tekst sponsorowany

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Modny i komfortowy pokój dziecka

5 sposobów na urządzenie

 Jeśli w Twoim życiu pojawia się nowa osoba warto będzie urządzić dla niej trochę miejsca. Projektując pokój dla zupełnie nowego członka rodziny, mamy do czynienia z większą swobodą, a projekt może przybrać zupełnie inny wygląd. Dekorowanie pokoju dziecięcego nie musi być trudne ani drogie. Oto nasze najważniejsze wskazówki, jak łatwo i niedrogo zaprojektować przytulny pokój dla najmłodszych.

Czy pokój dla dziecka jest konieczny?

Pokój dla dziecka będzie niesamowitym ułatwieniem. Zapewni mu komfort oraz miejsce, w którym może czuć się swobodnie oraz robić to, co będzie chciało. Jeśli szukasz mieszkania, w którym będziesz mógł śmiało urządzić modny pokój dla dziecka, sprawdź rynek pierwotny w Poznaniu.

1. Daj Twojemu dziecku się wykazać!

Udekoruj ściany pokoju dziecięcego osobistymi akcesoriami, które powiedzą nieco więcej o tym, kto tam mieszka. Zaprezentuj np. nadruk akwarelowy z inicjałami dziecka i uzyskaj bardziej osobisty, a szczególnie uroczy detal. Jeśli Twoje dziecko uwielbia rysować to pozwól mu umieścić rysunki na ścianie albo pójdź o krok dalej i wyznacz dziecku specjalne miejsce na ścianie, które może zaprojektować po swojemu. Będzie to nie tylko świetna inicjatywa, a także pamiątka na lata.

2. Utwórz przytulne kąciki w pokoju

Każde dziecko czuje się świetnie w swoim ulubionym kąciku. Zaprojektuj przytulne miejsce w w pokoju, które będzie zawierało poduszki, czy też puszyste koce. W takim miejscu dzieci mogą się bawić, czytać książki lub ucinać sobie drzemkę. Namioty tipi stały się popularnym elementem wystroju pokoju dziecięcego, dodając mu idealnego akcentu zarówno piękna, jak i praktyczności. Twoje dziecko zakocha się w tym pomyśle.

3. Nabądź plakaty edukacyjne

Udekoruj pokój dziecięcy uroczymi plakatami, które również mają charakter edukacyjny! Zdecydowanie najlepsze będą mapy. Możesz skusić się na mapy świata, Europy czy też Polski. Dzięki temu Twoje dziecko nie tylko zyska świetną ozdobę do pokoju, ale także wzbogaci się o orientację w świecie, która w tak młodym wieku zadziała na plus. Dla dzieci, które kochają zwierzęta i przyrodę możesz wybrać również prześliczne i edukacyjne nadruki zwierząt z całego świata. To doskonały sposób, aby nauczyć młodsze dzieci mówić, wskazując i ćwicząc nazwy różnych zwierząt.

4. Wyposaż pokój w wyciszone ściany

Miewasz czasem taki problem, że jeśli odezwiesz się za głośno Twoje dziecko od razu się budzi? Jeśli zdecydujesz się na zakup zestawu wyciszającego ściany to problem natychmiastowo zniknie. Zapewni to również komfort dla Twojego potomstwa podczas nauki lub czytania książek. Dzięki temu dziecko będzie mogło bezproblemowo się skupić, co również często bywa problematyczne.

5. Stwórz pokój z myślą o potencjalnych zmianach

Z rośnięciem dziecka wiąże się fakt, iż będzie ono chciało dokonać pewnych zmian i doprowadzić pokój do stanu, w którym będzie on dla niego komfortowy. Aby mu to umożliwić przemyśl już teraz, jak rozmieścić wszystko po pokoju, by w późniejszym okresie nie stanowiło to problemu z przemieszczaniem mebli. Twoje dziecko może zyskać nowe hobby, idola lub ulubiony kolor. To dobry powód, aby zmieniać wystrój pokoju dziecięcego. Na przykład użyj taśmy washi, aby stale wymieniać rysunki, zdjęcia lub plakaty bez uszkadzania ścian lub motywów. Półki mogą służyć jako miejsce do przechowywania zabawek i książek, ale także do pięknych dekoracji, które można łatwo odłożyć, aby w miarę zmieniających się potrzeb zrobić miejsce na nowe rzeczy, bez konieczności wiercenia nowych otworów lub kupowania nowych mebli.

nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Podobne dyskusje na forum

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj