majówki 2011

Wysłane przez michalina970 

kami42 (offline)

27-02-2011 13:40:07

woj.sląskie
Witam drogie majoweczkismiling smiley

Umnie 13 kg na plusie i ciekawe ile jeszcze dojdzie przez te 2.5 miesiaca.Polozna na ostatniej wizycie brzuch wymierzyla i stwierdzila ze rosnie ksiazkowo.
Dzis o dziwo spalam do 9 choc w nocy 2 razy do toalety wstawalam.Musze chyba gdzies to zapisac bo to nieprawdopodobne u mnie tak dlugo spac.Wczoraj odwiedzily mnie moje poszczelone kolezanki z pracy troche wypily i bylo wesolo ale prawde mowiac juz troche zaczelo mnie meczyc ich glosne gadanie itp ale wszystko im wybaczam ,alkohol robi swoje a do spokojnych nie nalezasmiling smiley chyba ja w tej ciazy sie wyciszylam.Dzis mielismy jechac po lozeczko ale zostawiam to na nastepna sobote.Dzis poodrywam metki z ubranek, posegreguje i jutro moze wypiore i poprasuje zeby miec juz gotowe.Wzielam ze sklepow katalogi wiec mam 1000stron ogladania co jeszcze malenstwu trzeba bedzie kupic.A tak w ogole ja tez do brzuszka staram sie mowic po imieniu- Weronika bo tak bedzie miala na imie nasza coreczka chyba ze w maju los zdecyduje inaczej i wyskoczy chlopczyk hehe ,choc przewaznie zwracam sie "nasze sloneczko".Ide nastawic teraz rosolek i troszke sie zrelaksowac, a popoludniu na spacerek .Milego niedzielnego wypoczynku zycze smiling smiley i pozdrawiam cieplutko wszystkie mamusieciąża


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



''Gdy przyszłaś na ten świat moje życie całkiem rozjaśniało... Jesteś moim światełkiem- tak przecież być musiało! Dziękuję Ci że jesteś, że śmiejesz się i płaczesz, że czasem tak na mnie patrzysz... tak jakoś pięknie,inaczej. Dziękuję Ci, że czasem jestem przy Tobie zmęczona. Dziękuję,dziękuję,dziękuję, że mogę Cię trzymać w ramionach!!!! ''

[link widoczny po zalogowaniu]

justine250877 (offline)

27-02-2011 14:28:58

Ostrołęka
Hej kochanesmiling smileyja mam ostatnio dużo gorsze dni...ogólnie jakieś obniżenie nastroju,płaczliwość,poddenerwowanie,zmęczenie itd..Wkurza mnie ta delikatna dietka-muszę i ograniczać cukry,a śnię o szarlotcesad smiley Cukier w dzień jak najbardziej ok-do 120 po 2 godzinach po posiłku,ale ranny na czczo już koło 110,więc podwyższonysad smileynie wiem dlaczego,bo na serio uważam na to,co spożywam!Do tego mam wrażenie,że mój Ignaś mi brzuch rozerwie-leży poprzecznie i wystawia nóżki z prawej strony!A waga tylko 4 kg na plusie i jakoś nie tyję,ale maluch rośnie wzorowo,więc nie wpadam w panikę...pozdrawiam serdeczniesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-27 14:29 przez justine250877.

Natka2011 (offline)

27-02-2011 17:05:16

Warszawa
Dziewczyny,

ja już niestety 14,5 kg na plusie a do maja jeszcze na pewno sporo przybędzie chociaż bardzo bym chciała aby to nie było już za dużo...Ciekawe jak to będzie z tym zrzucaniem po porodzie chociaż jestem dobrej myślismiling smiley Najgorsze, że jak już po porodzie brzuch się zmniejszy to wtedy pewnie dotrze do mnie jaka jestem gruba...

Co do opuchnięć to ja w tym tygodniu też zauważyłam że zaczęły puchnąć mi palce u dłoni, ściągnęłam nawet obrączkę i został odcisk...

Krew z nosa ja mam od samego początku ciąży, co prawda tylko rano i tylko przy wydmuchiwaniu nosa ale za to jest tak codziennie od samego początku ciąży.

JanaMira - jakiej firmy kupiłaś wózek?

Pozdrawiam Was Majówkismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

malgorzata01 (offline)

27-02-2011 19:31:23

Lublin
czesc dziewczyny,mi nie leci krew ani nie mam opuchnietych rak czy nog.za to coraz czesciej brakuje mi powietrza ,czasem zachowuje sie jak ryba wyjeta z wody .dobrze ze zostalo juz tylko 2,5 msc do porodu.a tak wogole to fajnie ze nie bedziemy w ciazy w te najwieksze upaly.bylam dzisiaj na zakupach w realu 8i kupilam przy okazji 2 pary body z krotkim rekawem po 3,99 zl sztuka-jest bardzo duzy wybor i co do jakosci to powiem ,ze jest to 100% bawelna.z dlugim rekawem tez sa po 7,99 zl i tez sa ok.byly tez fajne biustonosze dla karmiacych -delikatna bawelna i tez w dobrej cenie bo 29,95 ale tylko rozmiary 95d.
mam pytanie ile razy mialyscie robione usg bo ja jak narazie 2 razy a trzecie dopiero za msc.
pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


Zanim zostałaś poczęta - PRAGNEŁAM CIĘ,
Zanim się urodziłaś - KOCHAŁAM CIĘ,
Zanim minęła 1 godzina Twojego życia - BYŁAM GOTOWA ZA CIEBIE UMRZEĆ.

katia25 (offline)

27-02-2011 20:17:36

Witam wszystkie majówki!!!chciałam sie do Was przyłączyć,mam termin porodu na 01.05!!!tak trochę skrajna data,bo od połowy kwietnia muszę być przygotowana,ale bądź co bądź termin wyznaczony został na pierwszegociąża

śledziłam mniej więcej co pisałyście wcześniej,ale teraz postaram sie być na bieżąco.
jak na razie ważę tyle samo co przed ciążą,na początku trochę schudłam tak jakoś 3kg,wróciło to i na tym koniec,pewnie teraz przytyję no bo kiedys muszę. Będe mieć synka,rozwija sie prawidłowo,więc nie przejmuje sie wagą.

Krew z nosa czasem też mi leci,rzadko puchną ręce ale bardziej nogi(jeszcze chodzę do pracy to głównie dlatego,bo mam pracę stojącą-dogadałam sie z szefową i pracuje 4godz)

imienia nie mam jeszcze wybranego,co zaczyna mnie stresować!!
zastanawiam się czy macie już wszystko po kupione?,bo ja mam zamówione łóżeczko z materacem i nic poza tym,czekam aż mi nowe meble do sypialni dowiozą i wtedy zabiore sie za wyprawkę, tak na marginesie to wszyscy twierdzą,że za wcześnie jeszcze na wyprawkę,no coż...


Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!

Kujawianka (offline)

27-02-2011 21:58:49

Bydgoszcz/Wojnowo
Witam wszystkie majóweczki po raz drugi

malgorzata ja też nie miała za wiele usg a chodzę prywatnie do lekarza miałam 3 i teraz jak byłam to lekarz nie chciał zrobić bo stwierdził że to nie do oglądania ale sprawdzania czy wszystko dobrze, i że jak będe w 32 tygodniu to trzeba zrobić, że ewentualne wady dopiero wtedy wyjdą.

Ja już powoli zbieram wyprawkę, generalnie długo się wstrzymywałam ale zaczęłam, tym bardziej że była ku temu okazja, więc zbieram ciuszki, mamy już łóżeczko itd.

Dziewczyny następne pytanie mam do was, czy bierzecie witaminy dla kobiet w ciąży? jeśli tak to jakie polecacie?

miłych snów życzę smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

JanaMira (offline)

27-02-2011 22:47:42

Poznań
Witam
Zacznę od dolegliwości. A są dwie: męcze się, mam zadyszkę przy małej aktywnosci i twardnieje mi brzuszek. Nie krwawię, nie puchnę i nastrój na razie stabilny. Co do twardnienia to wczoraj od 23ej strasznie był twardy i czułam jakby skurcze na szczęscie mało bolesne w podbrzuszu. Najgorsze było to, ze nawracały co 6 min /mierzyłam sekundnikiem/!!! nie miałam nawet do kogo zadzwonić- mąz wyjechał, mama i teściowa też same, 50 km stąd i to jeszcze bez auta. Wziełam NoSpe 80 mg i czekałam...chciałam już nawet pakować trobe do szpitala i w razie co dzwonić po taxi. Normalnie, to ryczałabym mężowi w rękaw ale w sytuacji, w której nie ma nikogo obok człowiek jednak potrafi wziąć się w garść. Więc próbowałam za wszelką cene się wyciszyć, żadnego płaczu i o 3.00 przeszło...tak bardzo się bałam, że urodze. I postanowiłam, że już nie będe naciskać na wyjazdy męża. Niech lepiej siedzi ze mną w domu.
Wozek kupiłam używany Mutsy ale bez siedziska spacerowego. Bedę miała dużo czasu aby dokupić- oczywiście na allegrowinking smiley. Cały zestaw /poza elementem spacerowym/ kosztował 1150zł plus nosidełko i kombinezon zimowy /w maju raczej sie nie przyda.../. Wózek w świetnym stanie i moim ulubionym kolorze- zielony. Dziś posegregowałam rzeczy dla małej ale nie bede jeszcze prac, bo nie mam nawet gdzie to wszystko poukładac. Najpierw musze kupic komode. Zanim dotrze paczka, zanim mąż złoży wszystko w całość.. mysle, że bede kontynuowac tak w połowie marca.
Jeśli chodzi o USG to wytyczne są takie: ok 12 tc- genetyczne, 20 tc +/- 2 tyg- połówkowe i ost 30 tc +/- 2 tyg. Za tyle płaci NFZ więc reszta to dobra wola lekarza. Oczywiście prywatnie można liczyc na USG za każdym razem. Szkodzi tylko w I trymestrze więc nawet prywatnie za czesto nie robią. A witaminki biorę Falvit mama. Opakowanie 60 szt wypada korzystniej cenowo.
Dziś pierwszy raz poczułam jak mała uderza pod prawym żebrem. Do tej pory aż tam nie sięgaławinking smiley niesamowite...i ruchy są takie bardziej zdecydowane, konkretne, burzliwe, dosadnewinking smiley) szkoda tylko, że nie możemy wystawic brzuszka na światło słoneczne, tak na ogrodzie... na leżaczku.. może w kolejnej ciąży. Ale za to bedziemy miec całe lato na kursy z wózkami i zbiory wit D. Mi się przybrało 9 kg. Jem wszystko, tyle ze uważam, aby nie jeśc częsciej niż 3-4 h i po 20ej już nic nie pałaszować. Zmykam nyny, bo jutro pobudka o 6ej;( 3majcie się


[link widoczny po zalogowaniu]

malgorzata01 (offline)

27-02-2011 22:50:56

Lublin
JUZ WIECZOR A JA JAK ZWYKLE NIE MOGE SPAC.Ja bralam prenatal classic od poczatku ciazy po 1 tabl.dziennie, a od poczatku lutego po jednej co dwa dni.Do tego od dwoch tygodni po jednej tabletce zelaza bo mi hemoglobina strasznie spadla
i magnez co dwa dni.
Co do wyprawki mam troche ciuszkow ,fotelik samochodowy i wozek.Po łóżeczko pojedziemy kolo 15 marca,jak mój maz bedzie mial juz urlop.A kocyki,przewijak,kosmetyki ,wanienke itd. tez juz powoli bedziemy kupowac.Czesc rzeczy dostane bo moja siostra dwa lata temu urodzila coreczke.Miłej nocki:sleeping_baby_55:


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


Zanim zostałaś poczęta - PRAGNEŁAM CIĘ,
Zanim się urodziłaś - KOCHAŁAM CIĘ,
Zanim minęła 1 godzina Twojego życia - BYŁAM GOTOWA ZA CIEBIE UMRZEĆ.

malgorzata01 (offline)

28-02-2011 08:01:46

Lublin
Witam wszystkie przyszLe mamy w ostatni dzien lutego.Ja dziś w nocy miałam strasznie twardy i napięty brzuch,też sie przestraszyłam ,wziełam nospe i na szczescie mineło.Czy macie laktator,bo ja nie wiem czy kupowac i czy ręczny czy elektryczny.
Przy pierwszym dziecku nie miałam (karmiłam tylko 4 msc) .


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


Zanim zostałaś poczęta - PRAGNEŁAM CIĘ,
Zanim się urodziłaś - KOCHAŁAM CIĘ,
Zanim minęła 1 godzina Twojego życia - BYŁAM GOTOWA ZA CIEBIE UMRZEĆ.

Daga33 (offline)

28-02-2011 08:23:54

Małomice
Witam Was ciepło w ten słoneczny poraneksmiling smiley

Z dolegliwości ciążowych to tak zgaga na szczęście przeszła,ale jak długo pochodzę to mam wieczorem lekko podpuchnięte nogi na szczęście rano wszystko znikasmiling smiley,ale co raz częściej boli mnie kość łonowa czasami ból jest dość dokuczliwy i odczuwam lekkie skurcze dzisiaj wieczorem mam wizytę to zobaczę co słychać u mojej kruszynkismiling smiley a USG mam robione za każdym razem tak,że jestem spokojna,bo lekarz mierzy i ogląda wszystko dokładnie,ale ja przed każdą wizytą i tak mam stres jak nie wiem.Co do witamin to na początku brałam FALVIT mama,ale lekarz stwierdził,że to za mało i kazał mi brać FEMIBION NATAL 2 biorę jedną tabletkę i jedną kapsułkę,ale jest drogi opakowanie na miesiąc kosztuje mnie 65zł.Waga pnie się w górę prawie 13 kilo wczoraj śmiałam się do męża,że czuję się jak słoń w składzie porcelany poszliśmy wczoraj na spacerek i ledwo szłam tak mi było już ciężko i brzuch dołem bolał zobaczę dzisiaj jak moja córcia jest ułożona,ale chyba dalej poprzecznie,bo ruchy czuję tak właśnie w poprzek.Co do wyprawki to łóżeczko,materac i przewijak kupiłamsmiling smiley do szpitala też już mam przygotowane ubrankosmiling smiley a co do ciuszków do dostałam trochę od koleżanki głównie body,bo ona w tamtym roku we wrześniu urodziła także mi odkłada i męża siostra na święta przywiezie mi ciuszki od swoich koleżanek z pracy,które tez w tamtym roku urodziły i mają ładne nie zniszczone ciuszki i chcą oddać,bo nie mają co z nimi zrobić także do póki nie zobaczę co będę miała to nie kupuję na razie nic zresztą mówiła mi,że wszystko jest ładnie poprane poprasowane powiązane kompleciki kokardką i na prawdę nie będę musiała niczego kupować smiling smiley zostaną tylko kosmetyki,butelki,smoczki a w kwietniu kupię wózek i tylko czekać na dzidziusiasmiling smiley


Miłego dniasmiling smiley odezwę się wieczorem po wizyciesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545972, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.