MAMY 20-30 lat.. grinning smiley Zapraszam!

Wysłane przez jmijeczka 

laska (offline)

04-12-2012 19:56:18

pomorze
basiasz wiesz, jeszcze pamiętam jak to było jak się mialo pierwsze dziecko i zero instrukcji obsługi do niegosmiling smileysmiling smileysmiling smiley Często tez nie wiedziałam co mam zrobić jak..... coś tam. I wtedy albo telefon do mamy, albo niepewność i czekanie czy polepszy się czy nie. ALe odpukać zawsze bylo dobrzesmiling smiley I u Ciebie też będziesmiling smiley


ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

04-12-2012 20:09:44

Gdynia
basiasz Piotruś kiedyś też mial bunt na mleko ale do tego stopnia że jadł 200-300 ml na dobę, nawet sobie zapisywałam ile codziennie zjada, ale lekarka nic nie stwierdziła. Jeśli Cie to niepokoi to możesz iść do pediatry, sprawdzi chociaż czy gardełko ma zdrowe.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

AnimaVilis (offline)

04-12-2012 21:37:56

Gliwice
Ulinka nie zrobili mu rtg.. ja też uważam, że mojemu dziecku czujnik uratował życie.. Wczoraj jeszcze się dusił jak go wzięłam z łóżeczka.. ewidentnie mu sie pokarm cofał.. moze to refluks o którym mówiła lekarka w szpitalu? sad smiley W każdym razie na razie nosimy się i kładziemy w łóżeczku na boki, chodź on i tak jakimś cudem w nocy się wykopuje i i tak budzi się leżąc na plecach..

Pasia ja jak mogę to nie chciałabym dziecku wprowadzać mleka modyfikowanego.. chyba, że będzie taka konieczność, jak u Ciebie na bardziej gęste no to trudno, ale z bólem serca..

Miłosz dostał dużego misia na mikołaja od cioci.. smiling smiley





Prosimy o kliknięcia:
[link widoczny po zalogowaniu]


Prosimy o kliknięcia:
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-04 22:43 przez AnimaVilis.

asia0105 (offline)

04-12-2012 22:46:13

Doruchów
Dziewczyny a u nas to było tak z tymi wit.Jeśli się karmi piersią to wit K i D a jeśli się karmi mlekiem modyfikowanym to tylko samą D. I ja tą D daje nadal Hani,tak kazała nam pani doktor.Co prawda jedną kropelką (bo podaję Vigantol) ale daje.I wiem że ta wit D3 jest bardzo ważna.
Moja Hania ULLLLLEWAŁA prawie do roku.Teraz już jej przeszło.Ale zauważyłam że bardzo często jej się zdażyło ulać gdy zjadła danie ze słoiczkawielkie oczy ale zaczełam jej po swojemu gotować i jest lepiej.Ale też gdyby jej nie przeszło gdy skończyła rok to miała iść na badania bo być może miała alergie pokarmową.W ogóle to bardzo wrażliwa jest ta moja Hanusia,nawet gdy zjadła jabuszko surowe to był problem.
basiasz może bąbelka gardło boli,i przez to nie chce jejść albo mu katarek przeszkadza.
pasia i catrinka też dzisiaj o was myślałam bo jakoś długo was nie było na forum,ale fajnie że jesteście spowrotemgrinning smiley
A ja wziełam się za pożądki świąteczne i jestem zajechana ale zadowolona bo dużo zrobiłam.
U nas nadal nie ma śniegu no ale jakoś za nim jeszcze nie tęsknietongue sticking out smiley


BARDZO PROSIMY O GŁOSIKI:
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

04-12-2012 23:12:02

Gdynia
AnimaVilis Moje dzieci też miały refluks. Madzi przeszło po kilku miesiącach, ale miała przez to bardzo często zapalenie krtani objawiające się chrypką. Natomiast Piotruś chlustał do 10 miesiąca i to tak że na jeden rozmiar miałam dla niego 40szt body i to wcale nie było za dużo a pranie robiłam codziennie. Nawet jak zaczął siedzieć czy jeść bardziej stałe pokarmy to dalej mocno ulewał. U niego refluks zdiagnozowano w szpilatu, do którego trafił z zapaleniem krtani jak miał 3 miesiące. Teraz nie ulewa ale ma predyspozycje do refluksu - ostatnio robiliśmy badania w tym kierunku. Nie musisz dziecka karmić mlekiem modyfikowanym a nawet jak karmi się modyfikowanym to nie polecam tego dla dzieci ulewających, Piotruś dostał takie mleko raz i strasznie go po nim bolał brzuszek. Jest taki preparat NUTRITON, można go kupić w aptece bez recepty, mleka dla dzieci ulewających też go zawierają, ale jak sama dodajesz go do mleka to wiesz ile tego dajesz, możesz dawać więcej lub mniej w zależności od potrzeb, no i w mleku modyfikowanym nie masz pewności że jest dobrze wymieszany, że w każdej miarce mleka jest tyle samo tego preparatu. No i co najważniejsze nutriton można stosować przy karmieniu piersią. Robisz gęstą papkę wg przepisu na opakowaniu i dajesz to dziecku przed karmieniem, możesz to wymieszać z wodą lub mlekiem, zależy co dziecku bedzie bardziej smakować, bo jest to w sumie bezsmakowa lepka papka. Jest to zagęszczacz ale nie zagęszcza on samego mleka, w mleku pływają sobie takie jakby wiórki (jak się daje z butli to musi być większa dziurka, bo ta najmniejsza może się zatykać) i dopiero w żołądku on zaczyna gęstnieć i sprawia że pokarm tak łatwo nie wydostaje się z żołądka do przełyku. A co do rtg to jak Piotruś miał 1,5 miesiąca to byłam z nim na izbie przyjęć z zupełnie innego powodu i lekarka zapytała się czy jest możliwe że się zachłysnął mlekiem, powiedziałam że tak i od razu kazała nam iść na rtg a Ty jeśli widziałaś że dusił się przez cofający się pokarm to uważam że powinnaś sprawdzić czy mleko nie dostało się do płuc, bo takie zapalenie płuc może być zupełnie bezobjawowe. Na innym forum kiedyś była dziewczyna której synek miał zapalenie płuc przez kilka miesięcy i jedynym objawem było to że nie podnosił główki, nie obracał się bo nie miał na to siły a że było jej to pierwsze dziecko to nawet nie wiedziala że coś jest nie tak. Misiek suuuuuuuuuuuuuper grinning smiley

asia Jedna kropelka vigantolu zawiera bardzo dużo wit D, niektórzy twierdzą że za dużo i że odpowiednia dawka jest w kapsułkach tylko cena kapsułek jest znacznie wyższa. Ja nie daję już wit. D bo daję tran


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

catrinka (offline)

05-12-2012 09:17:39

Godziesze Małe
basiasz moje dzieci często obrażały się na mleko - podawałam wtedy glukozę. Nie bój się, z głodu nie umrze smiling smiley Rozumiem Twoje lęki, bo kiedyś też byłam początkującą mamą z dzieckiem, do którego nie było instrukcji. Patrz na to przez pryzmat swojego zachowania. Czasami też nie masz ochoty na jedzenie. To jest malutki Człowiek, który co prawda nie potrafi jeszcze mówić, ale reaguje i zachowuje się podobnie do nas smiling smiley a krzyk i płacz to nic innego jak rozmowa z mamą smiling smiley


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

catrinka (offline)

05-12-2012 09:19:18

Godziesze Małe
Anima jak kładłam swoje dzieci na boczku zawsze podpierałam je z przodu i z tyłu wałeczkiem z kocyka, wtedy miałam pewność, że się nie odwrócą


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ulinka (offline)

05-12-2012 20:28:52

Gdynia
catrinka A widzisz na moje żadne wałeczki nie działały, no może do 3 miesiąca spały na boku a potem budzili się przeważnie z nogami na poduszce winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

MamaSandra (offline)

05-12-2012 20:56:01

Czarnków
Czesc to może i tu się zaklimatyzuje winking smiley
Jak już wiecie mam na imię Sandra i mam 21 lat, moje córki to Wiktoria i Lena
mieszkam w Wielkopolsce i jestem na etacie domowym czyli "kurą domowa" tongue sticking out smiley
Co to witamin to moje jak się urodziły to dostawały tylko "vita D" w kapsułkach i "jovit multi" ale to już od 1 miesiąca życia


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

patinka89 (offline)

05-12-2012 21:20:27

Katowice
Witam smiling smiley .

Mój Kubuś Sam się obraca z plecków na boczek i czasem śpi Sobie na boczku a czasem na pleckach smiling smiley

AnimaVilis Słodka Fotka smiling smiley

MamaSandra Witaj smiling smileytongue sticking out smiley


Ale mam dziś lenia . Kubuś już zdrowiutki nie kicha ani kaszelku też nie ma więc nawet na kontrolę nie idę smiling smiley pediatra przepisała cebion dla Małego i mu podaje po 5 kropelek ale nawet nie chce z łyżeczki ale muszę tongue sticking out smiley nie ma innego wyjścia . Trzeba będzie wziąć sie do porządków przed świętami . To Moje pierwsze święta po za domem smiling smiley . Pierwsze święta z Moją własną rodzinką czyli Mężem i Synkiem . grinning smiley Ale wiadomo na wigilie idziemy do obu rodziców moich jak i Jego .

Mamy które karmią pijecie gazowane ?;>


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546002, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.