MARZEC 2012

Wysłane przez lonka 

elsner (offline)

10-09-2012 16:42:00

Warszawa
AgnieszkaO nie dostaliśmy wezwania, chyba pozostawiają rodzicom wybór, nic nie mówią na temat szczepień, wiem że w części przychodni już nie przymuszają więc moze w naszej też, ja ich nie pytałam. Zaszczepię za pół roku.

Wypróbowałam dzisiaj pieluszki dada, zostało nam tylko na jutro 13 tych z Pampers. Jutro je zużyję, bo byłam ciekawa tych dada. Jak dla nas są dobre, bo bardzo często musimy wymieniać pieluszki więc nawet mniej chłonne wystarczą. Mała robi malutkie kupki ale bardzo często. Używaliśmy do wczoraj rozmiar 3 Pampers, a dada kupiłam same w rozmiarze 4. Te 4 są trochę za duże, bo rzepy prawie się stykają na brzuszku, ale to moze lepiej bo nie będzie tak ciasno miała.

Dzisiaj moja malutka zaczeła zaciskać piąstki i jednocześnie prostować nóżki. Wcześniej tego nie robiła i trochę mnie to martwi, czy to jest prawidłowe, czy nie trzeba z tym do neurologa, bo to moze jest to wzmożone napięcie? Czy Wasze dzieciaczki robiły tak?

madziawse7 (offline)

10-09-2012 17:56:40

Warszawa
Elsner skontaktuj się z neurologiem, bo nas się pytał, czy mała czasem piąstek nie zaciska, na szczęście nie, ale wiem, że dzieci nie powinny już w tym wieku robić tego samoistnie.
Dzisiaj apetyt wzorowy, cały dzień po 150 ml, więc stawiam na ta alergię, bo ząbki nadal bardzo dokuczają a apetyt wrócił. Wstyd się przyznać do tego co dzisiaj się działo sad smiley Najpierw położyłam małą na łóżku, dosunęłam stolik żeby nie spadła i położyłam kocyk co by się o kant nie uderzyła, ale Juleczka rączkami odsunęła kocyk i się ząbkiem górnym w kant uderzyła, jak biedna płakała aż jej troszkę krewka poleciała, myślalam ze sama siebie zabiję, okropnie się czułam, że dopuściłam do tego sad smiley Druga rzecz też straszna mi się przytafiła. Ponieważ Julia od dawna tak kiepsko jadła, to byłam przyzwyczajona że nie woła o jedzenie tylko muszę patrzeć na zegarek i wciskać troszkę mleczka, a dzisiaj przyszła do nas rehabilitantka i nie mogłyśmy ćwiczyć bo Julia tak płakała jak nigdy a ja razem z nią, nie wiedziałam co jej jest, aż się zanosiła, nawet dałam paracetamol w czopku bo myślałam, ze ten ząbek tak ją boli, 2,5 godziny temu jadła więc w życiu nie przypuszczałam że to będzie płacz głodowy którego zresztą nigdy nie doświadczyłam, ale w końcu spróbowałam dać jej mleka bo pomysły na złagodzenie płaczu mi się skończyły, i aż się trzęsła jak butelkę zobaczyła i wypiła jednym tchem całą. Ale sobie musiała pomyśleć ta pani, ze dziecko głodzę, chyba z godzinę tuliłam Malutką przepraszając ją za tą sytuację. Tak więc stawiam na tą alergię, bo zęby nadal idą a ona wcina jak zła. Ehhh ale jestem zła na siebie, co ze mnie za matka sad smiley Teraz już wiem jak brzmi płacz Julki z głodu bo nigdy jeszcze takiego nie słyszałam i obym nigdy tego więcej nie doświadczyła, moje biedne maleństwo, ale z drugiej strony się cieszę ze apetyt jej wrócił smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

AgnieszkaO (offline)

10-09-2012 19:12:46

Tychy
MadziuJak miło się czyta, że u Was lepiej i apetyt Julii wrócił. A jak to wygląda na wadze?:> Ile Julia już waży?:> Przykro mi, że się uderzyła, biedulka kochana, te Nasze dzieciaczki to teraz takie wiercidupy, ani na chwilkę nie można się odwrócić. Nasza Julia to też takie żywe srebro, wszędzie jej pełno. Co do płaczu z głodu, to u Nas też jako takiego nie ma, Julia je regularnie co 4 h, w nocy jedna dłuższa przerwa, nie domaga się, ale z reguły zjada wszystko co jej podam. Ale do ok. 3- 4 miesiąca życia non stop mieliśmy płacz głodowy taki był z niej głodomorek, najchętniej wtedy jadła by co godzine, a w pierwsze doby po urodzeniu to już w ogóle. Teraz tak jak piszę, nie domaga się, bo potrafi się czymś zająć i nie myśleć o jedzeniu, ale jak jej podam to wcina ładniesmiling smiley Trzymam kciuki za Waszą Córeczkę, oby tak dalej:*


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

madziawse7 (offline)

10-09-2012 20:03:47

Warszawa
Agnieszko co do wagi to niestety ostatnio bardzo kiepsko, bo schudła sad smiley ważyła 6770 a teraz waży 6640 (ur. 3270, przy wypisie 3100), także spadła z 25 centyla, ale teraz mam nadzieję że nadrobi straty, oby, bo już nie wiem co mam robić dalej, wszystkie badania w porządku, został nam tylko gastrolog na październik bo jest podejrzenie refluksu, ale mi osobiście się nie wydaje żeby go miała.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

alicia88 (offline)

10-09-2012 21:10:41

Poznań
Anullkaaa Właśnie nie podałam nawet cielęciny czy wołowiny. Zaczynałam raz od indyka, królika i ryby... Następnym razem od kurczaka, jagnięciny i ryby. Ogólnie chyba kurczak go nie uczula, bo jadł kilka dni i nic, a potem zjadł jagnięcine i wysypka. No chyba, że po prostu później to uczulenie wyszło. Piotruś też ma takie czerwone krostki, ale nie wiem jak je określić. Tylko, że poprzednie mu zeszły a teraz ma nowe. Ja nie odstawiałam owoców w ogóle i zaszły i równo z tą wysypką (jak po mleku) wyszły. Kupiłam dziś Bebilon Pepti 2 i jest nawet tańszy niż 1 smiling smiley Szkoda, że Łukaszek nie chce pić z butelki, miałabyś lżej... Co do kupków to ja tylko próbowałam z końcówką do niekapka, który też można do butelki Avent zamontować. I jest taki fajny, opisany chyba od 4 miesiąca. Dałam mu 2 razy i było ok, a teraz jakoś to zaniedbałam. Tylko ten niekapek chyba Ci nic nie pomoże jak Łukasz nie chce butelki... sad smiley

madziawse7 Nie przejmuj się, że nie wiedziałaś, że Julka jest głodna. Skąd miałaś wiedzieć skoro ostatnio w ogóle nie chciała jeść. Miejmy nadzieję, że apetyt wrócił na dobre. Szkoda tylko, że ma alergię sad smiley Wiem jak to jest. Tylko u nas to zaraz wysypka i widać, że coś jest nie tak. A Ty musiałaś się głowić. U nas na początku mleko HA pomagało, ale przestało i teraz to na receptę muszę podawać.

Z tym wprowadzaniem mleka 2 to na mojej puszce jest napisane że codziennie jedną miarkę więcej mleka 2 podawać. Tak przez 6 dni i już. Ja to jednak trochę rozłoże w czasie, bo jeszcze 4 puszki 1 mam.


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

Anulkaaa (offline)

11-09-2012 07:39:46

Aluś, to może jagnięcina, albo ryby, bo Łukasz ma na ryby uczulenie, ja raz zjadłam sledzia to masakra. Ja jeszcze 2 pepti nie kupowałam, dziś się wybieram do apteki. Iszlag mnie trafił jak przeczytałamżenawet na opakowaniu pisze zeby podawać je stopniowo po 1. Ostatnio moja rozmowa z pediatra wygladała tak:
- Proszę o recepte na mleczko.
- Po co Pani recepta jakkarmi pani piersią?
-Borobięmu n atymmleczku kaszkę ryżową.
-To proszę gotować na swoim mleku.
-Aż takich ilości mleka to ja w piersiach nie mam, zastepuję tym jedno karmienie żeby mleko się naprodukowało na resztę dnia.
-Dobrze to przepiszę jedno opakowanie 2 i ma Pani starczyć na miesiąc jak to porzednie, bo takie są przepisy.
-Może wystarczy. Przydałaby się puszka 1 też, żeby niezmieniać tak od razu.
-Nie rozumiem.
-Czytałam,że mleko 2 należy wprowadzać stopniowo
-Gdzie Pani czytała?!
-W Internecie.
-Jakichś bzdur się Pani naczytała. Proszę czytać tylko portale medyczne. Ja pierwsze o tym słyszę.
I zrobiła ze mnie idiotke, a czytam tutaj u Was że prawie każdej lekarz zaleca stopniowo 2 wprowadzać,co więcej to samo pisze na opakowaniu. Mam znajomą farmaceutkę i jak się da to kupię bez recepty 1 i będę mieszać a nie słuchać tej kretynki. Na następną wizytę też wybieram się prywatnie do alergologa,może mi powie coś więcej o alergii Łukasza a nie tylko wypisze receptę na maść kortyzonową.Ta kretynka na każdej wizycie mi chce przepisywać, a ja jeszcze ani 1/4 pierwszego opakowania nie zużyłam, bo się pilnuję z tą dietą i jakoś to jest.
Wyżaliłam się, muszę lecieć,bo synu wzywa..
:*


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
"Żyję dla takich chwil kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo proszę bądź wieczna..."

Anulkaaa (offline)

11-09-2012 07:42:36

Przepraszam za te wyrazy bez spacji, Piotrek zawsze coś żre przed komputerem i pod spacją jest chyba tyle jedzenia że nie zawsze łączy :/


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
"Żyję dla takich chwil kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo proszę bądź wieczna..."

madziawse7 (offline)

11-09-2012 08:46:13

Warszawa
Anulkaaa strasznie przyjemna ta Twoja Pani dr, koszmar jakiś, co prawda moja pediatra powiedziała tak: na wszelki wypadek robić pół na pół z 1 przez parę dni i potem już samo 2 podawać, ale tak naprawdę nie trzeba mieszać i można od razu 2 podawać, mówi, ze jakaś taka "moda" się zrobiła i strasznie teraz na wszystko uważają, jakby nagle dzieci zrobiły się jakieś słabsze i wrażliwsze, kiedyś tak się nie robiło i wszystko było ok, a teraz na wszystko się chucha i dmucha, stąt te alergie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

madziawse7 (offline)

11-09-2012 08:48:21

Warszawa

alicia88 (offline)

11-09-2012 10:27:10

Poznań
Anullkaaa Może masz rację z tą rybą i jagnięciną, też na to stawiam. Jak alergolog coś mądrego Ci powie, albo wyśle na badania to ja też się wybiorę. Chciałabym wiedzieć na co ma uczulenie i nie eksperymentować z nim sad smiley

A to Piotruś na swoich pół urodzinkach




madziawse7 podeślij mi tą chudzinkę to po kilku tygodniach takiego dorodnego bobasa będziesz mieć tongue sticking out smiley tylko nie wiem czy być chciała takiego klopsika grinning smiley




no i oczywiście genialne pomysły tatusia... Piotruś stał jak nie wiem co, jedną rączką podtrzymywał się kanapy a drugą walił w klawiaturę grinning smiley ja oczywiście jak to zobaczyłam to zrobiłam zdjęcie i zaraz go zabrałam tongue sticking out smiley




Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-11 10:28 przez alicia88.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545862, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.