MARZEC 2012

Wysłane przez lonka 

lava (offline)

09-09-2012 21:59:53

Witajcie. czytam Was na bieżąco, ale jakos czasu na odpisanie juz nie ma. Przygotowania do chrzcin u nas pełną parą smiling smiley
Asiu pampersy Sleep&Play dla nas porażka,nawet nie wykorzystałam paczk i jak nie otworzyłaś to wymień na inne a jeśli się na nie zdecydujesz napisz co o nich sądzisz. Ja kupuję Active Baby albo Premium Care i też w zalezności, które są w promocji i takie też chusteczki nawilżajace. Inne wg mnie są nie dobre, przeważnie źle się wyciagają (chusteczki oczywiście)
Jezeli chodzi o nocnik, na razie nie bedziemy korzystały.
Sarcie jest bardzo pogodna, slini sie przeokropnie, wszystko do buzi wędruje, z jedzonkiem lepiej ale w nocy też się przebudza raz czasem 2 razy smiling smiley
Marzenka Twój synek śliczny, oczka przecudne.
Aga Julcia też bardzo fajna dziewczynka. Podoba parametrami do Sarci smiling smiley jada do góry w zbliżonym tempie, choć Sara apetyt ma dużo słabszy smiling smiley

lava (offline)

09-09-2012 22:06:14

Maduśka i Domi wiem co czujecie, dla nas mam rozstanie z maleństwem jest bardzo trudne. Ja na szczęscie na razie zostaję w domu przez rok,moze przedłuzę ten urlop potem, nie wiem zobaczymy jeszcze. Pracuję w przedszkolu i Dyrekcja obiecała mi, że miejsce na mnie będzie czekało smiling smiley

lava (offline)

09-09-2012 22:08:56

Asia mata fajna a Twój synek słodziak smiling smiley

alicia88 (offline)

09-09-2012 22:29:38

Poznań
Co do pieluch to ja mam zazwyczaj Pampers active baby, premium care też ok ale kupuję tylko czasami, dla mnie jedyny plus że są trochę większe niż active baby. Dada miałam z 3 razy i ogólnie ok. Nigdy nie przeciekły. Pytanie dla mam większych bobasków Anullkaaa, SlOwiczek jak u Was rozmiar 4? Bo mi się wydaje, że już niedługo mogłyby być większe, a niby są do 18kg... Ale co na 5 mam zmienić?! Zaraz się rozmiary skończą. Widzicie, ja muszę niedługo zacząć Piotrusia uczyć na nocnik, bo do rozmiaru 6 już niedaleko tongue sticking out smiley


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

SlOwiczek (offline)

09-09-2012 22:34:47

Rzeszów
Ala ja mam 5 Active baby schowane i ostatnio przymierzałam to jeszcze nie no ale fakt faktem nie dużo brakuje tongue sticking out smiley, ale sa Kochana jeszcze 4+ (Tych w zapasie nie mam to Ci nie powiemtongue sticking out smiley) .. ja czasem też mam wrażenie że mały przerośnie zaraz skale i nie wiem co dalej.. tak że nie martw się nie jesteś z tym samawinking smiley

Dobrej nocki:*


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

alicia88 (offline)

09-09-2012 23:47:39

Poznań
Właśnie zastanawiałam się co to są te 4+, bo waga była napisana taka jak na 4. Czyli one są większe, tak?! To dobrze grinning smiley Ostatnio ciocia znalazła u siebie jednego ostatniego pampersa mojej chrześnicy i okazało się, że mała przestała nosić pieluchy jak miała rozmiar 4 tongue sticking out smiley A miała wtedy chyba jakieś 2 latka albo 2 i pół. No ale ona na roczek ważyła 9 kilo a Piotruś już ma 10 winking smiley


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

AgnieszkaO (offline)

10-09-2012 09:17:34

Tychy
Hej, Mamusie i Dzieciąteczkasmiling smiley

U Nas wszystko w porządku, dni uciekają...smiling smiley

Julia właśnie śpi, zjadła śniadanko i znowu się zdrzemnęłasmiling smiley

Ja z kolei wzięłam się za porządki i wstawiłam jej zupkę, a teraz zrobiłam sobie kawkę i stwierdziłam, że do Was zajrzęsmiling smiley

Ostatnio Julia ma coraz większe problemy ze spaniem, ale nie w nocy, bo noc przesypia całą, ale w ciągu dnia, bardzo trudno jej zasnąć, jest taka aktywna, tak się wszystkim interesuje, że do upadłego broni się przed spaniem...Ponoć byłam taka sama, jak już chodziłam, to nie chciałam się za nic na świecie położyć i często zdarzało mi się stojąc oprzeć na czymś głowę czy to na łóżku, czy na stole, meblach i zasnąć na stojąco, Mama mówiła, że jak zasnęłam opierając się na łóżku, to nie było problemu, bo wtedy poniosła mi tylko dupkę i spałam dalej, hehesmiling smiley Julia czasami wydaje Nam się, że już śpi, oczka ma zamknięte, a przykładowo rusza jeszcze nóżką, Łobuziara moja Kochanasmiling smiley Non stop by się tylko śmiała i skakałasmiling smiley

Co do pampersów, to my na rozmiarze nr 4. A co do wagi dzieciątek w wieku 1 roku, to z reguły dzieci z tego co wiem ważą od 8- 12 kg (dziewczynki) 9- 13 kg chłopcy. Ale trzeba pamiętać, że chłopcy są zwykle więksi, bo nawet siatki centylowe są dla nich inne.

[link widoczny po zalogowaniu]

Co do wracania Mam do pracy, to na pewno niezwykle trudno zostawić Maleństwo pod opieką przykładowo Babci, a co dopiero w żłobku, ale wierzę, że każda Mama, której dotyczy taka sytuacja sobie z tym poradzi, pamiętajcie, że czas szybko leci, ani się nie obejrzymy, a Nasze Dzieciaczki pójdą do przedszkola. Ja na razie zostaję w domu i nie wracam do pracy przynajmniej do momentu, aż Julia skończy rok. Pracuję w Sądzie Rejonowym i tak jak w przypadku Lavy miejsce będzie na mnie czekało. Jeśli moja Mama da radę podołać opiece nad moim żywym srebrem, to po roczku Juli pójdę do pracy, a jeśli nie zostanę z nią w domu, aż skoczy 2, 5 roczku i wtedy dam ją do przedszkola w którym pracuje siostra, a ja sama pójdę do pracysmiling smiley

Uciekam wrzucić warzywa do zupki, potem ją zmiksować i wyszykować się na spacer, bo jak tylko Julia wstanie to wychodzimy, trzeba wykorzystać ostatnie dni latasmiling smiley

Miłego dnia dla wszystkich Mam i Dzieciaczków, niejadkom apetytu, a Mamą Łobuziaków spokojusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

alicia88 (offline)

10-09-2012 12:46:44

Poznań
U nas chyba alergia na białko zwierzęce sad smiley Podawałam teraz mięsko przez kilka dni i znów wysypka sad smiley Niedługo idziemy na wizytę kontrolną do naszej pani doktor to mi powie czy mam rację. Ale raczej tak, bo jak wprowadzałam warzywa i owoce to nic się nie działo, a potem jak mięso i gluten to wysypka, odczekałam aż wszystko zejdzie i podawałam znów mięsko, glutenu nie i wysypka wróciła sad smiley

Dziś Piotruś spał z nami w łóżku. Pierwszy raz i nie mam zamiaru wprowadzać tego w życie, tylko wczoraj spał tak niespokojnie, że mąż powiedział żebyśmy go wzieli do siebie. Było słodko smiling smiley Ale po porannej butli włożyłam go już do łóżeczka i spał dalej sam.

Te pierwsze dwa zęby poszły nam tak gładko, że już nie mogę się doczekać kolejnych, ale te jakoś tak szybko wyjść nie chcą. Piotruś troszkę marudny. Tzn zazwyczaj wtedy gdy w dzień chce zasnąć i nie może.


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

SlOwiczek (offline)

10-09-2012 14:01:16

Rzeszów
[link widoczny po zalogowaniu] fajne i proste przepisy dla naszych maluchów.. od jutra zaczynam po koleismiling smiley bo się ostatnio rozleniwiłam i znów daje słoiczkitongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Anulkaaa (offline)

10-09-2012 16:34:07

Hej! smiling smiley
Wpadłam i ja na chwilkę smiling smiley
Aluś, nie wiem czy alergia Piotrusia ma jakiś związek ze skazą białkową, ale jeśli tak to mógł dostać tej wysypki z cielęciny, jakie mięsko podałaś?
Ze skazą to działa zazwyczaj tak, że mocno uczula mleko krowie i wszystko co z tego mleka jest stworzone, ale i też mięso - cielęcina i wołowina. Ja, karmiąc piersią, wiem mniej więcej co Łukasza uczula, bo wystarczy że ja to zjem i proszę - cała głowa w krostach. Od niedawna testuję mleko kozie, a raczej jego przetwory bo samo w sobie jest tak śmierdzące, że dla mnie ciężko zjadliwe. Jak podbije się zupę kozią śmietaną i zagotuje to nawet idzie to zjeść, podobnie pierogi ruskie z kozim serem tez są do przełknięcia. Ja muszę niestety, bo u mnie się zęby już sypią na potęgę, do tego doszła kontuzja kolana niespodziewana. Tzn, schodziłam kiedyś z łóżka z Łukaszem na rękach i jak nie pierdyknie mi w kolanie.. Aż pojechałam na pomoc doraźną bo myślałam że zwichnęłam albo co.. Ale zdjęcie nic nie wykazało,a ortopeda mi powiedział że mam zniszczoną chrząstkę stawową i to chyba z takiego a nie innego sposobu odżywiana ostatnimi czasy ;/no, ale jakby nie ten cycu to biedna bym była i Łukasz jeszcze bardziej bo on butelki do ust nie weźmie i koniec. Już nieraz próbowałam zorganizować "dzien bez cyca" ale po prostu sie nie da, głodny nie był bo jadł zupki, kaszkę ryżową, ale ciągle darł się wniebogłosy - nie do wytrzymania, jak pocycał - Anioł..
Dziewczyny, a czy Wasze dzieciaki piją z kubków? Mój to wogóle pić nie chce,a le pomyślałam że może mleko by jadł takim sposobem i kupiłam mu taki [link widoczny po zalogowaniu] - dobrze jest ten kubek zrobiony, ale z użytkowania i tak nici. On nigdy butli nie pił to nawet chwycić tego nie umie i zaczyna się tym bawić. Wprawdzie pisze 9+ ale podobne są z innych firm i pisze nieraz nawet 3,5+
Marzenka dobrze że wrzuciłaś ten link. Ja nieraz szukałam jakichś przepisów i nic nie potrafiłam znaleźć. Poza tym, mi w przepisie to musi krok po kroku wszystko dokładnie pisać i tutaj tak jest smiling smiley
A jeśli o pieluszki chodzi to my używamy Bella Happy od urodzenia, czasami Dady. Te Happy zamawiam na Allegro bo w sklepie są drogie. Czasami się zdarzy, że przecieknie, ale ja uważam że jak ma przecieknąć to każda przecieknie. Mam na myśli kupy, bo jeśli chodzi o sikanie to przewijam co 2-3 godz i zawsze pielucha jest mokra, ale żeby aż przeciekła to tak Łukasz nie nasika, rano jak mu zmieniam po całej nocy to jest "napompowana" do granic możliwości, ale tez nigdy nie przemokła na wylot. Te Dady to używam jak czasem się zagapię i za późno złoże zamówienie na Allegro i mi pieluszek braknie. One to mi się zdarzyło że przeciekły całkowicie. Łukasz leżał w samej pieluszce, ja się patrzę a tu kap, kap z pachwiny.. :]
Jesli chodzi o rozmiar to 4, ale sa takie w sam raz, nie wiem jak wyglądają Happy 4+, bo przedział wagowy jest inny (4 - 8-18kg, a 4+ chyba 9-20kg). Myślę że następną Big Pack'ę zamówię w rozmiarze 4+, nie zużyję teraz to w przyszłości.
A z kupami to u nas jest tak że maja zazwyczaj taki kolor jak to co Łukasz zje, po zupce jest pomarańczowa, a po śliwlach np (które uwielbia i je prawie codziennie) w kolorze sliwkowym smiling smiley nawet się martwiłam kiedyś bo czytałam że objawem alergii na gluten są niestrawione cząstki jedzenia w kupie, ale nie wiem jak by to mogło wyglądać. Prócz tego kupy powinny byc rzadkie ale nas to nie dotyczy na szczęście. Łukasz ma dziwną wysypkę już od dłuższego czasu, ale nie jest to typowa wysypka tylko krostki duże, takie jak pryszcze. Na policzku, na kolanku, dwie na glówce i jedną na brzuszku.Nie chce to za nic zniknąć, po odstawieniu owoców jakby przybladły, ale nie znikneły. Z pediatrą nawet nie zdążyłam pogadać - tak mnie na ostatniej wizycie wpieprzyła..
Madziu, aż się ucieszyłam po przeczytaniu Twojego posta smiling smiley oby Julce zawsze taki humor i apetyt dopisywał smiling smiley
U nas dalej dwa ząbki,ale Łukasz zachowuje się tragicznie jeśli chodzi o pakowanie wszystkiego do buzi, ślinienie i gryzienie..
Spadam bo już się obudził, ale się spisałam, komu się będzie chciało to czytać grinning smiley
:*


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
"Żyję dla takich chwil kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo proszę bądź wieczna..."
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545882, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.