Planujące ciążę 2020 smiling smiley

Wysłane przez Takakasia1994 

Paula1671 (offline)

18-11-2019 14:09:52

Warszawa
Aga ja Ci powiem tak że lekarze czasem maja jakieś swoje teorie i nam je przekazują a nie do końca są one zgodne z prawdą.
Ja ok rok temu jak byłam u gin to było wszystko świetnie i super, nic tylko się starać o dziecko. Jakieś trzy mies temu byłam ponownie u gin bo coś nam ta ciąża nie szła. Nagle okazało się że możliwe że mam policystyczne jajniki, endo bardzo cienkie i z takim w ciąży nie będę dopóki nie dostanę leków na jego pogrubienie.
Byłam załamana. Miesiąc później zaczęłam brać clo które podobno usposledza endometrium ale w czasie owu miałam je bardzo grube bez dodatkowych leków i wszystko już było wzorowe.

Na Twoim miejscu poszłabym do konkretnego lekarza który wszystko wyjaśni smiling smiley
Moja gin jest super ale ma bardzo dużo pacjentek, mało czasu i ciężko ją złapać smiling smiley

Nathaniela90 (offline)

18-11-2019 19:58:50

Karczew
ja planuje ciążę w 2020.. echh ciekawe co z tego mi wyjdzie, porobiłam już wszystkie badania, mąż tak samo. Gadałam z moim lekarzem i powiedział, zebym już zaczęła suplementować kwas foliowy i wit d3, więc poczytałam wszystko co było możliwe i wyzytałam, że PTG rekomenduje jeszcze jod i magnez i oleje dha w ciązy i podczas starania się o nią.. I zaczełam brać mama dha premium +... ciekawa jestem czy przez to, ze tak bardzo chcę to będzie mi trudniej w ciąże zajść..

Klaudia9212 (offline)

18-11-2019 20:33:34

Nathaniela90:

Myśle, ze to nie ma znaczenia. Myśle ze jeśli ktoś zaczyna starania to chce ciąży i o tym myśli. W pierwszym cyklu zachodzi w ciąże tylko 30% i to jeśli kobieta nie ma żadnych problemów, a w ciągu roku już 80%. Składa się na to dużo czynników smiling smiley wiec głowa do góry. Długo się staracie czy to pierwszy cykl?

Pogodna_Aga (offline)

18-11-2019 20:35:26

Łódź
Nathaniela90
Witam Cie cieplutko na forum.

Jod to można sobie suplementować, ale to też nie jakieś wygórowane dawki smiling smiley bo nadmiar nie jest dobry. A witaminę D to się suplementuje TYLKO jak nie ma u nas słoneczka a ostatnie dni w Polsce nie należą to złych winking smiley
Oleje DHA masz piękne źródło w olejach, wystarczy je dodać do czegoś na zimno winking smiley

Nathiela
Sama wiem po sobie, że nakręcanie się na ciąże, ciągłe myślenie o tym, sprawdzanie się tak może Cie blokować psychicznie i nie dojdzie do ciąży. Wiem, że to nie jest proste się wyluzować, ale czysty umysł i spokojna dusza dają większy sukces niż ciągły stres. Organizm wszystko odczuwa winking smiley

Kobietki i nie dajcie sobie wmówić, że jakaś głupia pastylka jest lepsza niż jedzenie! Suplementujmy się w konkretnych sytuacjach i porze roku winking smiley






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-11-18 20:36 przez Pogodna_Aga.

MamaKasia2 (offline)

19-11-2019 14:36:58

Legnica
Witam wszystkie obecne i przyszle mamy ! smiling smiley
Na wstępie wybaczcie mi, że nie nadrobie wszystkich wpisów - mam już dwójkę maluszków w domu i ciężko czasem z czasem. Ale postaram się być w miarę na bieżąco winking smiley
Planujemy z mężem trzecie dzieciątko. Wczoraj odwiedziłam dentyste, zrobiłam wszystko co miałam zrobić. Na 9grudnia umówiłam się na kontrolę do ginekolog - akurat będę tuż przed plodnymi, albo na samym ich początku winking smiley takze ogólnie siedzę, wyczekuje nowego cyklu i od grudnia trzymajcie za nas kciuki smiling smiley

Pozdrawiam wszystkie i każdą z osobna :*

Pogodna_Aga (offline)

19-11-2019 14:59:19

Łódź
MamaKasia
Witamy cieplutko smiling smiley Trzymamy kciuki za rezultaty. Z pewnością musisz mieć tam wesoło w tym ognisku domowym. Podziwiam, że się staracie. Ja bym osiwiała od nadmiaru obowiązków winking smiley

Szczęściara z Ciebie, żeby jedno mieć a co dopiero trójkę hehe ;-)


MamaKasia2 (offline)

19-11-2019 15:04:58

Legnica
Zawsze marzyła nam się duża rodzinka z dziećmi z dość małą różnica wiekowa - ogranicza nas chyba tylko wielkość mieszkania, bo starania o pierwsze i drugie poszły szybko - jestem ta szczęściarą, w tych szczęśliwych 30% kobiet, które zachodzą za pierwszym cyklem. Ciekawa jestem jak będzie teraz za trzecim podejściem ;P
A wy tutaj jak długo już się staracie? Bo tak jak napisałam, raczej nie nadrobie zaległych postów

Pogodna_Aga (offline)

19-11-2019 15:10:24

Łódź
Czas starań jest tu bardzo różny z reguły długi winking smiley

U mnie wynosi rok... przewracjący oczami


MamaKasia2 (offline)

19-11-2019 15:16:29

Legnica
Mam nadzieje, że moja osoba tutaj trochę tchnie w Was wiary, a nie zdoluje...
Aga robiłaś już może jakieś badania ? Mąż się badal? Albo może drożność jajowodow robiłaś?

Pogodna_Aga (offline)

19-11-2019 15:20:23

Łódź
Chłopak sie badal - nasienie wszystko ok. Drożność robiłam - niedrożna prawa strona (miałam jajowodową ciąże), walczę z cyklami z lewej storny winking smiley. Szkoda, że co drugi cykl starania są winking smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6019, Posty: 1561839, Użytkownicy: 73672.
Ostatnio dołączył/a lena566.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114716.