Piszą dla nas

Avatar

Agnieszka Usiarczyk

Dziennikarka, mama córeczki Ingrid. Wie wszystko o zasadach właściwego odżywiania, zdrowego stylu życia - zarówno dzieci, jak i mam (a także - tatusiów). Na portalu eBobas.pl pisze o tym, czego przestrzega na co dzień.

wyslij email

 • Infekcje okolic intymnych u dziewczynek i chłopców

  Infekcje okolic intymnych u małych dziewczynek oraz chłopców mogą się pojawić, gdy dziecko ma obniżoną odporność, nie przestrzega zasad higieny lub robi to w niewłaściwy sposób, oraz w trakcie lub po zakończeniu terapii antybiotykowej.

  czytaj

 • Mapa urodzeń w Polsce. Trzy kwartały 2012 roku

  W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Prognozy demograficzne pokazują, że za 40 lat będzie nas około 32 miliony czyli mniej o ponad 6 milionów. W pierwszych trzech kwartałach 2012 roku najmniej dzieci urodziło się w województwach opolskim, a najwięcej, jak co roku, w mazowieckim.

  czytaj

 • Najpopularniejsze imiona w Polsce w 2012 roku

  Rodzice nie są zbyt pomysłowi w kwestii nadawania imion swoim pociechom. Od ponad 10 lat piaskownice okupują Julki i Kubusie. Jedynie w 2011 roku sytuacja uległa zmianie i urodziło się najwięcej dziewczynek o imieniu Lena oraz chłopców o imieniu Szymon. Jednak z danych za poprzedni rok wynika, że Julia i Jakub znów wrócili na pierwsze miejsca - urodziło się prawie 13 tys. Julek i ponad 10 tys. Jakubów.

  czytaj

 • Badanie dna oka u dzieci

  Badanie dna oka to jedno z podstawowych badań okulistycznych, za pomocą którego ocenia się narząd wzroku. Może potrwać nawet godzinę, bo zanim okulista zbada wzrok, trzy razy w 15-minutowych odstępach musi zakroplić oczka.

  czytaj

 • Leki steroidowe przyczyniają się do osteoporozy w każdym wieku

  Na osteoporozę coraz częściej zapadają młodzi ludzie. W grupie ryzyka są przede wszystkim chorzy, którzy przyjmują leki steroidowe zawierające glikokortykosteroidy. Choroba rozwija się bezobjawowo, niszcząc kości. Diagnoza często stawiana jest w momencie, gdy dojdzie do pierwszego złamania, czyli już w zaawansowanym stadium choroby. Jak uniknąć osteoporozy posteroidowej?

  czytaj

 • Dlaczego dzieci podbierają rodzicom pieniądze? Jak reagować?

  0 tym, dlaczego dzieci podbierają pieniądze i jak należy reagować, gdy je na tym przyłapiemy, rozmawiamy z Radosławem Kaczanem, psychologiem

  czytaj

 • Profilaktyka osteoporozy dotyczy młodych, choć sama choroba pojawia się u ludzi starszych

  O osteoporozie mówi się w kontekście ludzi starszych, tymczasem to młodzi mogą stosować profilaktykę, to rodzice mogą sprawić, że ich dzieci w życiu dorosłym nie będą narażone na tę chorobę cywilizacyjną. Dieta bogata w wapń i witaminy oraz regularna aktywność fizyczna od wczesnych lat, to gwarancja mocnych kości!

  czytaj

 • Kuchnia dzieci na wakacjach

  Gofry z bitą śmietaną, kolorowe i wielosmakowe lody, słodkie cukierki i napoje, jedzenie w barach szybkiej obsługi, zmiana klimatu - wszystko to może spowodować, że wrażliwy żołądek małego dziecka się zbuntuje. Na wakacjach z maluchami, trzeba uważać na to, co podajemy im do jedzenia. Zatrucia pokarmowe mogą być dla nich bardzo groźne.

  czytaj

 • Jak przygotować dziecko do pójścia do szkoły

  O tym jak przygotować dziecko na pójście do szkoły i kiedy zacząć kompletować wyprawkę rozmawiamy z Urszulą Sajewicz-Radtke, psychologiem rozwojowym

  czytaj

 • Rodzice muszą umieć dziecku mówić „nie”. Jak to się robi?

  O tym jak skutecznie odmawiać dziecku i dlaczego warto to robić rozmawiamy z Urszulą Sajewicz-Radtke, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Tęcza" w Gdańsku, wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie

  czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca