ocena:

WALTER - znaczenie imienia

Etymologia
imię pochodzenia germańskiego oznaczające władanie, panowanie. w Polsce występuje od XII w.
Charakterystyka - znaczenie imienia
cechuje go otwartość na to, co się wokół niego dzieje. Mimo że jest cierpliwy w dążeniu do celu, to wszelkie niepowodzenia bardzo przeżywa. Analityczna inteligencja pozwala mu na obiektywną ocenę sytuacji i wyciągnięcie właściwych wniosków. Jego największym mankamentem jest brak zdecydowania w podejmowaniu decyzji
Predyspozycje zawodowe
posiada duże zdolności lingwistyczne i powinien je wykorzystać w pracy zawodowej
Formy obcojęzyczne
ang.- Walter, fr.- Gautier, hiszp.,wł.- Gualterio, niem.- Walther
Znani imiennicy
Walter Scott (1771-1832) - pisarz szkocki; Karol Świerczewski – Walter (1897-1947) – generał hiszpański i polski
Imieniny
08 IV, 02 V, 11 V, 10 VI, 29 XI
Patroni
Św. Walter z Pontoise . (ok.1022-95). Pochodził z Andainville we Francji. Już we wczesnej młodości zdecydował o wyborze drogi duchownego. W wieku kulkunastu lat wstąpił do klasztoru benedyktynów w Rebais. Po kilku latach został opatem nowo powstałego klasztoru w Pontoise. W 1072 r. Walter zrezygnował z funkcji i poszedł do Cluny, aby tam uczestniczyć w reformie zakonu. Wkrótce jego współbracia odszukali go i chcieli zmusić do powrotu. Gdy się wzbraniał, papież Grzegorz VII zagroził mu nawet ekskomuniką, o ile ponownie nie podejmie się funkcji opata w Pontoise. Zastosował się do polecenia i z wielką pokorą i zaangażowaniem pełnił swoje obowiązki. Przeprowadził wiele reform zakonnych i kościelnych w swoim regionie. Przeżył wizję nadprzyrodzoną. Najświetsza Maryja Panna objawiła mu się i poleciła założenie klasztoru żeńskiego w Bertancourt. Ostatnie lata życia spędził w samotności Imieniny 8 kwietnia
Oceń opis imienia:
Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj