Kliniki oferują m.in. następujące zabiegi korygujące cellulit i zarazem wyszczuplające: endermologię, Exilis, Bella contour, mezoterapię, Sculptrę, Smooth shapes.
— Obecnie 9 na 10 kobiet bez względu na wiek czy wagę jest narażonych na cellulit. Siedzący tryb życia, nieprawidłowa dieta przyczyniają się do rozwoju cellulitu i pojawiania się wałeczków tłuszczu. Ponadto wahania poziomu hormonów podczas miesiączki, ciąży, menopauzy sprzyjają magazynowaniu i budowaniu rezerw tłuszczu. Za powstanie cellulitu odpowiedzialnych jest kilka genetycznych i fizycznych czynników w tym hormony, zmiany naczyniowe i zmiany w tkance łącznej — tłumaczy Agnieszka Komendarek z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej La Perla.
Większość kobiet bezskutecznie próbuje pozbyć się pomarańczowej skórki za pomocą diety, ćwiczeń, kosmetyków i leków wyszczuplających. Tymczasem z cellulitem najlepiej zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa, który oceni wydolność naczyń żylnych, określi czy mamy otyłość i rozpozna przyczynę powstania cellulitu.
Trzeba też wiedzieć, że nie da się go pozbyć raz na zawsze. Leczenie trwa całe życie, ale brzydkie symptomy można skorygować zabiegami kosmetycznymi i medycznymi.
Exilis działa kompleksowo
Najnowszą metodą w walce z kilogramami i pomarańczową skórką jest Exilis. W Polsce można z niej korzystać m.in. w Gold Clinic, w Klinice Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej La Perla (Warszawa) i Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm (Wrocław). Dzięki Exilils można pozbyć się nawet kilkunastu centymetrów w obwodzie, wymodelować sylwetkę oraz odmłodzić skórę. Tajemnica skuteczności kryje się w podgrzewaniu. — Nagrzewamy fragment ciała do temperatury około 40 stopni Celsjusza, następnie podnosimy temperaturę o 1,2 lub 3 stopnie C, w związku z czym nagrzewają się komórki tłuszczowe. Energia o wysokiej częstotliwości ułatwia przedostanie się fal ultradźwiękowych do tkanki tłuszczowej i komórki tłuszczowe są niszczone. Fale systemu Exilis przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, powodując podział komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. Z nieosłoniętych komórek tłuszczowych zostaje uwolniony tłuszcz, po czym organizm go wydala ze zniszczonej komórki — tłumaczy dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog, członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z Gold Clinic.
Rozgrzewanie nie tylko rozbija komórki tłuszczowe z brzucha, ud, pośladków, tzw. boczków, ale pobudza także fibroblasty do produkcji kolagenu, w związku z czym skóra staje się bardziej jędrna, a cellulit zredukowany. Ważnym elementem terapii jest drenaż limfatyczny, który wykonuje się każdemu pacjentowi po Exilisie, by udrożnić kanały limfatyczne i pozbyć się produktów przemiany materii. — Dotąd żadna nieinwazyjna metoda nie okazała się tak skuteczna jak ta. Po pierwszym zabiegu można stracić od 1 do 5 centymetrów, a po 4-5 zabiegach sylwetka jest już wymodelowana. Ważne, by po każdym seansie robić tydzień przerwy. Odstęp czasowy jest bardzo ważny, gdyż można doprowadzić do przeciążenia wątroby jeśli Exilis przeprowadzany jest częściej niż raz w tygodniu, a do tego pacjent ma do usunięcia dużo tkanki tłuszczowej — mówi lekarz.