WRZEŚNIÓWECZKI 2011 smiling smiley

Wysłane przez Nikita 

Carolajna (offline)

27-03-2012 20:46:59

Krk
renatastak?Sary dieta troche mnie przerazasmiling smiley
pantonimaA Twoja dieta jak wygląda?
ratunkuuuuu...!!!!smiling smiley))))


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Ewka26PL (offline)

27-03-2012 22:22:06

okolice Torunia
Witajcie
my znów po długiej przerwie... brak czasu na cokolwiek
Amelka ostatnio bardzo marudna ale mamy 1 ząbek!!! Teraz chyba kolejny idzie bo dziś b. mało je i nie da zajrzeć do buźki, pozatym wczoraj miała 37,9 a dziś przed południem 36,9 także to raczej ząbek kolejny się przebija. Pozatym biegam z nią po lekarzach. Musiałam zmienić pediatrę, bo z poprzednim jakoś nie widzę współpracy po tym jak leczył mała na zdrowe uszka antybiotykami i wylądowała w szpitalu. Teraz jest pani doktor, do której moja mama chodziła ze mną w jej wieku i mam nadzieje będzie lepiej. Kilka dni temu mała dostała mi jakiś dziwnych krostek na pochwie i biegam co chwila z moczem do badania. Okazało się, że bakterii żadnych nie ma tylko pH cos nie takie i teraz " łapiemy " mocz na posiew. Cięzko podkleić ten woreczek na mocz zwlaszcza u dziewczynki...Całe szczęście, że te krostki po 3 dniach zniknęły i jest już ok ale wyniki zrobimy aby wiedzieć co jest na rzeczy.
Szaga, madalena bardzo Wam współczuje choroby u dzieciaczków i życzę dużo cierpliwości i zdróweczka dla Maluszków.
Przepraszam, że tak o sobie tylko ale wykonczona jestem jakaś. w dodatku ciągle pisze z komórki i stąd chaos w mojej wypowiedzi.
Mamusie, które już wróciły do pracy życzę dużo spokoju i szybkich powrotów do Waszych kochanych Maluszków.
Spokojnej nocki dla Mamus i dzieciaczków... pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]
Marzenia się spełniają...smiling smiley[link widoczny po zalogowaniu]

madalena888 (offline)

28-03-2012 10:29:13

3city
Cześć mamusie

U nas trochę lepiej, Młody nadal kaszle ale już tak nie charczy. Jest tez weselszy grinning smiley więc ja jestem już mniej nerwowa i on też. W ogóle to moje dziecko jest okropnym nerwusem, jak mu cos nie pasuje to rzuca zabawkami :O a jak jest zmęczony, to płacze i chowa głowę w kołdrę, albo kładzie na prześcieradle (siedząc) – taką „załamkę” robi tongue sticking out smiley

Ewka26PL gratuluję ząbka, Marcel nadal nie ma zębów, ale czekamy cierpliwie grinning smiley Jeny jak tak czytam o tych lekarzach to aż się boję, antybiotyk bez choroby to jakiś koszmar. Ja nie zgadzam Siena żadne antybiotyki, póki lekarz nie będzie pewien ze to jest bakteryjne, a do tego trzeba zrobić badanie choćby moczu żeby te bakterie wykryć. Teraz Marcel dostaje Berodual i z tego co wiem to nie jest antybiotyk. Jak miał trzydniówkę z kaszlem, to w szpitalu najpierw zbadali mu krew i mocz, a następnie zaczęli leczyć, na wszelki wypadek dostałam receptę na antybiotyk, ale nie musiałam kupować i podawać.
My tez ten woreczek mieliśmy do badania. Dobre to jest i racja łatwiejsze do zastosowania u chłopców grinning smiley

renatas daj znać jak ten żel działa, też sobie kupię, ale domyślam się że bez ćwiczeń jest tylko balsamem nawilżającym tongue sticking out smiley a ja do ćwiczeń się jakoś nie mogę zabrać.

tatjana gratuluję kolejnego ząbka grinning smiley i oby już te nocne wstawania się skończyły.

No i koniec pisania bo Marcel się obudził i straszy potworowym krzykiem zabawki w łóżeczku. Muszę mu kupić jakieś rączki za które mógłby się podciągać do stawania w łóżeczku, bo przy stole mu idzie bo ma sieo co podeprzeć, a w łóżeczku nie ma jak i trze buzią o siatkę. Znacie może takie rączki?




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

renatas (offline)

28-03-2012 18:13:33

Witajcie,

Madalena dużo zdrówka dla Marcela, Olenka też brała ten lek (to steryd).

Carolajna dieta Pantonimy jest dosyć prosta i szybka w przygotowaniu. Tylko trzeba być konsekwentnym i nie podjadać, ale nie czuję jakiegoś makabrycznego uczucia głodu. Diety Sary nie znam...

Ewka to uważaj na Amelkę

Szaga mam nadzieję, że u Ciebie już lepiej...

U mnie dzień jak co dzień.
I zapominam ostatnio pochwalić moją córeńkę - zaczęła się w końcu przekręcać prawidłowo i kładzie się na boczki, i pięknie siada z pozycji półleżącej. Ale pediatra nie pozwolił jej sadzać z podparciem, na poduszkach itp, stwierdził, że jeszcze za słaby ma kręgosłup.Jak sama usiądzie Ok, ale nie za długo...

Pozdrawiam....


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Karolajjna (offline)

28-03-2012 20:40:37

hej kochane!!!!

Przede wszystkim przepraszam, za bark aktywności ostatnio. Ale nie wiem w co mam rece wsadzic po powrocie z pracy. Ala klei sie do mnie, najchetniej by chciała non stop przy piersi, w domu ciagle cos do zrobienia, wieczne gledzenie ze strony mamy... Narazie odkładam wszytsko na póxniej aby jak najwiecej czasu poświecac małej.
Ktaś pytałą czy sie odnalazłąm w pracy - mozna tak powiedzieć, juz chyba sie zaaklimatyzowałam, choć tak naprawde to ciezko było bo 1,5 roku to duzo...
Postaram sie odnieśc do wiekszości postów.
Ewka mocz na posiew każa ci łapać do woreczka?? Mnie pediatra kazał do sterylnego pojemniczka łapać siuski Ali gdy mielismy robic posiew. Trzymam kciuki zeby z Amelcia było ok smiling smiley
Madalena obuście z mrcelem szybko wrócili do zdrowia! Nasza Ala jak sie zlości to wtedy wydaje takie dziwne dzwieki warczenia i podnosi klatke piersiową. Ale twojego synka to nikt nie przebije smiling smiley Jka dla mnie jest w czołowce naszych wrzesniatek pod wzgledem agenciarstwasmiling smiley
Renatas ty to jestes zorganizowana, ja czasem nie moge sobie dnia zorganizowac a ty z 3 maluchów potrafisz jeszcze tyle zrobić. GRATULACJE dla Oleńki !!!!!!!!!!!!!!
Szaga trzymaj sie kochana!! Dzielnie stawiajcie czoła wirusowi!!
Dziewczyny a nam na zeby pomaga tylko Syrop Nurofen dla dzieci, zele to wogole porażka....

Mykam ogarnąc mieszkanie i przygotowac sie na jutro.
Miłej i spokojnej nocy!!

ps. U nas dalej mamy problem z nocnymi płaczami , na które pomaga tylko cycuś i to nie koniecznie do jedzenia... Powoli sie wykaczam...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

Ewka26PL (offline)

28-03-2012 20:53:22

okolice Torunia
Hej Mamusie
Dziekujemy za miłe słowa i porady. Niestety dziś wylądowałam z mała u pediatry i mamy antybiotyk bo zapalenie gardła się przyplątało i to bakteryjne takze niezbędny jest. Mała nie chce jeść tylko małe porcje mleczka po około 100ml i to nieczęsto.dziś przez cały dzień wypila mi tylko 450ml mleka i ok 150ml herbatki... jak na jej możliwości to połowa z tego co zawsze. Do tego jeszcze idą kolejne dwa ząbki naraz i stąd jej niechęć i marudzenie. Teraz już śpi ale pewnie iedługo bo zjadła tylko 90 ml przed snem... Niech już skończą się te choróbska u nas bo ja już psychicznie wysiadam chwilami i myslę że coś nie tak robie, że źle się nią zajmuje... sama juz niewiem.
Przepraszam, że Wam tak marudze tylko o sobie ale nie mam siły na nic.
Spokojnej nocki buziaki paa


[link widoczny po zalogowaniu]
Marzenia się spełniają...smiling smiley[link widoczny po zalogowaniu]

Carolajna (offline)

28-03-2012 20:54:48

Krk
renatassara ma rewelacyjną dietesmiling smileynazwałabym pysznąsmiling smileypewnie spróbuje,tylko mnie przeraza stosowanie scisle do jadłospisusmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

aziza (offline)

28-03-2012 22:25:49

stok
Witam

Renatas miałaś racje z tymi wymiotami, więcej się nie powtórzyło i chyba już jest wszystko ok. Cieszę się, że Olcia już ma się lepiej i nie musi brac antybiotyku. Ja nie poszłam do lekarza, obejrzeliśmy z eM komisyjnie obie dzisiejsze kupy Lidki i stwierdził, że ja panikuje, że kupy normalne i żebym mu nie zawracała głowy.
Też już gromadzę składniki na Święta - bo zaplanowane co upiekę mam już dawno i się nie moge doczekać, bo będę wypróbowywac nowe przepisysmiling smiley Dla mnie największą frajdę zawsze daje pieczenie ciast.
Gratulacje ubytku wagi - tak trzymaćsmiling smiley
Sara_85 trochę Ci zazdroszczę, że już wróciłaś do pracy, to siedzenie w domu z małą i eM na głowie pomalu zaczyna mnie dobijać. Już się zrobiłam wiecznie niezadowolona i zołzowata, szczególnie w stosunku do M - ale tak mnie czasem zaczyna drażnić, że skóra cierpnie... Bo nie wiem czy pamiętacie on pracuje w domu a mieszkamy na 41m kwadratowych. Niedługo zacznę chodzic na 6 godzinne spacery....
Karolajna też mam w przerwę w pracy 1,5 roku juz. Aż trudno mi uwierzyć, że tak szybko to minęło.
Szaga współczuje Tobie i dzieciaczkom, niedawno chorowaliście a teraz znów coś się przyplątało, taki sezon chyba wiosenne przesilenie i łatwo coś złapać. DUUUUUUŻo zdrowka!!!!
Madalena888 Ewka26PL DUUUŻo zdrówka dla Amelki i Marcelka!!!
Biedne te nasze wrześniątka, pierwsze choroby - zresztą nie tylko pierwsze - to duży stres dla rodziców. Sił do walki z choróbskami dla mamusiek wszystkich chorych dzieciaczków!!!
Tatjana Lidka znów wisi na cycu 24/7 więc typuje, że niedługo wyjdzie drugi ząbek, bo tak jak ostanio ssie sobie przy tym usteczka. Wiem o czy piszesz, wiosenne porządki z dzieckiem na rekach - to się można tylko sfrustrować i zmeczyć. Ja ogólnie sprzątam już 3ci dzień z rzędu a efektów prawie nie widac, tylko urobiona jestem tym bieganiem od szafek do Lidki i od Lidki do firaneksmiling smiley
To marudznie naszych dzieciątek to napewno jest tez przez lęk separacyjny o ktorym pisze Renatas. U nas jest podobnie, ostanio Lidka widzi tylko mnie.


Wyciagnęłam wczoraj z szafy koło hula-hop (nie wiem jak się pisze) ale jakoś nie mam weny, za to zjadłam mnóstwo suszonych bananow, ech... po co mam sie starać zrzucać oponkę z brzucha jak się mamy starać o drugie - tak się pocieszam.smiling smiley

Spokojnej nocy


[link widoczny po zalogowaniu]

pantonima (offline)

29-03-2012 09:40:59

Poznań
WItajcie.
Melduję się od rana, poczytam Was później, bo jadę na 11 z Leonem do okulisty,przechyla znów głowę w lewo od tygodnia, do tego oczko mu łzawi i ropieje.
Do późniejwinking smiley


renatas (offline)

29-03-2012 09:51:41

Witajcie,

U mnie marudzenia Oleńki ciąg dalszy. Najgorsze jest to, że dla tatusia i opiekunki jest łaskawa i daje im się odłożyć i poleży trochę sama. A ze mną tylko na rączkach...
Właśnie w przypływie bezradności rzuciłam kołdrę na podłogę i położyłam tam oleńkę. Trochę jest zaskoczona, więc może da mi chociaż chwilkę popisać...

Wariatka jestem, ale dzisiaj rano się rozkleiłam. Moja Basieńka pisze dzisiaj "trzecioteścik" - to jej pierwszy egzamin i tak strasznie wzruszyło mnie, że mam już taką dużą córeńkę!!!

Aziza ja też pomału zaczynam tęsknić za pracą, szczególnie jak Olka zaczyna tak marudzić... A jak Ty wytrzymujesz ze swoim eM w domu całe dnie, podziwiam. ja mojego po m-cu chyba bym zabiła - ostatnio był 2 tygodnie na zwolnieniu i miałam go po dziurki w nosie...
ja mam bardzo ubogie menu na święta. Później tylko wywalam, a nie wszystko da się zamrozić, więc stwierdziłam, że szkoda mojej pracy. Zresztą w tym roku, jak w ubiegłych zapraszam na śniadanio/obiad ( i tak moja mama z moją siostrą strasznie się spóźniały i przed 12-ta raczej nie udawało im się przyjechać).

Carolajna niejako Pantonima ma prawa autorskie do tej dietki, więc poproś ją o przesłanie smiling smiley

Ewka dużo zdrówka dla Amelki, bidulka malutka... Dobrze, ze zmieniłaś lekarza, oby ten był rozsądniejszy...

Tatjana ja robię w tym roku pseudoporządki. Przy Oleńce niewiele da się zrobić...

Któraś z mamuś pytała o żele - są do bani i działają tylko przez chwile.

Karolajna ja bym uwazała z tym Nurofenem... i nie podawał go za często, a tak naprawdę wcale...


A gdzie reszta Mamuś????

Pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-29 09:55 przez renatas.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545912, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.