ocena:

WALERY - znaczenie imienia

Etymologia
imię pochodzenia łacińskiego, podobnie jak w przypadku Waleriana, wywodzące się z patrycjuszowskiego rodu Waleriuszów z Sabinum. W Polsce jako imię samodzielne występuje od XVI w.
Charakterystyka - znaczenie imienia
jest bardzo aktywny, ruchliwy i dynamiczny. Interesują go nie tylko własne sprawy, ale i innych, przez co jest etatowym doradcą. Czasami naraża się tym na złośliwe uwagi otoczenia, ale silniejsze od obawy przed nimi jest u niego pragnienie czucia się potrzebnym, zyskiwanie uznania i zaskarbianie sobie wdzięczności
Predyspozycje zawodowe
lubi zawody artystyczne, a także związane z częstymi podróżami i zmianą sytuacji
Formy obcojęzyczne
fr.- Valere, hiszp.,wł.- Valerio, niem.- Valerius
Znani imiennicy
Walery Jan Królikowski (1820-86) – aktor; Walery Łoziński (1837-61) – pisarz; Walery Sławek (1879-1939) - polityk II RP; Walery Antoni Wróblewski (1836-1908) – generał Komuny Paryskiej
Imieniny
29 I, 14 IV, 15 XII
Patroni
Św. Walery z Trewiru . (III w.). Prawdopodobnie pochodził z Trewiru lub jego okolic. Był drugim biskupem Trewiru, po Eucheriuszu. Ich grobowce do dziś można zwiedzać w katedrze trewirskiej Imieniny 29 stycznia
Oceń opis imienia:
Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Ukąszenia komarów nie są groźne w naszym klimacie, ale szczególnie dla dzieci - bardzo dokuczliwe

Uszkodzenia skóry niemowlaka i małego dziecka

Skóra niemowląt i dzieci jest wrażliwa i podatna na uszkodzenia, podrażnienia. Szczególnej troski wymaga latem, kiedy trzeba chronić ją przed poparzeniem, odparzeniem, przed ukąszeniem czy uczuleniem.

czytaj

Żeby żółtaczka fizjologiczna szybciej minęła, noworodek jest naświetlany w inkubatorze specjalnymi lampami.

Żółtaczka u noworodka. Przyczyny, objawy, powikłania

Żółtaczka noworodków nazywana jest fizjologiczną, co najlepiej wskazuje, że nie jest chorobą. Występuje z różnym nasileniem u około 70 proc. noworodków. Objawy żółtaczki noworodków to żółtawy kolor skóry i gałek ocznych u maluszka.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj