Termin na marzec 2015 r.karmienie piersią

Wysłane przez Gnatoya 

paszczurka1 (offline)

22-07-2014 13:55:36

Wolsztyn
ewaiolivka
Nie przejmuj się iel Twój zarodek ma a ile mój.. Każde dziecko się rozwija inaczej smiling smiley
Dużo zdrowka :*

paszczurka1 (offline)

22-07-2014 13:58:34

Wolsztyn
Gnatoya
faktycznie mieszkamy blisko grinning smiley

Gnatoya (offline)

22-07-2014 15:40:17

Lubin, Leszno
Hej kochane ja od początku tej ciąży mam codziennie mdłości i piersi mnie okropnie bolą... cóż ... Z synem było tak,że przez pierwszy trymestr non stop spałam i w zasadzie wszystkie dolegliwości do 3trymestru nie istniały. W 3 trymestrze doszło spuchnięcie nóg i stan przedrzucawkowy więc nie było lekko ale skoro ja dałam radę to wszystkie damy.A zapomniałam dodać,że syna urodziłam przez CC dlatego,że miałam okropnie wszystko spuchnięte od zbierania wody w organiźmie (noszę rozmiar butów 38 a zakładałam narzeczonego 46 bo nie mieściła mi się stopa w mniejsze, to sobie wyobraźcie heh) ale co się dziwić jak ja nigdy szczypiorkiem nie byłam (; Z synem przytyłam 6 kg i mam nadzieję,że z maluszkiem nowym też jakoś tak będzie.

Evaioliwka witam serdecznie. Kochana mój syn ma 6 miesięcy i zasypia mi około godziny 20.30 i śpi do 10-11 rano bez pobudki na jedzenie więc jest to możliwe. Ja z narzeczonym nie pozwalałam na to żeby Cyprian chodził spać ze mną bo wiedziałam czym to później będzie skutkować, dzisiaj jest tak,że odłożę go do łożeczka, włączę karuzelę z projektorem i po chwili śpi... a może takie przerwy w śnie u Twojej malutkiej są spowodowane kolacją? ja póki dawałam małemu na dobranoc mleko też miałam problem, ponieważ budził się w nocy 2 x na jedzenie, od 4go miesiąca je kaszkę na pół godziny przed snem i dzięki temu przesypia nam całe noce, może spróbuj małej dać kaszkę to Ci będzie spać ?

Nie nie siedzi jeszcze, w sumie to wygląda tak,że jak się go posadzi to wytrzymuje około 10 sekund ale i tak po chwili ląduje na boku choć rwie się do siadu.dziecko na huśtawce Koleżanki córa już od 5 miesiąca siedzi, ale ja myślę,że dziewczynki się troszkę szybciej od chłopców rozwijają więc mamy jeszcze czas. Za to pięknie mi pije sam z niekapka, mówi już "mam" jak mnie woła i potrafi przełożyć zabawki z rączki do rączki co mnie niezmiernie cieszy.


Ja nie wiem kiedy dokładnie będę miała poród, dlatego,że wielkość fasolki nie zgadza się z terminem OM więc powiem wam przy następnej wizycie na kiedy dokładnie, ja obstawiam około 10 marca.


PozitivvibrationCo do ginekologa, ja z synem chodziłam prywatnie płacąc za każdą wizytę 150 zł, do tego badania etc i teraz powiem Ci szczerze chodzę i będę chodzić na NFZ w końcu za coś płacimy... oczywiście na połówkowe badanie i jeśli coś będzie mnie martwić to pójdę prywatnie, a tak odpukać jeśli wszystko będzie dobrze to tylko na połówkowym się prywatnie u ginekologa w 18-20 tygodniu pojawię.




Paszczurka cudownie, cieszę się razem z Tobą,że serduszko bije. Ja bałam się brać luteiny, ponieważ jest słabsza od duphastonu dlatego właśnie biorę duphaston ,ale skoro Tobie przepisała lekarka dopochowowo 1000 to dobrze, bo pod język do niczego się nie nadaje, choć faktycznie jest ona dużo tańsza niż duphaston . Odpoczywaj kochana.



Ja dzisiaj z małym byłam na basenie, teraz gulasz zrobię na obiad a potem mamy gości więc cały dzień zaganiany, ale ja to lubię bo jak widać po moim gadulstwie mam adhd. smiling smiley



Miłego dnia kochane mamusie smiling smiley bolące zęby


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 15:59 przez Gnatoya.

vajka087 (offline)

22-07-2014 18:55:43

Elbląg
Hej kochane. Jak sie czujecie ?? Ja dzis byłam robic badania grypy krwi i te pozostałe obowiązkowe w piątek wyniki. Ja jestem w 8 tyg i 2 dn. Termin mam na 3 marca a wy ?? Coś o mnie? ? Na imie mi Magdalena. Mam 27 lat. To moja pierwsza ale wymarzona ciaza. Na codzień pracuje w biurze w Elblągu. Lubie pitrasic w kuchni. Pasjonuje sie fotografia. Fajnie ze jest nas coraz więcej. Co myślicie o badaniach prenatalnych tzn usg pierwszego trymestru i badania podwójne ????


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Gnatoya (offline)

22-07-2014 20:54:42

Lubin, Leszno
Vajka087 badania prenatalne mają sens, jeśli w rodzinie masz jakieś chore dziecko, w sensie z wadą rozwojową, albo rodzisz pierwsze dziecko mając około 35 lat +. Ja z pierwszym synem robiłam, ale bardziej dla siebie aby dostać video niż z potrzeby zrobienia ów badania, kosztuje to ok. 300 zł z płytą- pamiątka super w każdym bądź razie. Jak chcesz robić i masz na tyle pieniędzy to później zrób będziecie mieli pamiątkę (; Super,że się udało zajść i gratuluję już 8go tygodnia. Co do badań ja miałam robione podstawowe krwi i moczu, ale wyniki poznam dopiero 6go sierpnia przy okazji wizyty u ginekologa. Też uwielbiam gotować. Mnie dzisiaj cały dzień mdli, ale czekam do 12tyg potem będzie już tylko lepiej a jak u Cb?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 20:56 przez Gnatoya.

vajka087 (offline)

22-07-2014 21:26:28

Elbląg
Gnatoya z racji tego, że po badaniach szybko pędziłam do pracy na szybko zjadłam sobie coś w domu a potem jogurt w pracy i nawiedziła mnie dziś biegunka ;/ Ale całe szczęście sobie z nią poradziłam, za to cały dzień nie miałam zbytnio apetytu. A co jeszcze? Hormony zaczęły szaleć, dziś to bluzgam jak cholera a w pięć minut póżniej rycze bez powodu. Dobrze, że mój kochany ma dziś na II zmianę bo pewnie by na nim sie moje emocji rozładowały, a tak został mi mój psiak i to na niego dziś się złoszcze hehe

Co do badań prenatalnych pytam ( nie jestem w grupie ryzyka) i mam mniej niż 35 lat, jednak moja ginekolog mówi że każe wszystkim robić te badania zeby być spokojnym. Mam czego obawiać się podczas badania ?? To jest normalne USG czy wygląda jakoś inaczej ? Jaki filmik ??? z USG ???


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 21:28 przez vajka087.

pozitiVibration (offline)

23-07-2014 00:33:32

Tychy
Gnatoya dziś dzwoniłam zapisać się do ginekologa. termin na piątek. z opini na internecie wynika że kobiety sobie tą lekarkę zachwalają. pójdę i zobaczę. w ostateczności chyba trafię do mojego poprzedniego ginekologa. już nie moge doczekac się piątku. ^^

vajka087 przy pierwszej mojej ciąży robiłam takie badania prenatalne lecz coś około 25 tygodnia ciąży. wcześniej nikt mi o tym nie mowił. cóż... usg jest przeprowadzane jak normalne. cały zapis na monitorze który wykonuje lekarz dostajesz na płytce. oprócz tego zdjęcia. mi lekarz pomierzył czy rączki i nóżki mają odpowiednie długości. po prostu czy dziecko jest zdrowe. potrwierdził płeć na 100%.



mdłości na szczęście mnie nie dotyczą. jednak dziś przed pracą praktycznie cały czas przeleżałam. nic nie robiłam a byłam wciąż zmęczona i śpiąca.
do pracy jeżdżę na rowerze. jednak nie wiem czy jest to teraz dobry pomysł.?


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewaiolivka (offline)

23-07-2014 09:46:47

Wołomin
Dziewczynki Witam Was gorąco smiling smiley

Zacznę od tego, że wczoraj byłam i gina i mój maluszek ma 2 cm, serduszko pięknie bije i jest wszystko ok smiling smiley

Co do badań prenatalnych jak Wy to mówicie Dziewczynki - to ja myslałam, że takie usg z mierzeniem odcinka lędźwiowego dzidziusia, nóżek, rączek i główki to standardowe badania, a nie prenatalne jakieś dodatkowe, ja w poprzedniej ciąży z Olivką miałam takie badania, czyli usg 3D zapisane na płycie, opisane ile mają rączki, odcinek lędźwiowy i nózki, czy sa wszystkie narządy itp itd

Ja sobie nie wyobrażam, żeby nie mieć takiego badania, trzeba wiedzieć co i jak, u mojego lekarza, który jest ordynatorem w szpitalu te badania to chyba standard, oczywiście płacisz za to, bo ja chodze prywatnie, no ale chyba to standardowe usg.

Teraz też na pewno będę chciała, nawet pytałam sie wczoraj gina, kiedy będę miała to usg, bo juz nie mogę się doczekac, to chyba jakoś wyjdzie mi ok 18-20 tc.
Ja dostałam wielką teczkę od lekarza, jakie badania w jakm tygodniu się robi i w ogóle cały przebieg prowadzenia ciąży przez lekarza, czyli takie jego obowiązki wobec nas ciężąrnych smiling smiley

Gnatoya - Twój synek to "Cud", moja Olivka od narodzin, czyli pierwszej nocy od narodzin dała nam popalić i tak zostało do tej pory. Ale teraz mnie posłuchaj proszę: przed narodzeniem Olivki, obiecałam sobie, że moje dziecko nie będzie ze mna spało, że będzie spało same w łóżeczku, że będę ja odkładać i przy karuzeli będzie usypiać, albo ewentualnie w gondoli pieknie na tarasie wystawione, niestety z moich planów wyszło jedno wielkie zero, gdyz moja Olivka 10 sekund w miejscu nie usiedzi, nie było ani jednej nocy, że przespała w swoim łóżeczku, jak była noworodkiem i niemowlakiem, nie dało jej się odłożyć, poprostu nie dało się za nic jej odłożyć i ona sama żeby usnęła, kurcze, czym to się ma, jak ja drugie takie będę miała, to będzie nieźle, moja Olivka nie da mnie nikomu dotknąc, ani żebym ja nie nosiła mojej szwagierki półrocznego synka, nie da mi i już, mówi "moja mamusia jest", to tak w sumie samo wyszło, ona taka jest, ma taki charakter...

Mój mąż jak była malutka chciał wyjśc z nią na spacer, więc wziął ją do gondoli, zdążył wyjść za bramę i się zawrócił, ona nienawidzła leżeć w wózku ani w łożeczku.

Acha, kolacje moja mała je godz przed snem, je o 20-tej, usypia najwczesniej o 21.

I juz w dzień mi nie śpi, ona poprostu non stop by coś robiła oprócz spania smiling smiley

Dziewczynki - tak więc widzicie, różne sa dzieci, ja przed naarodzinami Olivki, to z filmów, czasopism miałam ogólny pogląd na noworodki i niemowlaki, że trzeba im dać jeść, zmienić pieluchę i one poprostu same sobie śpią, niestety moja teoria runęła już w pierwszej dobie po narodzinach Olivki smiling smiley hehe

Wszelkie leżaczki bujaczki i inne akcesoria, których Olivka ma wiele nie zdały egzaminu smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Gnatoya (offline)

23-07-2014 13:47:17

Lubin, Leszno
Hej kochane.

Ta ciąża zdecydowanie różni się od poprzedniej. Non stop mam mdłości, nie wspominając o tym,że co zjem to witam się z kiblem ( przepraszam za kolokwializm-musiałam jak to JA grinning smiley ) no i do tego jak to powiedział dzisiaj narzeczony mam węch jak pies, jeszcze syn nie zdążył dziś rano zrobić kupy a ja już wiedziałam heh. Na szczęście humorów jako takich nie mam,ale smak mimo,że to tak wczesna ciąża już się zmienił.


Vajka nie masz się czego obawiać, normalne usg tak jak pisały dziewczyny, tyle,że mierzą etc i dostajesz płytę no i znasz już płeć swojego maluszka (; Ja się nie mogę doczekać, mam nadzieję,że znów będzie syn. chłopiec w łóżeczku chociażby z tego względu,że wszystko mam po małym.No i chłopców nie trzeba tak pilnować jak dziewczynek heh.


U mnie w rodzinie są same kobietki rodzone właśnie prócz mojego rodzynka- Cypriana. Trochę obawiam się jak to będzie z drugim dzieckiem dlatego,że narzeczony jeździ tirem i nie ma go 4, 5 dni w tygodniu w domu... z jednym jest roboty a co dopiero z dwójką ... ale myślę,że dam jakoś radę. Zamierzamy też kupić wózek podwójny, C jak się urodzi nowy maluszek będzie miał dopiero 1 rok i 2 mce i no nie wyobrażam sobie,żeby tak małe dziecko wszędzie chciało chodzić pieszo. Oglądałam już wstępnie wózki bliźniacze i widziałam fajny używany za 1500 zł ( dzieci siedzą albo na przeciw siebie, lub za sobą) i chyba właśnie na taki się ewentualnie zdecyduję.

Pozitivibration ja myślę,że jeśli nie męczy Cię jazda rowerem jakoś specjalnie to jeździj dalej, jeśli jednak jest to dla Ciebie męczące, to ja zrezygnowałabym, choć ruch w ciąży jest wskazany, ja z małym do 5go mca chodziłam na aerobic dla kobiet w ciąży potem już mi się nie chciało, ale dobre i to. smiling smiley

EwaiOlivka to nie jest TAK jak piszesz,że cud smiling smiley też potrafi pokazać kto tu rządzi , ale jeśli chodzi o zasypianie etc, to u nas na początku też był problem, na początku mały płakał,źe nie śpi z nami ale ja się nie dałam i dwie noce później już się przyzwyczaił, tak samo jest z zasypianiem, na początku robiliśmy tak,że usypiał wtedy gdy był zmęczony, ale ja doszłam do wniosku,że rutyna jest ważna i za radą superniani zrobiłam następująco: odkładałam małego do łóżeczka, przyjmijmy,że płakał bo chciał iść do nas, brałam go na moment póki się nie uspokoił i znowu do łóżka , siadałam obok niego włączałam karuzelę bądź śpiewałam kołysanki na niego nie patrząc i zazwyczaj po 10 minutach już spał, teraz tak jest,że już wiem kiedy jest zmęczony i gdy widzę,że trze oczka i jest marudny, daję mu jeść następnie kąpiel i do łóżka i po chwili synek już śpi, co nie oznacza,że nie pozwalam mu z nami spać np. w dzień. Jak jestem zmęczona i po południu chcę się położyć to biorę go ze sobą, przytulam do siebie i po chwili razem śpimy, choć w nocy mu na to nie pozwalam, bo wiem,że dzieci szybko się przyzwyczajają i miałabym później problem. Nasz uwielbiał od noworodka bujanie w bujaczku elektrycznym a teraz wystarczy go położyć na matę edukacyjną i też jakiś czas się sobą zajmie więc już nie mamy takiego problemu.


Ja myślę,że każde dziecko jest inne i to,że syn generalnie nie jest jakimś mega marudnym czy płaczącym dzieckiem nie oznacza,że z drugim dzieckiem nie będzie problemu, grinning smiley choć ja sądzę,że wystarczy być konsekwentnym i z czasem dzieci będą wiedzieć kto tu rządzi, choć nie oznacza,że nie będą próbować przeforsować swoich racji. smiling smiley

EwaiOlivka drugie dziecko Ci zrekompensuje spokojem Twoją rozbrykaną księżniczkę zobaczysz, każdy szkrab inny smiling smiley



Kochane te co macie maluszki pochwalcie się nimi smiling smiley Ja chętnie zobaczę jak wasze serduszka wyglądają.



Cyprian z tatusiem:




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewaiolivka (offline)

23-07-2014 14:09:33

Wołomin
Gnatoya - masz super Przystojniaków smiling smiley teraz musi być dziewczynka, aby była równowaga w rodzinie smiling smiley

U mnie konsekwentność nie pomogła, bo stosuje ją od dwóch lat, ja potrafiłam stac nad jej łóżeczkiem, śpiewać, głaskać nawet póltorej godziny, bralam ja jak piszesz, uspokajała się, odkładałam, później znowu brałam, odkładałam, ale u mojej Córci to nie działa, ona taka jest po prostu smiling smiley

Ja teraz chcę synka, ale wiem, że będzie dziewczynka smiling smiley moja intuicja nigdy mnie nie zawiodła, co do plci dziecka w mojej rodzinie, zawsze miałam rację, hehe smiling smiley

W sumie to nie ma różnicy, bo takie dwie słodkie dziewczynki idące za rączkę to cos pięknego smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.