ocena:

ANITA - znaczenie imienia

Etymologia
imię będące skróconą formą hiszpańskiego imienia Juanita (Joanna). W Polsce występuje dopiero od 50 lat
Charakterystyka - znaczenie imienia
Anita ma silną osobowość. Jest ciekawa świata, żądna przygód i nie obawia się przeszkód ani trudności. Dzięki swojej śmiałości, a nawet tupetowi, osiąga wiele z tego co zaplanuje. Bardzo szybko ocenia ludzi i sytuację. Bywa trudna do podporządkowania. Próbuje rządzić, szczególnie mężczyznami. W miłości jest zachłanna i wymagająca. Nie dba o pozory i konwenanse. Najczęściej czyni to, na co ma ochotę. Trudno jest utrzymać ją w domu. Nigdy nie będzie poświęcać się dla rodziny ponad niezbędne minimum. Ze względu na delikatne zdrowie nie może nim szafować.
Predyspozycje zawodowe
powinna wybrać taki zawód, który będzie odpowiadał jej ambicjom. Szczególnie pociągają ją dziedziny artystyczne, aktorstwo i dziennikarstwo
Formy obcojęzyczne
ang., niem.,port., wł.-Anita, hiszp.-Juanita, Anita.
Znani imiennicy
Anita Dymszówna - aktorka; Anita Ekberg – szwedzka aktorka filmowa; Anita Lipnicka - piosenkarka
Imieniny
26 VII, 17 VIII
Oceń opis imienia:
Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj