Planujące ciążę 2020 smiling smiley

Wysłane przez Takakasia1994 

Klaudia9212 (offline)

01-11-2019 17:06:38

moj tez niby się przejmuje, ale jak ja coś się żale albo mówię ze może byśmy jakieś badania na własna rękę zrobili to mówi, ze przesadzam. A jak dostaje @ to mówi ze przecież wszystko jest ok i dlaczego nie ma fasolki sad smiley a ja mu tłumacze ze nigdy nie wiadomo kiedy mam owu i dni płodne jeśli cykl mi się przesuwa sad smiley ech ci faceci niby mądrzy a tacy głupi grinning smiley

Pogodna_Aga (offline)

01-11-2019 17:27:42

Łódź
Mnie póki doktorek znosi, że mu truje dupsko w cyklu i sprawdza mi pęcherzyk i czas owulacji to mu truje i trudno winking smiley Kiedyś mu bokiem wyjdę hehe. Albo odetchnie jak pójdzie wszystko po myśli...


Biedronka87 (offline)

02-11-2019 09:22:34

Konin
Ja już po HSG. Ze względu na to że owu mam w 8dc to musiałam mieć HSG zaraz po @. Prawy drożny a lewy zrosniety.

Mamusina (offline)

04-11-2019 11:53:10

Poznań
Hej jestem mamą 10 latki mamy w planach drugie dziecko. Póki co odstawiłam tabletki hormonalne dokładnie 04.10.2019 I zaczęłam brać kwas foliowy. @ po odstawieniu tabletek jeszcze nie przybyła. W zasadzie to nie wiem ile czasu po odstawieniu tabletek najlepiej podjąć starania o maleństwo. Może któraś z Was mnie uświadomi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-11-04 11:59 przez Mamusina.

Klaudia9212 (offline)

04-11-2019 17:29:01

Hej Mamusina.

Z tego co wiem nie ma przeciwwskazań. Miesiąc przed odstąpieniem trzeba brać tylko kwas foliowy i starać się możesz już w następnym miesiącu po odstawieniu ☺️

bbona (offline)

08-11-2019 08:20:28

Rzeszów
Cześć dziewczyny! smiling smiley
Postanowiłam dołaczyć do forum, bo rownież z mężem staramy się o dziecko. W sumie już prawie pół roku i nic. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie endometrioze, przez 5 lat przyjmowałam hormony, przez 5 lat słyszałam od 'lekarzy' że ze wzgledu na endo nie będę mogla miec dzieci. I tak mi to siedzialo w glowie, dopoki nie trafilam na bardzo fajna p. ginekolog, ktora powiedziala, ze ona nie widzi przeciwwskazan. Przestalam brac leki i tak zaczełam swoje starania (chociaz z tylu glowy ciagle mam to co mowili poprzedni lekarze - ze dziecka raczej miec nie będę).
Mężowi bardzo zalezy na dziecku, mi również. Kazdy miesiac przynosi zawód, ze jednak nie tym razem.
W tym miesiacu cos sie zmienilo. Okres spoznia mi sie już tydzien (ale nie mam zadnych obiawow w stylu bol piersci itp). Zrobilam 3 testy ciazowe (w dniu spodziewanej miesiaczki, 3 dni po i tydzien po) kazdy negatywny. Moze to juz fakt, ze staram sobie wmowic ta ciaze i stad to spoznienie? Przyznam, ze nigdy okres mi sie nie spoznial. Zdazalo sie, ze byl szybciej (czasami duzo) ale nigdy mi sie tak nie spoznial. Cos czuje, ze to chyba tylko moja podswiadomosc. Jak do wtorku nie dostane okresu to lece robic bete bo to mnie psychicznie wykancza.

Paula1671 (offline)

08-11-2019 10:15:47

Warszawa
Czes Bbona smiling smiley

Życzę Ci aby tym razem się udało smiling smiley
Ja taki spozniajacy się okres miałam w lipcu i myślałam że się udało, spóźnił się 1,5 tygodnia gdzie wcześniej był jak w zegarku. Testów zrobiłam z 5 aż w końcu przyszła @ sad smiley
Mam nadzieję że u Ciebie będzie inaczej.

U mnie dziś 12dc. Od 5 do 9 brałam CLO. W 10dc pierwszy monitoring który nic nie pokazał, dziś drugi i coś się Zaczyna dziać ale wydaje mi się że już tak dobrze nie reaguje na leki. Kolejny monitoring we wtorek. W dodatku nie potrafię się dogadać z partnerem, wie kiedy powinniśmy się starać a cały czas przekłada dni i działamy w tedy kiedy nie trzeba.. Cały czas strasznie zmęczony, myśli że ja nie jestem zmęczona bieganiem po szpitalach, przychodni, wstawaniem o 5 rano i powrotem do domu przed 22.
Chyba w tym cyklu daje sobie spokój bo nic nie ugram z Moim. sad smiley

Klaudia9212 (offline)

08-11-2019 11:07:10

Bbona witaj :* trzymam kciuki oby to była fasolka smiling smiley

Paula rozumiem to jak najbardziej. To jest najgorsze.

Ja mam swojego co 2 tyg. Na weekend wiec jak mu mówię ze na dniach mam owu i żebyśmy korzystali to on mówi ze nie da rady tak na zawołanie bo się stresuje. Facepalm. Ja się poświęcam, bo to głównie on chce mieć dzieci. Myśle badam, próbuje zmienić styl życia pogodzić wszystko z praca. Zmiany w życiu codziennym i zawodowym. To jeszcze stres z zajściem w ciąże i myślenie o tym non stop czy czasem się nie udało i lampka wina z mama mi nie zaszkodzi. To jeszcze mówi ze on nie da rady. Ech dlatego już wiem ze ten cykl idzie na straty. Niby 11.11 mam dostać @ ale myśle ze przesunie mi się od duphastanu smiling smiley będę czekać ;D

bbona (offline)

08-11-2019 12:49:33

Rzeszów
Klaudia9212, to chyba każdy facet tak ma. Mój mąż rownież twierdzi, że nie potrafi 'tak na zawołanie'. Ze zawsze kiedy on by chciał to nigdy nie pokrywa się z moimi dniami płodnymi. I że jego też to stresuje..
Może jest w tym troche racji, ale jezeli bardzo sie chce dziecka to trzeba troche sie dostosowac. Ja tez czasami mam gorsze dni i jestem zla na caly swiat, ale chec posiadania dziecka jest o wiele wieksza..
Co miesiac, podczas dni plodnych mysle sobie, a moze to tym razem? Nie moge tej szansy zaprzepascic. smiling smiley

Paula1671 (offline)

08-11-2019 13:23:38

Warszawa
Jakbym słuchała o sobie. Kobieta tyle się musi poświęcić, nachodzi i uważać na siebie, nie pić, nie palić a facet nie może się na te 10min zmotywować..
Z tym 'na zawołanie' problemu akurat nie mam, jakoś sobie radzimy ale przecież nie będę się za każdym razem wyklocac że to ma być dziś a on ze jutro z którego się robi kolejne jutro. I właśnie w czasie owulacji mój ma nagle brak ochoty na seks, za to odrazu po @ jak najbardziej.
Przepraszam dziewczyny za żale ale jestem tak sfrustrowana że nie daje rady.
Z jednej strony sobie myślę żeby to olać i przestać liczyć dni i pilnować tych przytulanek a z drugiej nie potrafię i cały czas kalkuluje w głowie kiedy działać..
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561819, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114716.