Piszą dla nas

Avatar

Agnieszka Krzysztoń

Mama Zosi, lipcóweczki z 2008 roku, dziennikarka. Pisze o sporcie jako rodzinnym sposobie na spędzanie wolnego czasu, sama uprawia jeździectwo.

 • Opryszczka u dziecka. Zagrożenie dla malucha

  Wirusy i bakterie, które nie czynią większej szkody dorosłym, mogą być groźne dla małego dziecka, bo jego organizm nie jest na tyle silny, by je zwalczać. Najlepiej nie narażać dzieci na bezpośredni kontakt z nimi.

  czytaj

 • Mózg dziecka. Bezpieczeństwo równie ważne, co nowe bodźce

  Mózg dziecka jest jak plastyczna masa. Jeśli będziemy go odpowiednio stymulować, nasze dziecko wyrośnie na inteligentnego i samodzielnego człowieka. W przeciwnym razie zamkniemy przed nim wiele możliwości.

  czytaj

 • Jak dziecko przygotować do pierwszych podstrzyżyn?

  Twierdzenie, że przy pierwszym spotkaniu dzieci widzą we fryzjerze nieobliczalnego Sweeney Todda, wcale nie jest przesadą. W jego rękach nożyczki i maszynka elektryczna jawią się malcom jako narzędzia tortur. Są na szczęście sposoby, by osłabić te pierwsze wrażenia.

  czytaj

 • Nordic Walking i Baby Walking

  Nordic Walking to idealna forma ruchu dla przyszłych mam, a Baby Walking dla mam świeżo upieczonych. Dlaczego? Bo są bezpieczne, niosą ze sobą wiele zalet zdrowotnych i wpływają na poprawę samopoczucia. Można je uprawiać przez cały rok. Wystarczą specjalne, właściwie dobrane kijki i wygodne ubranie.  

  czytaj

 • Diagnostyka prenatalna

  Renata miała skończone 36 lat, kiedy zaszła w ciążę. Lekarka podczas pierwszej wizyty kontrolnej wspomniała, że w tym wieku przysługują jej bezpłatne - refundowane przez NFZ – badania prenatalne. Postanowiła skorzystać ze swojego przywileju. – Nie wiedziałam, że badania te będą przyczyną wielu łez i nieznanej mi dotąd, dojmującej troski o kiełkujące we mnie życie. Z perspektywy czasu uważam jednak, że podjęłam właściwą decyzję.

  czytaj

 • Wypady do krain westernu

  Zatańczyć indiański taniec przy ognisku, założyć gwiazdę szeryfa i dumnie wkroczyć do saloonu, zarzucić lasso na dzikiego mustanga – marzenie wielu dzieci, by choć raz poczuć się jak na Dzikim Zachodzie łatwo ziścić.

  czytaj

 • Disneyland we Francji i Movie Park w Niemczech

  W Europie są co najmniej dwa miejsca, które warto odwiedzić, kiedy nasze dziecko dorośnie do tego, by poznać bohaterów znanych z małego i dużego ekranu. To Disneyland we Francji oraz Movie Park w Niemczech. Tam można uścisnąć dłoń Piotrusia Pana, zrobić sobie zdjęcie z Myszką Miki, pociągnąć Pinokia za nos albo złapać Batmana za pelerynę.  

  czytaj

 • Podróże rodzinne. Terra Mitica, Puy du Fou i Camelot

  Terra Mitica w Hiszpanii, Puy du Fou we Francji i brytyjski Camelot – jeśli chcemy zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do dawnych dziejów, warto zacząć od któregoś z tych miejsc. Łączą w sobie elementy edukacyjne z rozrywkowymi, co sprawia, że dzieci je lubią.

  czytaj

 • Lodowisko przez cały rok

  Minęły czasy, kiedy o schowanych głęboko w szafie łyżwach przypominamy sobie jedynie zimą. W kilkudziesięciu miastach w Polsce można korzystać z całorocznych, krytych hal.

  czytaj

 • Aquaparki dla małych wodniaków

  Jeśli nasze dziecko uwielbia zabawy podczas kąpieli, a pobliski basen wydaje się już dla niego za ciasny, to znak, że czas na przygodę, jaka czeka na najmłodszych w parkach wodnych.

  czytaj

<img src="/img/main/control_prev.gif" class="img_paginator" alt="" />
12

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca