka Haribo – zabawa dla najmłodszych dzieci w wieku 2 – 4 lata oraz kącik sportowy Maoam, w którym odbędą się rodzinne konkursy sportowe m.in. w skakaniu na czas i rzucaniu piłką do celu.

 

KLUB BAJEK

We wnętrzach Zamkowego Kina będzie można obejrzeć znane bajeczki, m.in.: „Małą Syrenkę”, „Pinokio”, „Roszponkę” czy „Nowe Szaty Króla”. Projekcje w godz. 12.00 – 16.00

 

INNE ATRAKCJE

- Projekcje filmów i zabawy na stoisku TVN Style, mega gry planszowe i spotkanie z redakcją miesięcznika „Barbie” w strefie wydawnictwa EGMONT,

- Ekoplastyka, zabawa klockami Geomag, zajęcia plastyczne z Agencją DUDEK i Krainą Edukacji,

- Największa w Polsce zjeżdżalnia sprowadzona do Zamku dzięki AVIVIE

- Miasteczko LEGO zaprosi do udziału w konkursach i zabawach i do wspólnego budowania wielkiego smoka z klocków LEGO.

- Mały Inżynier przeprowadzi pokazy chemiczne, pokaże zabawki fizyczne, a na stanowisku robotycznym poprowadzi warsztaty i pokazy robotów (m.in. duży humanoid, robot kroczący ala pająk, robot explorer do poruszania w terenie, a w miarę możliwości robot przypominający twarz człowieka, roboty z Lego Mindstorms oraz małe roboty zabawki).

- Portal dla rodziców eBobas.pl w swoim ogródku plastycznym dzieciom w różnym wieku zapewni zabawy i konkursy z nagrodami. Astra na stoisku eBobas.pl przez cały dzień prowadzić będzie warsztaty plastyczne. Marka Astra, gwarantuje najwyższej jakości wyroby szkolne i biurowe oraz produkty dla hobbystów i artystów plastyków. W najbliższą niedzielę dzieci będą mogły tworzyć dzieła plastyczne za pomocą produktów Astry, posiadających m.in. Europejski Znak Bezpieczeństwa – CE oraz liczne atesty.

Uwaga! M.in. 10 zestawów kreatywnych Astra Fun będzie można wygrać na stoisku eBobas.pl w konkursie plastycznym.

- Firma MEBLIK przygotuje na scenie dwa konkursy na szybkość skręcania mebli (do wygrania dwie skrzynie na skarby o wartości 450 zł każda!). Na jej stoisku nie zabraknie konkursów plastycznych dla dzieci i dużo zabawy wśród bezpiecznych mebli Meblik.

- Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe SOTO przygotuje pokazy i warsztaty Origami, zajęcia z Kaligrafii oraz teatrzyk dla dzieci: „Bajki japońskie”. Oprócz tego: pokazy Aikido ( grupa dziecięca i otwarty trening), pokazy Ken-Jutsu i pokaz Ken-Jutsu Dzieci i nauka jedzenia pałeczkami połączona z nauką zachowania się przy stole.

- Na stoisku EDO można się nauczyć jak zrobić sushi. Firma przygotowała też konkurs na zaprojektowanie najładnieszej kimmmidoll, czyli kokeshi japońskiej laleczki.

- Grupa LUX MED, partner medyczny wydarzenia, nauczy jak udzielić pierwszej pomocy oraz przeprowadzi konkursy dla dzieci, które będą chciały się sprawdzić w tym zakresie.

- Komisja Dialogu Społecznego ds. Dzieci, Młodzieży i Rodziny przy UM Warszawy będzie udzielać rodzicom porad z zakresu psychologii i prawa.

- Akademia Zdrowej Stopy – Bartek umożliwi rodzicom bezpłatne badanie stóp dzieci w wieku 1-10 lat. Porad udzielać będą specjaliści z Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie instytucji, która monitoruje jakość produkowanych butów w Polsce i nadaje znak Zdrowej Stopy producentom, którzy spełniają wysokie normy produkcyjne.

- O godz. 15.00 pokaz najnowszej dziecięcej kolekcji COCODRILLO, które zaprezentują dzieci gwiazd - aktorów i piosenkarzy.

- O godz. 16.30 już po raz trzeci do nieba pofrunie kilkaset baloników z życzeniami dzieci!

Goście imprezy: MISS WARSZAWY 2011, EWA SZABATIN i RAFAŁ MASERAK

 

Informacje organizacyjne:

- Miejsce: Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie przy Zamku Królewskim
- Wejścia: główne na Zamek Królewski od Placu Zamkowego, od. ul Grodzkiej, od ul. Bugaj
- Godziny: 11.00-19.00
- Wstęp na imprezę : wolny
- Organizatorzy: Warszawskie Centrum Promocji, z ramienia NGO – PERES i Komisja Dialogu Społecznego ds. Dzieci, Młodzieży i Rodziny
- Patronat honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania
- Partnerzy medialni: TVN Style, Radio PLUS, Barbie, Hot Wheels, Dziecko, Reader's Digest Polska, eBobas.pl, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Maluch w Wielkim Mieście, Babyonline.pl, Animili
- Informacje: Anna Auksel, e-mail: [email protected]

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, weekend z dziećmi, rodzina

Polecamy

Trzeba obserwować dziecko bawiące się w wodzie - szybka reakcja po ewentualnym podtopieniu minimalizuje ryzyko wtórnego utonięcia

Wtórne utonięcie. Szczególnie narażone są małe dzieci

U dziecka, które uległo podtopieniu bądź zachłyśnięciu wodą lub innym płynem np. w trakcie picia, może dojść do tzw. wtórnego utonięcia. Może to się stać np. w nocy w jego łóżku. Szacuje się, że objawy wtórnego utopienia mogą wystąpić u 10-15 proc. osób, u...

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci   to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj