Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Dzień Dziecka, Zamek Królewski w Warszawie, niedziela 30 maja 2010 r., Arkady Kubickiego, Ogrody Królewskie

Oj, będzie się działo!

W niedzielę początek obchodów tegorocznego Dnia Dziecka. Rodziny z małymi, średnimi i trochę większymi dziećmi znajdą dla siebie dużo atrakcji. Szczęściarze mogą wygrać nagrody!

 

W niedzielę, 30 maja 2010, o godz. 16.30 już po raz drugi do nieba pofrunie kilkaset baloników z życzeniami dzieci.

Fot. iStockphoto

W niedzielę, 30 maja 2010, o godz. 16.30 już po raz drugi do nieba pofrunie kilkaset baloników z życzeniami dzieci.

30 maja, w niedzielę po raz pierwszy na Zamku Królewskim zagości królowa lalek- Barbie. W Domku Barbie dziewczynki będą mogły m.in. wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej w strojach Barbie, a chłopców zapraszamy do Kącika fotograficznego Hot Wheels. Dzieci nauczą się przepisów ruchu drogowego. Barbie zaprasza również na bajkowy poczęstunek oraz zabawy w kąciku komputerowym. Przygotowała też zabawy i konkursy plastyczne dla dzieci oraz prezentację najnowszych zabawek i akcesoriów.

Miasteczko LEGO zaprosi wszystkich do udziału w licznych konkursach i zabawach, m.in. wspólnego budowania wielkiej mozaiki z klocków LEGO.

Świetną zabawę przygotowało również biuro podróży Neckermann, które zaprasza dzieci i rodziców na wakacyjne gry i zabawy, występy ligowego zespołu siatkarzy Neckermann AZS Politechnika Warszawska, do nauki gry w siatkówkę pod okiem mistrzów, poszukiwania skarbów oraz malowania twarzy, koszulek i zabawy z lwem Leoneckiem.

Równie ciekawy program rekreacyjny dla całych rodzin przygotował PZPN.

A ponadto podczas Dnia Dziecka na Zamku Królewskim będzie można obejrzeć występy Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego Mazovia, szkółki baletowej i Studia Tańca Nowoczesnego Domu Kultury Świt, przedstawienie „Justynka i Tomek”, występy Zespołu Lazurki oraz przedszkola W Stumilowym Lesie.

Nie obędzie się bez projekcji filmów i zabaw na stoisku TVN Style, pokazów sztuk walki, warsztatów lalkarskich, mega gier planszowych, malowania twarzy i tatuaży, licznych konkursów, spotkań z aktorami i autorami książek dla dzieci, przejażdżek na kucykach.

Małych miłośników nauki czeka niezwykła przygoda na stoisku Małego Inżyniera: warsztaty z robotyki- konstruowanie i pokaz robotów, zabawy z kulą plazmową, pokazy i doświadczenia chemiczne : produkcja pasty dla słonia, zamiana wody w wino, chemiczny wulkan, produkcja sztucznej krwi itd. Canon zaprosi wszystkich miłośników niecodziennej zabawy do świata Creative Park, w którym będzie można m.in. stworzyć zabawne wycinanki w 3D.

Dzień Dziecka Na Zamku Królewskim, to czas radosnej zabawy. Całe rodziny zapraszamy do udziału w licznych konkursach i turniejach sportowych. Do wygrania m.in. trzy wycieczki zagraniczne i plecaki ufundowane przez biuro Neckermann Polska.

Rodzice będą mogli zasięgnąć porady u psychologów i prawników z Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz zapoznać się z produktami wyróżnionymi w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez KOPD. Na mini ekspozycji, towarzyszącej imprezie, będzie można kupić najnowsze książki, zabawki i gry. Na stoisku Ramy dyżurować będą eksperci udzielający porad dietetycznych. Ziaja zaprosi dzieci i rodziców do udziału w konkursie oraz na swoje stoisko, gdzie będzie można przetestować jej produkty i zapoznać się z nowościami.


O godz. 15 przewidziano pokaz najnowszej dziecięcej kolekcji butów Bartka, które zaprezentują dzieci gwiazd - aktorów i piosenkarzy. Podczas imprezy będzie można również bezpłatnie przebadać dzieci oraz porozmawiać z lekarzami ortopedami i antropologami, A wszystko to na stoisku Akademii Zdrowej Stopy.

O godz. 16.30 już po raz drugi do nieba pofrunie kilkaset baloników z życzeniami dzieci.

Serdecznie zapraszamy wszystkich warszawiaków z dziećmi na Zamek Królewski, do Arkad Kubickiego i ogrodów królewskich na wyjątkowy i niezapomniany Dzień Dziecka.


Informacje organizacyjne:

• Miejsce: Arkady Kubickiego, ogrody Królewskie przy Zamku Królewskim
• Wejścia: główne na Zamek Królewski od Placu Zamkowego, od. ul Grodzkiej, od ul. Bugaj
• Godziny: 11.00-19.00
• Wstęp na imprezę : wolny
• Organizatorzy: Zamek Królewski, Agencja Promocji Inicjatyw Gospodarczych, Warszawskie Centrum Promocji
• Patronat honorowy: Komitet Ochrony Praw Dziecka
• Partnerzy: Mattel, Lego, Neckermann, Canon, Bartek, Akademia Zdrowej Stopy, Unilever, Rama, PZPN, AZS, Miriam-Bis, malyinzynier.pl, przedszkole „W stumilowym Lesie”, Zespół Lazurki, Dom Kultury Świt
• Partnerzy medialni: TVN Style, Radio ESKA, eBobas.pl , Barbie, Hot Wheels, Look & Life
• Patroni medialni: babyshower.pl, czas dzieci.pl, miastodzieci.pl, mwwm.pl, babyonline.pl, edu.info.pl, telbit.pl
• Informacje: Tel. 22/ 403 91 78, e-mail: [email protected]
• Szczegółowy program: www.wcp.media.pl
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: blondii1985.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: zabawy, weekend z dziećmi, rodzina

Polecamy

Karmienie niemowląt po 4 miesiącu trzeba zacząć od wprowadzenia marchewki, dyni lub ziemniaka.

Karmienie niemowląt po 4 miesiącu

Karmić piersią przestałam, gdy moja córka skończyła trzy miesiące. Któregoś dnia pokarmu po prostu zabrakło i musiałam przestawić się na mieszankę.

czytaj

Wzmożone napięcie mięśniowe minie szybko dzięki rehabilitacji.

Wzmożone napięcie mięśniowe. Przyczyny i objawy

Nieprawidłowe napięcie mięśniowe to często spotykany problem u dzieci. Bardzo łatwo je zauważyć. Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego to nienaturalne prężenie się i wyginanie do tyłu w literę C.  

czytaj

Do picia najlepsza jest przegotowana woda.

Dopajanie

Jeśli karmisz dziecko tylko piersią, to przez pierwszych sześć miesięcy nie musisz go ani dokarmiać ani dopajać. Natura tak to wymyśliła, że organizm kobiety produkuje tyle mleka (bogatego we wszystkie składniki odżywcze i przeciwciała chorób przebytych...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj