MARZEC 2012

Wysłane przez lonka 

alicia88 (offline)

06-09-2012 22:58:48

Poznań
Piotruś deserk też cały dziś zjadł, więc chyba wszystko wraca do normy. Ale na zęby się zapowiada, na szczęście nie marudzi.

SlOwiczek Kacperek idzie jak burza z tymi ząbkami smiling smiley I jaki dzielny przy tym!!! Super smiling smiley

Anullkaaa ahh te nasze klocki małe winking smiley Piotruś pewnie waży tyle samo co Łukasz, jutro może pójdę do przychodni po receptę na mleko to go zważę. Niczym się nie przejmuj. Oni mają grube brzuszki i tłuste tyłeczki to sił się dźwigać nie mają tongue sticking out smiley Z tą przemianą materii to też racja bo ja mam kiepską i Piotruś też. Teraz mu się trochę poprawiło i 1 kupka dziennie ale zanim stałe posiłki wprowadziłam to było kiepsko. Piotruś jest dużo na brzuszku teraz. Jak był malutki to nie bardzo nie lubił, ale jak się nauczył przekręcać na brzuch to ciągle to robi. Na plecach nie uleży. Ja go na szczęście za dużo nie noszę, bo na początku to go jedzenie tylko interesowało i ciągle leżeliśmy i on przy piersi. A poza tym plecy mnie od niego bolały i go nie nosiłam specjalnie. Teraz go noszę jak jesteśmy u kogoś i marudzi, a w domu praktycznie w ogóle.


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

elsner (offline)

07-09-2012 08:58:08

Warszawa
Moja malutka ostatnio częściej w nocy je. Zawsze ok 2 kręciła się, dawałam jesć przez sen i spała do 6. Od kilku nocy je, nieliczylam, ale 3-4 razy. Dzisiaj nawet kupkę w nocy zrobiła, o 3.30. Kupki w ciągu dnia robi często, jak na jej wiek, podczas posiłków i pomiędzy.
Lubi leżeć na brzuszku i bawić się zabawką. Ja ją przekrecam na plecki, bo chcę do niej mówić, porozśmieszać ją, pobawić się, ale wystarczy że się na chwilę odwrócę a ona już jest na brzuszku. Przekręca się nawet trzymając coś w rączce. A kiedyś nie chciała tak leżeć. gdy ją położyłam na brzuszek to tylko na chwilę bo wołała aby ją przełożyć na plecki. Nie zmuszałam do tej pozycji, nie uczyłam przekręcać się, chociaż wszyscy mówili jakie to zdrowe dla dziecka leżenie na brzuszku. Przyszedł czas i sama to polubiła i sama nauczyła się. I tak samo zrobię z siadaniem. Nie będę sadzała i podpierała, będzie gotowa to sama siądzie.
Co do noszenia na rękach, to nie domaga się. Gdy była malutka to nosiłam, bo widziałam że potrzebuje tego. Gdy odkładałam od razu był protest. A teraz noszę gdy sama mam na to ochotę, gdy chcę jej pokazać dzieci za oknem, albo gdy mi się robi żal, że dzień mija o ona biedna nie była ponoszona na rączkach. Czasami biorę ją na ręce bo lubię się do niej przytulac gdy jest wtulona we mnie. Gdy odkładam nie protestuje, moze dlatego że gdy leży ja ją ciągle zabawiam i nie nudzi jej się, a kiedyś zabawy jeszcze nie rozumiała i potrzebowała bliskości.
Ząbków jeszcze nie ma na wierzchu, ale widzę że wyrzynają się.

SlOwiczek (offline)

07-09-2012 09:32:47

Rzeszów
U mnie Kacperek tez kiepsko z siadaniem bo też dobry klocek z niegosmiling smiley Główkę stara się podnieść ale mu nie wychodzi i rezygnuje..jak jest na półsiedząco wtedy inaczej... Dzisiaj marudzi od rana.. w nocy obudził się o 12 musiałam dac mu chociaż 100ml mleka bo by nie zasnął, potem o 4 znów 100ml mleka i teraz obudził się przed 8 ..wcale bym się nie zdziwiła jakby mu następne wyszły bo ma takie białe dziąsła że szok..


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

alicia88 (offline)

07-09-2012 09:42:23

Poznań
SlOwiczek Kacperek chyba chce mieć już wszystkie ząbki winking smiley Piotruś teraz nie mógł zasnąć to mu posmarowałam dziąsełka i od razu zasnął, więc chyba też u nas niedługo 3 ząb się pojawi smiling smiley


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

SlOwiczek (offline)

07-09-2012 10:01:04

Rzeszów
Chyba taksmiling smiley Śmiejemy sie z Piotrkiem że przed żłobkiem chce zdążyć tongue sticking out smileysmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

zabcia404 (offline)

07-09-2012 11:37:09

hej!
Gratulacje dla Kacperka!!!
jejku a Majka moja tak się męczy z tymi zębamisad smiley

Zapomniałam się pochwalic że Maja już 5 razy zrobiła kupkę na nocniktongue sticking out smiley Ah jaka ja dumna jestemsmiling smiley

Uśpiłłam małą o 11stej i już ją telefon obudził bo jakąś ankiete babka chciała robic...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

zabcia404 (offline)

07-09-2012 11:45:32

A co do siadania to Maja tylko siedzi ale tak jak pisałam bardzo niepewnie jeszcze, ale siadac nie potrafi, no chyba ze tak jak piszecie z półsiedzącej pozycji, ale z leżącej nie ma mowy- tylko główkę podnosi i siły się kończa.
A z mojego skarba też niezły klopsiktongue sticking out smiley teraz 14tego mamy szczepienie to dopiero się dowiemy ile już ma, ale jest co trzymac!!tongue sticking out smiley Ja też małej nie uczyłam noszenia, i do teraz nosic jej nie muszę, a gdy się tulimy to siedze i trzymam ją na rączkach, ale chodzic z nią nie muszę.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

alicia88 (offline)

07-09-2012 13:14:49

Poznań
zabcia Super z tym nocnikiem. Ja też o tym myślę, ale czekam aż Piotruś będzie umiał ładnie siedzieć. Widzę, że umiałby zrobić na nocnik, bo najczęściej robi kupkę jak siedzi w bujaku i zawsze zrobi tylko troszkę i czeka aż mu zdejmę pieluchę i dopiero robi do końca. Widocznie nie lubi kupki przy tyłku tongue sticking out smiley


Alicja



[link widoczny po zalogowaniu]

elsner (offline)

07-09-2012 13:16:58

Warszawa
Byłyśmy dzisiaj w miescie, w drodze powrotnej przebiłam dętkę w kole wózka. Ale byłyśmy już prawie pod domem, gdy usłyszałam, że szura koło. Zwykle wychodziłyśmy po południu po tatę, gdy wracał z pracy. Dzisiaj spróbuję zapakować małą w nosidło i wyjdziemy tacie naprzeciw po raz pierwszy w nosidle. Będzie mógł tata wykazac się przy łataniu dętki.

zabcia404 (offline)

07-09-2012 14:57:37

Elsner współczuje przebitej dętki, my mamy na szczęście plastikowe koła więc nic nam nie grozi, i bardzo dobrze bo Maja to najbardziej wyczynowe trasy lubitongue sticking out smiley
Alicja ja małą natrzymuje bo ona jest wszystkim w około zainteresowana i by raz dwaby mi zleciała, ale myśle że przynajmniej już teraz się z nim oswoi i później nie będe miałaproblemów z nocnikiem... mam przynajmniej taką nadzieję.. Maja też tak jak Piotruś nie lubi miec kupki przy tyłku bo jest strasznie zadowolona że zrobi kupkę i nic jej nie przeszkadzatongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545962, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.