Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Bezoperacyjne leczenie

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Popuszczanie moczu po wstaniu z łóżka w drodze do toalety, podczas kichnięcia lub kaszlu to problem wielu kobiet po naturalnym porodzie lub ich mam po okresie menopauzy. Dobra dla wszystkich wiadomość: obecnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest prostsze!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to problem wielu kobiet. Dziś bez operacji, mogą się pozbyć problemu.

Fot. BE&W

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to problem wielu kobiet. Dziś bez operacji, mogą się pozbyć problemu.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy, mięśni Kegla oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej.

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ującia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.


Bez hospitalizacji

Do niedawna wysiłkowe nietrzymanie moczu można było niwelować jedynie za pomocą operacji, podczas której wszywano taśmy i siatki. Laserowe usuwanie dolegliwości jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia i jest mało inwazyjne. Nie wymaga hospitalizacji, to tzw. zabieg ambulatoryjny.

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności zaraz po zabiegu. Ponieważ może wystąpić przesięk surowiczy, zaleca się stosować podpaski do momentu, aż przesięk ustąpi. Po zabiegu należy przez miesiąc unikać stosunków płciowych.

 

Przeciwskazania

Infekcje pochwy (grzybicze i bakteryjne), miesiączka, ciąża. Ale już nadżerka nie stanowi problemu.

Zabieg można wykonać w  Gold Clinic Medycyna Estetyczna i Ginekologia Estetyczna. 

 

Kiedy pojawia się efekt zabiegu?

Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez minimum dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla wzmacnia i podtrzymuje efekt dłużej.


Zobacz jak wygląda zabieg

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wysiłkowe nietrzymanie moczu, seks, rodzina, poród

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Robert Makłowicz podczas Festiwalu Zupy w Krakowie

Chilli con carne z tortillą Roberta Makłowicza

Jestem przeciwnikiem oddzielnego gotowania dla dzieci. Z takiego gotowania specjalnych dań dla maluchów wyrastają analfabeci kulinarni, którzy jedzą najpierw w domu papki bez żadnego smaku, potem w przedszkolu, w stołówce szkolnej, a kończą na brejach w...

czytaj

Jak łagodzić świąd ospy? Sposoby na swędzące krostki

Ospa wietrzna. Jak złagodzić uporczywy świąd ospy?

Ospa wietrzna to zakaźna choroba wirusowa, do niedawna uważana za typową chorobę wieku dziecięcego, którą „trzeba przejść”. Szczepionki przeciw ospie wietrznej są dostępne – ale są niestety płatne, dlatego większość dzieci ciągle musi się zmagać z chorobą...

czytaj

Powiększone węzły chłonne przy infekcjach i sprawiają ból

Powiększone węzły chłonne u dziecka. Zwykle świadczą o infekcji, ale mogą sygnalizować nawet nowotwór

Powiększone węzły chłonne u dziecka to zazwyczaj objaw choroby. Mogą wskazywać na niegroźną infekcję, choroby zakaźne czy nawet nowotwory.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj