ocena:

JĘDRZEJ - znaczenie imienia

Etymologia
Imię męskie pochodzenia greckiego, stanowi wariant imienia Andrzej, które z kolei pochodzi od zdrobnienia greckich imion złożonych zawierających człon ander-, czyli „człowiek, mężczyzna” lub „dzielny, mężny”. W niektórych regionach kraju ciągle znajduje się analogię między tymi dwoma imionami i często spieszcza się imię Andrzej jako Jędrzej, Jędrek.
Charakterystyka - znaczenie imienia
Mężczyźni o imieniu Jędrzej należą do natur praktycznych, pragmatycznych i twardo stąpających po ziemi. Wszelkie działania oceniają przez pryzmat praktycznych i użytecznych korzyści. Bardzo cenią sobie pracę zawodową, która zapewnia im stabilność materialną i poczucie bezpieczeństwa. Jędrzej z pewnością nie będzie kierował się w życiu altruizmem, bezinteresownością i abstrakcyjnymi ideałami. Każdy element swego życia ocenia przez pryzmat użyteczności i zysków. Jędrzej jest dzięki temu mężczyzną bardzo zaradnym, przedsiębiorczym, twardo stąpającym po ziemi. Potrafi wykorzystać każdą okazję i każde warunki, by podnieść swój status społeczny. W trudnych, kryzysowych sytuacjach, wymagających praktycznego podejścia do życia, poradzi sobie świetnie.
Predyspozycje zawodowe
Jędrzej z pewnością sprawdzi się jako menadżer i przedsiębiorca. Może być też spełnionym naukowcem, szukającym innowacyjnych rozwiązań lub politykiem.
Formy obcojęzyczne
Znani imiennicy
Jędrzej Śniadecki, lekarz, biolog, chemik i filozof. Jędrzej Moraczewski, polityk PPS, jeden z premierów II RP
Imieniny
6 I, 16 V
Oceń opis imienia:

Nasze dzieci o imieniu JĘDRZEJ

Komentarze
Nikt nie skomentował jeszcze tego imienia. Skomentuj to imię jako pierwszy.

Imiona które mogę Cię zainteresować

Warto zobaczyć


Polecamy

Ostry ból brzucha, wzdęcia, biegunka,bladość, apatia dziecka, brak apetytu, spadek wagi - to mogą być symptomy choroby pasożytniczej.

Pasożyty u dzieci. Objawy i leczenie

O lambliozie i innych chorobach pasożytniczych rozmawiamy z Danutą Gruszowską, lekarzem medycyny rodzinnej i pediatrą*

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Jak łagodzić świąd ospy? Sposoby na swędzące krostki

Ospa wietrzna. Jak złagodzić uporczywy świąd ospy?

Ospa wietrzna to zakaźna choroba wirusowa, do niedawna uważana za typową chorobę wieku dziecięcego, którą „trzeba przejść”. Szczepionki przeciw ospie wietrznej są dostępne – ale są niestety płatne, dlatego większość dzieci ciągle musi się zmagać z chorobą...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj