Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

eBobas.pl zaprasza na Dzień Dziecka i Światowy Dzień Rodziny! 29 maja 2011!

Warszawa - Zamek Królewski, Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie - godz. 11.00-19.00

Jako jeden z patronów medialnych i uczestników imprezy dla dzieci z okazji ich święta, eBobas.pl serdecznie zaprasza na nią całe rodziny. Przyjedźcie, przyjdźcie i bawcie się dobrze. No i koniecznie wyślijcie życzenia swoich pociech balonikiem do nieba! Około godz. 16. 30 można będzie podziwiać odlot kilkuset baloników!

A tak było w Ogrodach Królewskich w roku 2010.

Fot. Archiwum własne

A tak było w Ogrodach Królewskich w roku 2010.

Co nas czeka?

 

MAZDA

W tym roku po raz pierwszy za sprawą głównego sponsora imprezy - firmy Mazda - każdy będzie mógł wyrazić swoje Zoom-Zoom, malując farbami Mazdę 5 w Ogrodach Królewskich. Dzieci z rodzicami będą mogły oglądać bajki na wygodnych fotelach samochodu oraz urządzić wyścigi mini Mazdą MX-5.
Dzieci będą też mogły zmierzyć się w konkursie na najładniejszy rysunek przedstawiający „Samochód moich marzeń”.

 

COCCODRILLO

COCCODRILLO, znany polski producent odzieży dla dzieci otworzy dwa pokoje: dla dziewczynek i dla chłopców. W pierwszym będą fotele fryzjerskie, fotele dla kosmetyczek, stylistka, która dobierze ciuchy dzieciom, duże lustra i miejsce na sesje fotograficzne.
Drugi pokój będzie przypominał tor wyścigowy z oponami aut sportowych, kaskami, kierownicami, samochodami i grami video.

 

RADIO PLUS

W namiocie Radia Plus każde dziecko będzie miało okazję spróbować swoich sił przed mikrofonem i wziąć udział w warsztatach radiowych i konkursach dziennikarskich.

 

NECKERMANN

Na stoisku biura podróży Neckermann dzieci i ich rodzice wspólnie z Lwem Leoneckiem mogą szukać skarbów, tańczyć i malować buzie. Neckermann przygotował na ten dzień wiele niespodzianek, którym będzie towarzyszyć zabawa z animatorami klubu Happy Events. Do wygrania plecaki i dwie wycieczki zagraniczne! Dodatkową atrakcją będzie występ ligowego zespołu siatkarzy AZS Politechnika Warszawska oraz Mecz siatkarze kontra rodzice!

 

POLSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ

Polski Związek Piłki Nożnej zapewni m.in.: mobilne boiska o wymiarach 6 x 9 metrów (dla dzieci) i 10 x 15 metrów (dla dorosłych) oraz bramkę celnościową. Najzdolniejsze pod względem piłkarskim dzieci otrzymają upominki.
Dzieci będą miały również okazję obejrzeć pokaz żonglerki piłką, przygotowany przez profesjonalnego freestyler‘a pana Michała Rycaja. O uśmiech na twarzach zadbają klauni.

 

AKADEMIA MISIA HARIBO

W fotokabinie na stoisku Akademii Misia HARIBO można będzie sobie zrobić pamiątkowe fotki i zjeść mi.in. grillowane pianki. W Ogrodach Królewskich stanie Karuzelka Haribo – zabawa dla najmłodszych dzieci w wieku 2 – 4 lata oraz kącik sportowy Maoam, w którym odbędą się rodzinne konkursy sportowe m.in. w skakaniu na czas i rzucaniu piłką do celu.

 

KLUB BAJEK

We wnętrzach Zamkowego Kina będzie można obejrzeć znane bajeczki, m.in.: „Małą Syrenkę”, „Pinokio”, „Roszponkę” czy „Nowe Szaty Króla”. Projekcje w godz. 12.00 – 16.00

 

INNE ATRAKCJE

- Projekcje filmów i zabawy na stoisku TVN Style, mega gry planszowe i spotkanie z redakcją miesięcznika „Barbie” w strefie wydawnictwa EGMONT,

- Ekoplastyka, zabawa klockami Geomag, zajęcia plastyczne z Agencją DUDEK i Krainą Edukacji,

- Największa w Polsce zjeżdżalnia sprowadzona do Zamku dzięki AVIVIE

- Miasteczko LEGO zaprosi do udziału w konkursach i zabawach i do wspólnego budowania wielkiego smoka z klocków LEGO.

- Mały Inżynier przeprowadzi pokazy chemiczne, pokaże zabawki fizyczne, a na stanowisku robotycznym poprowadzi warsztaty i pokazy robotów (m.in. duży humanoid, robot kroczący ala pająk, robot explorer do poruszania w terenie, a w miarę możliwości robot przypominający twarz człowieka, roboty z Lego Mindstorms oraz małe roboty zabawki).

- Portal dla rodziców eBobas.pl w swoim ogródku plastycznym dzieciom w różnym wieku zapewni zabawy i konkursy z nagrodami. Astra na stoisku eBobas.pl przez cały dzień prowadzić będzie warsztaty plastyczne. Marka Astra, gwarantuje najwyższej jakości wyroby szkolne i biurowe oraz produkty dla hobbystów i artystów plastyków. W najbliższą niedzielę dzieci będą mogły tworzyć dzieła plastyczne za pomocą produktów Astry, posiadających m.in. Europejski Znak Bezpieczeństwa – CE oraz liczne atesty.

Uwaga! M.in. 10 zestawów kreatywnych Astra Fun będzie można wygrać na stoisku eBobas.pl w konkursie plastycznym.

- Firma MEBLIK przygotuje na scenie dwa konkursy na szybkość skręcania mebli (do wygrania dwie skrzynie na skarby o wartości 450 zł każda!). Na jej stoisku nie zabraknie konkursów plastycznych dla dzieci i dużo zabawy wśród bezpiecznych mebli Meblik.

- Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe SOTO przygotuje pokazy i warsztaty Origami, zajęcia z Kaligrafii oraz teatrzyk dla dzieci: „Bajki japońskie”. Oprócz tego: pokazy Aikido ( grupa dziecięca i otwarty trening), pokazy Ken-Jutsu i pokaz Ken-Jutsu Dzieci i nauka jedzenia pałeczkami połączona z nauką zachowania się przy stole.

- Na stoisku EDO można się nauczyć jak zrobić sushi. Firma przygotowała też konkurs na zaprojektowanie najładnieszej kimmmidoll, czyli kokeshi japońskiej laleczki.

- Grupa LUX MED, partner medyczny wydarzenia, nauczy jak udzielić pierwszej pomocy oraz przeprowadzi konkursy dla dzieci, które będą chciały się sprawdzić w tym zakresie.

- Komisja Dialogu Społecznego ds. Dzieci, Młodzieży i Rodziny przy UM Warszawy będzie udzielać rodzicom porad z zakresu psychologii i prawa.

- Akademia Zdrowej Stopy – Bartek umożliwi rodzicom bezpłatne badanie stóp dzieci w wieku 1-10 lat. Porad udzielać będą specjaliści z Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi Oddział w Krakowie instytucji, która monitoruje jakość produkowanych butów w Polsce i nadaje znak Zdrowej Stopy producentom, którzy spełniają wysokie normy produkcyjne.

- O godz. 15.00 pokaz najnowszej dziecięcej kolekcji COCODRILLO, które zaprezentują dzieci gwiazd - aktorów i piosenkarzy.

- O godz. 16.30 już po raz trzeci do nieba pofrunie kilkaset baloników z życzeniami dzieci!

Goście imprezy: MISS WARSZAWY 2011, EWA SZABATIN i RAFAŁ MASERAK

 

Informacje organizacyjne:

- Miejsce: Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie przy Zamku Królewskim
- Wejścia: główne na Zamek Królewski od Placu Zamkowego, od. ul Grodzkiej, od ul. Bugaj
- Godziny: 11.00-19.00
- Wstęp na imprezę : wolny
- Organizatorzy: Warszawskie Centrum Promocji, z ramienia NGO – PERES i Komisja Dialogu Społecznego ds. Dzieci, Młodzieży i Rodziny
- Patronat honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania
- Partnerzy medialni: TVN Style, Radio PLUS, Barbie, Hot Wheels, Dziecko, Reader's Digest Polska, eBobas.pl, Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Maluch w Wielkim Mieście, Babyonline.pl, Animili
- Informacje: Anna Auksel, e-mail: [email protected]

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, weekend z dziećmi, rodzina

Polecamy

W znakomitej większości przypadków masturbacja dziecięca, to normalna fizjologia rozwoju.

Masturbacja dziecięca

Planując powiększenie rodziny, mamy pewne wyobrażenie odpowiedzialności jaka na nas spoczywa i problemów jakie czają się za rogiem. Większość rodziców nie dopuszcza jednak do świadomości myśli, iż już niespełna rok po narodzinach ich dziecko może przeżyć...

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj