ocena:

SEWERYN - znaczenie imienia

Etymologia
imię pochodzenia łacińskiego będące rozszerzoną formą imienia Sewer, oznaczającego człowieka o surowych obyczajach. W Polsce występuje od XIV w., ale większą popularność zdobyło dopiero w połowie XX w.
Charakterystyka - znaczenie imienia
pociąga go ryzyko i niebezpieczeństwo. Jest dość tajemniczy i zamknięty w sobie. Lubi zgłębiać to, co nieodgadnione, mroczne i nietypowe. Płonie wewnętrznym ogniem, ale tego nie uzewnętrznia. Źle znosi duże towarzystwo. Mimo że ambicja pcha go do przodu, woli być na drugim planie. Odznacza się dużą pracowitością, wytrwałością i cierpliwością, ale o wiele mniejszą za to komunikatywnością
Predyspozycje zawodowe
stać go na znaczne osiągnięcia w medycynie, muzyce, sztuce, nauce i oświacie. Dobrze sobie radzi nawet ze złożonymi problemami, ale brakuje mu na co dzień praktyczności
Formy obcojęzyczne
ang.,fr.- Severin, hiszp.,wł.- Severino, niem.- Severinus
Znani imiennicy
Seweryn Goszczyński (1801-76) poeta; Seweryn Krajewski – wokalista i kompozytor, Seweryn Pollak (1907-87) – poeta i tłumacz literatury rosyjskiej
Imieniny
08 I, 01 II, 11 II, 23 II, 08 VI, 23 X, 19 XI
Patroni
Św. Seweryn z Noryku. (410-82). Prawdopodobnie pochodził z Rzymu. W młodym wieku wyjechał na Wschód szukać na pustyni wewnętrznego wyciszenia. W 454 r. powrócił do Europy i osiedlił się w Noryku na obecnym pograniczu austro-węgierskim. Założył kilka klasztorów, nawrócił wielu pogan i swoimi modlitwami oraz łagodnością uchronił okolicznych mieszkańców przed najazdami Germanów. Imieniny 8 stycznia
Oceń opis imienia:

Nasze dzieci o imieniu SEWERYN

Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Dopóki pępek się nie zagoi, staraj się nie moczyć go w czasie kąpieli.

Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj