WRZEŚNIÓWKI 2014

Wysłane przez Spinka82 

agawa251 (offline)

27-01-2014 22:49:16

Marki
Czesc Dziewczynysmiling smiley
Ja też wierzę że wszystko będzie dobrze. W pierwszej ciąży też na początku trochę plamiłam i bez proszków donosiłam ciążę do terminu. Teraz też jeden dzień trochę plamiłam, ale teraz jest dobrze.

Ja co prawda nigdy nie poroniłam, ale starałam się o dziecko 10 lat..... aż nagle kiedy już nie myślałam że będę miała dzidziusia, okazało się że jestem w ciąży. A teraz spodziewiam się drugiego dziecka....

Miłej nocki

ps ja w Medicover mam wszystkie badania za darmo, to bardzo ułatwia sprawe


ewcia65 (offline)

28-01-2014 10:18:38

Wołomin
mamusia5 trzymam kciuki żeby wszytsko było tym razem dobrze.
Ja przy pierwszej ciąży zrobiłam pierwszy test i nic, drugi- nic, za trzecim razem była kreska- ale tak słaba że też zastanawiałam się czy coś tam jest.... Mąż mówił że nic nie widzi. Następnego dnia zaczęłam krwawić. Początkowo pomyślałam że to miesiączka ale nie dawało mi to spokoju, więc po pracy poleciałam do gina- powiedział że nawet jeśli zaszłam w ciąże to tej ciąży już nie ma.... Przepłakałam pół dnia. Następnego dnia pojechałąm na zajęcia (studiowałam jeszcze) ale nie mogłam na nich usiedzieć, ta druga kreska nie dawała mi spokoju- wyszłam z zajęć zadzwoniłam po męża i powiedziałam że jedziemy do innego lekarza. Zrobił mi usg i powiedział że jest pęcherzyk i jest szansa na utrzymanie ciąży! Dostałąm duphaston, miałam zrobić betę i zgłosić się za 7 dni. Przestałam plamić, ciąża się rozwijała prawidłowo- dzidziuś już wtedy był charakterny bo dowiedziliśmy się że to będzie dziewczynka dopiero w 26 tygodniu bo tak cały czas się zasłaniała..... Chodziliśmy do szkoły rodzenia, nastawiliśmy się na poród wspólny a tymczasem nasza córka postanowiła zrobić nam żarcik i na 2 tygodnie przed porodem przekręciła się głową do góry- lekarz powiedział że nie pozwala na poród sn i miałam planowaną cesarkę.... Ala w sobotę skończy roczek, a my postanowiliśmy zafundować jej rodzeństwo. Zrobiłam betę w 5 tygodniu wyszło <0,1, w 6 tygodniu <0,1. Ciąży nie było ale okresu też nie..... W teoretycznym 7 tygodniu postanowiłam zrobić jeszcze raz i wyszło 450 smiling smiley Radość wielka ale znowu najadłam się strachu bo 4 dni później dostałam plamień- a mój gin wyjechał na ferie :/ Skontatkowałam się z nim telefonicznie- powiedział gdzie iść co zrobić- znowu dostałam duphaston 3x1. Teraz wszytsko jest ok, na usg widać dzidziusia i serduszko i mam nadzieję że więcej komplikacji nie będzie smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

natula (offline)

28-01-2014 20:55:51

Łęczna
Mamusia5 a ile już masz pociech w domu?? jeśli oczywiście można wiedziećtongue sticking out smiley teraz napewno będzie wszystko oksmiling smiley musi być:*

ewcia ból po kolejnych cc to chyba indywidualna kwestia organizmuwinking smiley ja znosiłam ból 100 razy gorzej niż za pierwszym razem ale na sali leżała ze mną babka też po drugim cc i to rodziła 2 dni później niż ja a śmigała jakby sn rodziłatongue sticking out smiley

u mnie mdłości znów się nasiliłysad smiley z rana od kibelka nie mogę się oderwać a i przez reszte dnia mam na wszystko odruchy wymiotnesad smiley
to tyle z mojego narzekaniatongue sticking out smiley

miłej nockismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

natula (offline)

29-01-2014 15:15:28

Łęczna
ja zaszłam w ciąże jak starszak miał ponad 4 latka i powiedziałam mu że mama ma dzidzie w brzuszku i że musi uważać żeby nie skoczyć na mnie czy uderzyć. Młody zrozumiał wiedział o co chodzi, cieszył się i o dziwo po narodzinach zazdrości było bardzo mało. No ale ja mu nie lukrowałam że będzie pięknie i różowo, mówiłam wprost że będe mieć dla niego mniej czasu ale to nie znaczy że będe go mniej kochać. Dzieci są bardzo mądresmiling smiley mądrzejsze niż się rodzicom czasami wydajetongue sticking out smiley
teraz też już mu powiedziałam że będziemy mieć kolejnego dzidziusia to też się cieszysmiling smiley odrazu pytał czy będzie mógł ze mną jeździć podglądać dzidzie na usggrinning smiley przy Adasiu był na każdym i był zachwyconysmiling smiley

Mamusia ja miałam robione usg na przełomie 5/6 tyg i było już widać jak pulsuje chociaż ciężko było fasolke znaleźćsmiling smiley więc twój gin powinien już coś zobaczyćsmiling smiley 3mam kciuki za was:*

ewcia to taki okres przejściowy u Małejsmiling smiley musicie być dzielni i nie dać Ali wejść Wam na głowy a będzie później okwinking smiley my walczymy właśnie z wymuszaniem wszystkiego płaczem:/ mały jak nie chce się coś zrobić co on chce albo mu czegoś dać to kładzie się na podłodze i się drze:/


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ewcia65 (offline)

29-01-2014 16:04:10

Wołomin
mamusia5 beta musi wzrastać o min. 100% w ciągu 48 h. Seruszko musi być widoczne w 7 tygodniu.
Odebrałam dziś wyniki i mam cmv igg 300 ;( Lekarz kazał zrobić awidność żeby sprawdzić czy zakażenie było przed czy po poczęciu.... Wyniki w przyszłym tygodniu, do tej pory to ja z nerwów chyba sie zastrzelę ;(


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Spinka82 (offline)

29-01-2014 20:52:16

zasiedmiogórogród
Rozkręciło się forum na całegosmiling smiley

Z tego co czytam sporo z nas bierze dufaston.
Mnie przy pierwszej ciąży nic nie było oprócz mdłości,
tym razem przez tydzień plamienie, po dufastonie przestało.
W piątek idę do genka zapytam czy nadal go brać,
poza tym chcę już zobaczyć fasolkę, bo poprzednio się nie udało.
W związku z tym, że pierwszą ciążę straciłam,
jestem bardzo przeczulona i oczekuje od genka pełnej listy możliwych do wykonania badań.
Poprzednio pytałam czy np. robimy dodatkowe poza standardowymi badaniami w ciąży,
to uznał, że nie trzeba, bo moje wyniki są ok, czuję się ok, aż w końcu wyszło,
że ze synusiem nie wszystko było dobrze, ale było już późno.
O takim badaniu jak pisze ewcia w ogóle nie miałam pojęcia, to mnie właśnie wkurza.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

natula (offline)

30-01-2014 10:01:38

Łęczna
Spinka ja też nie wiedziałam o tym badaniu co ewcia pisze:/
nie dziwię ci się że teraz chuchasz i dmuchasz. Strata dziecka to najstraszniejsza rzecz w życiu rodzicówsad smiley moja szwagierka straciła córeczke w 9 miesiącu ciążysad smiley niunia miała serduszko nie po tej stronie co trzeba i jeszcze z jakąś wadą no i seruszko nie wytrzymałosad smiley od tej tragedii minęło już prawie 4 lata a oni nie mogą się pozbierać i boją się starać o kolejnego bobaskasad smiley
Tak więc 3mam za was kciuki z całej siły:* daj znać co po wizycie. Moja wizyta dopiero na koniec lutego lub początek marca jak zrobie usg....


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

ewcia65 (offline)

30-01-2014 11:59:42

Wołomin
Dziewczyny cmv to cytomegalia- choroba któa zwykle przechodzi bezobjawowo ale bardzo niebezpieczna w ciąży. Może wywyołać poronienie w pierwszych miesiącach bądź też spowodować wady rozwojowe. Niestety choroby tej się nie leczy dlatego często lekarze nie robią badań (nie są one obowiązkowe). prywatnie badanie kosztuje ok. 30 zł.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewcia65 (offline)

30-01-2014 12:27:25

Wołomin
Mamusia5 tak- bardzo dobry przyrost smiling smiley Ale to jakiś 4- może 5 tydzień jest.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

ewcia65 (offline)

30-01-2014 13:53:13

Wołomin
Tygodnie liczy się od @. Beta jest widoczna od 4 tygodnia- a dokładniej od momentu zagnieżdżenia się zarodka w macicy. Moim zdaniem jutro masz szansę zobaczyć co najwyżej pęcherzyk na usg- a może nawet tego jeszcze nie zobaczysz (dużo zależy od sprzętu). Ja jak miałam betę 5100 widziałam pęcherzyk tylko i to na bardzo dobrym usg. Ale przyrost jest bardzo dobry więc moim zdaniem nie masz się czym martwić smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-30 13:55 przez ewcia65.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561849, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 832, Posty: 147773.