Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Czy okres świąteczny może sprzyjać staraniom o dziecko?

Twój Ekspert Ginekolog Położnik

Może niekoniecznie okres świąteczny, ale bardzo często zdarza się, że w okresie wakacyjnym, urlopowym, kobiety zachodzą w ciążę z bardzo prostej przyczyny: pary mają trochę więcej czasu dla siebie, są bardziej zrelaksowane i mają więcej możliwości oraz chęci do współżycia.

Prof. dr hab. Romuald Dębski

Fot. Monika Bajkowska

Prof. dr hab. Romuald Dębski

Dość często zdarza się, iż zdawałoby się niepłodne pary wyjeżdżają zimą na narty i po tym wypadzie, gdy wracają, okazuje się, że spodziewają się upragnionego dziecka. Na pewno zarówno przerwa świąteczna, jak i inne przerwy wakacyjne, mogą sprzyjać zajściu w ciążę.

Natomiast pora roku nie odgrywa większego znaczenia dla zajścia w ciążę i prawidłowego rozwoju dziecka. Bowiem zajście w ciążę jest uwarunkowane faktem występowania jajeczkowania, które jest przecież niezależne od pory roku. Natomiast spekulacje na temat wpływu pory roku na rozwój dziecka traktuję tak samo jak spekulacje na temat uwarunkowań wynikających z tego, że się jest takim a nie innym znakiem zodiaku.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • donnavito | 09-01-2015 01:17:10

    Podobno najwięcej jest poczęć, gdy prąd odcięty
  • joani | 25-01-2015 16:29:47

    Relakas i błogie lenistwo, nastrój, to wszystko może mieć wpływ na pomyślne zajście w ciążę. Wiele par starających się bezskutecznie często słyszy aby odpuścic, zrelaksować się i najlepiej gdzieś wyjechać. A tak poza tym znam wieeeele osób urodzonych we wrzesniu a poczętych właśnie przy "kolędach"

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: rodzice, płodność, niepłodność, endometrioza

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Atropina ma umożliwić lekarzowi dokładne zbadanie refrakcji oka.

Atropina. Jak podać dziecku? Dawkowanie, skutki uboczne

O atropinie, o tym jak ją zakraplać dziecku i dlaczego robią to rodzice a nie lekarz, rozmawiamy z dr Iwoną Filipecką, okulistką*  

czytaj

Gdy maluch nie chce mleka, możemy dawać mu bezglutenową kaszkę zbożową.

Czym karmić dziecko, które nie lubi mleka?

Moja Iśka, gdy skończyła pół roku, nagle przestała lubić mleko. Po rozmowie z pediatrą zmieniłam mieszankę. Nie pomogło. Dziecko nie chciało jej pić. Bałam się o kości i zęby mojej córeczki. Co robić, jeśli niemowlę i małe dziecko nie chce pić mleka?

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj