ocena:

JĘDRZEJ - znaczenie imienia

Etymologia
Imię męskie pochodzenia greckiego, stanowi wariant imienia Andrzej, które z kolei pochodzi od zdrobnienia greckich imion złożonych zawierających człon ander-, czyli „człowiek, mężczyzna” lub „dzielny, mężny”. W niektórych regionach kraju ciągle znajduje się analogię między tymi dwoma imionami i często spieszcza się imię Andrzej jako Jędrzej, Jędrek.
Charakterystyka - znaczenie imienia
Mężczyźni o imieniu Jędrzej należą do natur praktycznych, pragmatycznych i twardo stąpających po ziemi. Wszelkie działania oceniają przez pryzmat praktycznych i użytecznych korzyści. Bardzo cenią sobie pracę zawodową, która zapewnia im stabilność materialną i poczucie bezpieczeństwa. Jędrzej z pewnością nie będzie kierował się w życiu altruizmem, bezinteresownością i abstrakcyjnymi ideałami. Każdy element swego życia ocenia przez pryzmat użyteczności i zysków. Jędrzej jest dzięki temu mężczyzną bardzo zaradnym, przedsiębiorczym, twardo stąpającym po ziemi. Potrafi wykorzystać każdą okazję i każde warunki, by podnieść swój status społeczny. W trudnych, kryzysowych sytuacjach, wymagających praktycznego podejścia do życia, poradzi sobie świetnie.
Predyspozycje zawodowe
Jędrzej z pewnością sprawdzi się jako menadżer i przedsiębiorca. Może być też spełnionym naukowcem, szukającym innowacyjnych rozwiązań lub politykiem.
Formy obcojęzyczne
Znani imiennicy
Jędrzej Śniadecki, lekarz, biolog, chemik i filozof. Jędrzej Moraczewski, polityk PPS, jeden z premierów II RP
Imieniny
6 I, 16 V
Oceń opis imienia:

Nasze dzieci o imieniu JĘDRZEJ

Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Miód można wprowadzić do jadłospisu dziecka dopiero gdy skończy przynajmniej rok.

Miód jest niebezpieczny dla niemowląt

Słodzenie miodem napojów i potraw maluchów nie tylko sprzyja nadwadze, ale może uczulać i grozi zatruciem jadem kiełbasianym. Dzieciom do roku w ogóle miodu nie powinno się podawać. Niektórzy lekarze radzą, by wstrzymać się nawet do drugich urodzin.

czytaj

Dopóki pępek się nie zagoi, staraj się nie moczyć go w czasie kąpieli.

Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

czytaj

Słoneczne lato to zwykle czas remisji, również w przypadku łuszczycy, której nawroty występują szczególnie wczesną wiosną i jesienią.

Łuszczyca. Objawy, przebieg choroby, leczenie

Łuszczyca może pojawić się u dzieci w każdym wieku, także u niemowląt. Jeśli chorują rodzice, prawdopodobieństwo wystąpienia zmian chorobowych u ich potomstwa wynosi od 30 do 60 proc. Chorobie nie da się zapobiec, nie można też przewidzieć pojawienia się...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj