ocena:

FILIPINA - znaczenie imienia

Etymologia
jest to rozszerzona żeńska forma imienia Filip. W Polsce było znane dopiero w XVIII w., a i to uważano je za nader osobliwe. Obecnie zyskuje popularność wśród najmłodszych roczników
Charakterystyka - znaczenie imienia
ta niezwykle ruchliwa osóbka potrafi wyróżnić się na tle swego otoczenia. Jej szczebiot i beztroski śmiech słychać wszędzie tam, gdzie przebywa. Pomimo to nie lubi uzewnętrzniać swoich przeżyć. Jest typową introwertyczką, a pogodna maska na twarzy jest jej pancerzem ochronnym. Bardzo przeżywa drobne nawet niepowodzenia, ale również potrafi cieszyć się z drobnostek
Predyspozycje zawodowe
każda praca z dziećmi i młodzieżą, turystyka, przewodniczka, tłumaczka, sekretarka, asystentka
Formy obcojęzyczne
niem.-Philippine, Filipine, słow.-Filipina
Znani imiennicy
Filipina Płaskowicka (1847-1880) – socjalistyczna działaczka oświatowa
Imieniny
18 XI, 21 VIII, 20 IX
Patroni
Św. Filipina Duchesne . (1769-1852). Pochodziła z rodziny przemysłowca z Grenoble (Francja). Początkowo wstąpiła do zakonu wizytek, ale reżim jakobiński nie zezwolił na jego dalszą działalność. Założyła zatem nową wspólnotę zakonną Córek Krzewienia Wiary. W 1804 r. połączyła ją ze zgromadzeniem Sióstr Najświętszego Serca Jezusowego (Sacre Coeur; sercanki), założonym przez jej przyjaciółkę św. Magdalenę Zofię Barat. W 1811 r., na prośbę biskupów amerykańskich, wyjechała ze swymi zakonnicami do Nowego Orleanu. Tam pracowała wśród ludności kolorowej i ubogich białych. W wieku 72 lat założyła misję wśród Indian. Pod koniec życia powróciła do Francji. Imieniny 18 listopada
Oceń opis imienia:
Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Dopóki pępek się nie zagoi, staraj się nie moczyć go w czasie kąpieli.

Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj