ocena:

MARCELI - znaczenie imienia

Etymologia
imię pochodzenia łacińskiego będące oboczną formą imienia Marek. W Polsce występuje od XI w.
Charakterystyka - znaczenie imienia
cechuje go duża komunikatywność, wyobraźnia, intuicja i elastyczność w działaniu. Często też posiada znaczne zdolności aktorskie, mediacyjne itp. Dzięki talentowi dyplomatycznemu i wrodzonemu taktowi często osiąga sukces lub przynajmniej kompromis tam, gdzie inni nic wskórać nie mogą
Predyspozycje zawodowe
polityka, dyplomacja, psychologia, handel, marketing
Formy obcojęzyczne
ang, niem.- Marcellus, fr.- Marcel, hiszp.- Marcelo, wł.- Marcello
Znani imiennicy
Marcel Łoziński – reżyser; Marcel Marceau – aktor i mim francuski; Marcello Mastroianni – aktor włoski; Marcel Proust – pisarz francuski
Imieniny
16 I, 19 II, 10 III, 20 III, 09 IV, 14 VII, 17 VII, 27 VIII, 04 IX, 07 X, 30 X, 29 XII
Patroni
Św. Marceli, papież . (zm. w 307). Niewiele wiadomo o jego wcześniejszym życiu. Prawdopodobnie był mieszkańcem Rzymu. W 306 r., po czteroletnim wakacie na stolicy Piotrowej, spowodowanej prześladowaniami przez cesarza Dioklecjana, został wybrany papieżem. Od razu po wyborze spowodował konflikt w Kościele. Mianowicie, tym chrześcijanom, którzy wskutek prześladowań wyparli się wiary, a teraz ponownie pragnęli powrócić na łono Kościoła, wyznaczył miesięczną pokutę. Wywołało to oburzenie neofitów. Następca Dioklecjana, Maksencjusz, po półrocznym zaledwie pontyfikacie, skazał papieża na wygnanie, gdzie zmarł na początku 307 r. Imieniny 16 stycznia
Oceń opis imienia:

Nasze dzieci o imieniu MARCELI

Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Najczęstsze niepokojące zmiany w obrębie zewnętrznych narządów płciowych u chłopców to: wnętrostwo, wrodzony brak jednego jądra lub obu jąder, wierzchniactwo, spodziectwo, wodniak jądra lub obydwu jąder.

Chłopięce genitalia. Rozwój, wady anatomiczne

O prawidłowym rozwoju chłopięcych genitaliów a także ich ewentualnych wadach anatomicznych, rozmawiamy z pediatrą, Cezarym Makulskim.  

czytaj

Dopóki pępek się nie zagoi, staraj się nie moczyć go w czasie kąpieli.

Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj