MARZEC 2012

Wysłane przez lonka 

Ewula201 (offline)

09-09-2012 10:23:20

Niemcy
Dziewczyny a te jogurty co podajcie to od którego miesiąca są ? U nas widziałam dostępne od 8 miesiąca .

Śliczne bobaski smiling smiley smiling smiley smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Ewula201 (offline)

09-09-2012 10:30:08

Niemcy
Z tym jedzeniem łyżeczką póki co jakoś sie nie polepsza. Ja małemu podaje a tem pluje i kolejne moje próby kończą sie tym samym, na końcu mały sie wkurza i płacze bo mu chce coś wcisnąć a on nie chce. I tak wczoraj i dziś zamiast kaszy dostał mleko, wczoraj obiadku moze 3 lyzeczki i pluł na odległość, dziś podejrzewam będzie to samo bo jak już mu kasza nie smakowala to wątpię żeby obiadek go przekonał. No i deserki też są ble a zawsze tak mu smakowały, ja już nie wiem co ten mój Synek odprawia.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

elsner (offline)

09-09-2012 11:06:13

Warszawa
Kupiłam w biedronce pieluszki dada. Mąz radził, że jeżeli koniecznie chcę zmienić to żeby kupić małą paczuszkę i wypróbować. Ale ja kupiłam od razu 5 dużych paczek. Nie ma sensu kupować pampersów, jeżeli mała do 10 rano robi po 4-5 kupek. Nie muszą być chłonne i te najdroższe, bo to nie ma sensu. A te pieluszki dada poleca wiele osób i rzeczywiście są podobne do pampersów. Mąż jest za tym aby kupować te co zwykle, bo już wypróbowane i dobre. Jeszcze nie zakładam dada, bo kupiłam 4, a mam jeszcze pół dużej paczki Pampersów 3.
Ewula w Niemczech jest jogurt od 8 miesiąca bo prawda jest taka, że dopiero w 8-9 można podać krowie białko. Ale, że liczy sie głównie sprzedaż i zysk dla producentów, aby więcej sprzedać, postanowili odciągać część tego białka i piszą na opakowaniu że można podac po 6 miesiącu. Ale ja nie będę ryzykowała i robiła doświadczeń na dziecku, bo to się w przyszłości odbije bólami brzuszka i kłopotami z trawieniem. Jeżeli teraz dziecko zjada chętnie, to nie znaczy że jest wszystko ok. To tak jak z glutenem, skutki wystąpią po kilku miesiacach albo latach. Ludzie podają maluchom wszystko a potem dziwią się, że kilkulatka ciągle boli brzuszek i nie wiadomo jak przyczyna. A przyczyną są uszkodzone kosmki jelitowe przez zbyt wczesne wprowadzanie stałych pokarmów, z którymi młody przewód pokarmowy nie radzi sobie w pełni. Dziecko karmione je chętnie, bo mu smakuje ale to rodzic powinien wiedzieć czy można podac. To, co piszą na opakowaniu, nie zawsze jest zgodne z prawdą. I to nie tylko producenci żywności i zabawek kręcą, ale też odzież czasami nie powinna być sprzedawana dla dzieci ze względu na toksyczny materiał, a jest. Czy na jakimś danonku, czy bakusiu jest napisane ze można je podać po 3 roku? Nie, bo to niekorzystne dla producenta. Matka kupi i podaje kilkumiesięcznemu maleństwu. I jeszcze reklamują, ze to dla dzieci, tylko nie podają od jakiego wieku. To co za granicą już wycofali u nas jeszcze jest, i nawet sprowadzają, tak jak z tymi matami, wszyscy wiedzą że toksyczne ale sprzedają i w nosie mają dobro naszych dzieci. Rodzic ma podejsście - jeżeli sprzedają to dobre.

AgnieszkaO (offline)

09-09-2012 12:33:29

Tychy
Ewula U Nas jogurty z Bobovity dostępne są od 6 miesiąca życia. Ja podaję je Julii, bardzo jej smakują, Nasza pediatra je poleca i moja Teściowa, która jest chemikiem w DANONIE i dokonuje analizy między innymi jogurtów również. Ja nie podchodzę tak sceptycznie do wszystkiego jak Elsner ufam temu co napisane jest na opakowaniu, bo tak nie mogłabym dziecku chyba nic podać do jedzenia, moja Mama też podawała Nam (mi i siostrze) wiele rzeczy dość wcześnie, siostra siostrzenicy również i jesteśmy zdrowe jak ryby. A alergia na gluten wychodzi po 4-6 tygodniach. Wg mojej pediatry zbyt późne wprowadzanie niektórych rzeczy może wywoływać u dzieci alergie.

ElsnerMy przez chwilę używaliśmy pampersów dada, moim zdaniem są bardzo dobre, ale prawie od początku i w chwili obecnej również używamy pampersów active baby, moim zdaniem są najlepsze, a gdy w hipermarketach są promocje kosztują prawie tyle samo co dada, więc wybór jest prosty. Chciałam się Ciebie zapytać czy zaszczepiłaś Anię, bo pisałaś jakiś czas temu, że nie będziesz jej szczepić, dostałaś jakieś wezwanie?


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

madziawse7 (offline)

09-09-2012 20:59:23

Warszawa
Meldujemy się po dłuższej nieobecności smiling smiley
Prawdopodobnie Julka ma alergię na białko, dostałam kontakt do jakiejś super pediatry z powołania z ogromnym doświadczeniem i po wywiadzie jaki ze mną przeprowadziła kazała mi podawać przez tydzień mleko HA i odstawić wszystkie kaszki na mleku a podawać tylko samo mleko ewentualnie z kaszką ryżową lub kukurydzianą, jak kupki zaczną być żółte i poprawi się apetyt, to prawdopodobnie alergia, no i faktycznie kupki żółte, apetyt lepszy, więc zobaczymy. Od czwartku od początku zaczynam wprowadzanie nowych pokarmów, tydzień każda nowość, z glutenem też mam się wstrzymać.
Jest jeszcze inny prawdopodobny powód tego braku apetytu - mamy już 4 zęby smiling smiley))))) Na wyjeździe wyszły nam obie górne jedyneczki i wiecie co Wam powiem?? Jak Was czytam o tym budzeniu się Waszych pociech w nocy, niechęć do jedzenia łyżeczką a wręcz plucie jedzonkiem, to tak jakbym o Julce swojej czytała smiling smiley więc prawdopodobnie już niedługo pojawią się pierwsze lub kolejne ząbki smiling smiley No i teraz nie wiem czy to alergia czy zęby :/
W Zakopanem Juleczka jak aniołek się zachowywała, przez te 4 dni ani razu nam nie zapłakała, taka grzeczniutka była, tyle osób na rączki ją brało a ona nic tylko się uśmiechała smiling smiley ząbki wyszły i od razu inne dziecko smiling smiley Wyjazd bardzo udany aż żal było wracać smiling smiley
Ja chyba też spróbuję sadzać Juleczkę na nocnik, bo doskonale wiem kiedy kupka idzie więc parę razy spróbuję ją posadzić (o ile zdążę smiling smiley
Elsner co do pieluszek to my też kupowaliśmy Dada jakiś czas ale używaliśmy je na zmianę z Pampersami Premium Care, ostatnio zrobiłam test, pół szklanki wody na pieluszki Dada, Pampers i jakieś z Lidla (nie pamiętam nazwy). Od tamtego czasu kupujemy tylko Pampersy bo pozostałe wcale nie chłoną tak dobrze i pupa ciągle mokra jest, a Pampers jest zupełnie suchy. Sama spróbuj.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

SlOwiczek (offline)

09-09-2012 21:24:10

Rzeszów
Ja kupiłam teraz Pampers Sleep&Play zobaczymy jak się sprawdzą, jeszcze ich nie otwierałam..próbowała może któraś z Was? U nas Acive Baby też się najlepiej sprawdziły tych premium Care jeszcze nie próbowałam.. A co do Dad to używamy jak już to tylko w dzień...ale coraz rzadziej bo ostatnio często przeciekają po bokach ;/


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

asiajkaa (offline)

09-09-2012 21:28:19

Pruszcz Gdański
Madziu super że apetyt się Julce poprawił smiling smiley i gratulujemy kolejnych ząbków

Marzenko my stosujemy raz Dady a raz Pampers Sleep&Play (dla mnie śmierdzą, a Piotrkowi pachną...) w zależności od tego czy jest promocja na Pampersy - bo często tak jak Agnieszka pisze wychodzi ta sama cena smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Marcówkowa tabelka [link widoczny po zalogowaniu]

AgnieszkaO (offline)

09-09-2012 21:30:15

Tychy
SłowiczkuJa kiedyś je kupiłam, u Nas się nie sprawdziły...Największy mankament to brak elastycznych boczków, a przy Naszych wiercidupkach to konieczne.

DZIEWCZYNY, mam pytanie...Nie obraźcie się...Ale to tak apropo tego co napisała Madzia jaki kolor mają kupki wASZYCH dzieci? u nAS kiedyś faktycznie były żółte jak słoneczko, ale teraz z reguły, takie pomarańczowo- brązowo- zielone.


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

AgnieszkaO (offline)

09-09-2012 21:31:51

Tychy
MadziuCieszymy się razem z Wamismiling smiley Miło to słyszeć, że u Julusi lepiej, oby tak dalejsmiling smiley A jak na wadze?:>

My tylko Pampers active baby, sleep and play się nie sprawdziły to o nich pisałam wcześniej, ale wiecie jak to jest, każdy lubi co innego.


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

SlOwiczek (offline)

09-09-2012 21:47:50

Rzeszów
U nas kupki jak kuleczka ciemnozielona plastelinowata...i dzięki Aguś za opinięsmiling smiley

Tymczasem znikam spokojnej nocki:*


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545922, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.