Podróże życia. Toskania

Na marzenia o podróży i na planowanie podróży - zawsze jest właściwa pora. Im mniej mamy szans wsiąść z marszu w samolot i polecieć w wybrane miejsce, tym częściej podróżujemy "na sucho". Dawniej palcem po globusie, teraz oglądając zdjęcia, nie te wystudiowane przez fotografów i zamieszczone w albumach, lecz te prawdziwe, turystyczne. Dziś Piza i Florencja. Zapraszamy!

poprzednie    (1 / 27)    następne
Rzeźby Manganelliego na murawie przed lotniskiem w Pizie.

Rzeźby Manganelliego na murawie przed lotniskiem w Pizie.

Fot. Ewa Kozakiewicz

Rzeźby Manganelliego na murawie przed lotniskiem w Pizie.      Wąskie schody prowadzące na Krzywą Wieżę w Pizie.    Pion wyznaczają cyprysy  Torre Pendente (Krzywa Wieża) w Pizie.  Oświetlenie wieży podczas święta Luminaria di San Ranieri.   Krzywa Wieża podczas święta Luminaria di San Ranieri.  Baptysterium przy Krzywej Wieży poświęcone Janowi Chrzcicielowi.  Kapliczka Matki Boskiej wmurowana w ścianę. Piza  Uliczka w Pizie.   Najczęściej używany przez Włochów pojazd.   Pinokio. Autor historii, Carlo Collodi, pochodził z Toskanii.   Rzeźba w ogrodzie kampusu uniwersyteckiego. Uniwersytet w Pizie zaliczany jest do najstarszych w Europie – 1343 r.  Katedra Duomo. Florencja   Katedra Duomo. Florencja   Drzwi zdobione do wnętrza katedry Duomo, tzw. Rajskie Wrota.  Portyk Duomo.  Widok z kawiarni w Galerii Uffizi na Duomo oraz wieżę dzwonniczą projektu Giotta.   Kopuła Brunelleschiego.   Widok na miasto z wieży dzwonniczej Giotta.   Widok na miasto z wieży dzwonniczej Giotta  Palazzo Vecchio, ratusz we Florencji.  Palazzo Vecchio, ratusz we Florencji.  Florencja.   Posąg Neptuna.  Karuzela na placu we Florencji.  Most Ponte Vecchio ze sklepami jubilerskimi.   Rzeźba Igora Mitoraja w ogrodach Medyceuszy.
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: Wagus.

Forum

 • Asiiiia | 20-07-2017 12:59:28

  Ja póki co to o Toskanii czytam tylko książki.
 • rozanielona | 02-08-2017 15:15:48

  Zawsze dobre i to.
 • ewa1ewa | 18-09-2017 07:48:48

  Ja w tym roku byłam na Sycylii.Była to podróż moich marzeń. Piękne widoki,wyśmienite jedzenie i 100 % pogoda. Wypoczynek jak się należy Jedyny minus to problem po powrocie ,okazało się że zaginęła ...
 • arnold33 | 21-10-2017 13:22:25

  Najleiej to na chorwacje

Poczytaj również

Becikowe dla wszystkich, jeszcze przez dwa lata

To już pewne: rząd wycofa kontrowersyjny przepis o becikowym tylko dla tych kobiet, które mają zaświadczenie, że zgłosiły się do lekarza najpóźniej w 10. tygodniu ciąży.

Co było/jest/będzie dla ciebie najważniejsze przy wyborze imienia dla dziecka?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj