Piszą dla nas

Avatar

Agnieszka Usiarczyk

Dziennikarka, mama córeczki Ingrid. Wie wszystko o zasadach właściwego odżywiania, zdrowego stylu życia - zarówno dzieci, jak i mam (a także - tatusiów). Na portalu eBobas.pl pisze o tym, czego przestrzega na co dzień.

wyslij email

 • Ile kosztuje niemowlak?

  Obliczyliśmy ile kosztuje utrzymanie dziecka od jego urodzenia do roku. W zależności od zasobności portfela rodziców przedstawiamy trzy wersje: silver (tańsze artykuły), gold (towary ze średniej półki) i  platynowa (artykuły najdroższe). W obliczeniach pominęliśmy wizyty lekarskie, zakup lekarstw, koszty związane z zatrudnieniem opiekunki lub żłobka. Roczny koszt utrzymania malucha może wynieść od 6000 zł do nawet ponad 54 tysięcy złotych.

  czytaj

 • Jak poradzić sobie z kolejką do leczenia?

  Mali pacjenci czekają na wizytę u specjalisty nawet kilka miesięcy. Najdłużej czeka się do ortodonty, do kardiologa dziecięcego i angiologa - wynika z badań Fundacji Watch Health Care. Tymczasem nie zawsze można czekać, bo w przypadku zdrowia czas to nie tylko pieniądz, ale również - zdrowie!

  czytaj

 • Co robić, gdy dziecku rośnie temperatura

  Podwyższona temperatura ciała u dziecka nie zawsze oznacza, że dzieje się coś niepokojącego. Może być wynikiem przegrzania, np. w upalne dni lub w mocno nagrzanych mieszkaniach, pojawia się także z powodu silnych emocji, alergii lub w czasie ząbkowania.

  czytaj

 • Skóra dziecka potrzebuje przede wszystkim nawilżenia

  Świeżo upieczeni rodzice nierzadko mają dylemat jak prawidłowo pielęgnować skórę dziecka. Gdy jest on zdrowa i gładka wystarczą kosmetyki z drogerii, zaś w przypadku skóry z problemami, trzeba sięgnąć po specjalistyczne preparaty. Dziecko nie potrzebuje jednak wielu kosmetyków.

  czytaj

 • Lena i Jakub: najbardziej popularne imiona 2013 roku

  Jest już najnowsza lista najczęściej nadawanych imion w 2013 roku. Najpopularniejsze imię dla dziewczynki to nie Julia, a Lena. U chłopców zwyciężył Jakub. 

  czytaj

 • Od września do kwietnia trzeba podawać dzieciom witaminę D3. Nie tylko niemowlętom!

  Z badań wynika, że nasze dzieci mają spore niedobory witaminy D. Lekarze podkreślają, że może to mieć wpływ na ich stan zdrowia i zalecają, by witaminę D z apteki przyjmować przez całe życie - jeśli trzeba, o każdej porze roku a na pewno od września do kwietnia, gdy w Polsce jest mało słońca.

  czytaj

 • Jak wybrać właściwe kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka

  O tym, czym się kierować wybierając kosmetyki dla dzieci rozmawiamy z lek. med. Beatą Kosiorek-Nalewajek, specjalistką dermatologiem z Centrum Medycznego ENEL-MED.  

  czytaj

 • Jak latem pielęgnować wymagającą skórę dziecka?

  Skóra dzieci i niemowląt jest wrażliwa i podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Aby im zapobiec trzeba o nią dbać, stosując delikatne kosmetyki przeznaczone dla maluchów. Szczególnej troski wymaga skóra sucha oraz atopowa. I choć słońce latem poprawia stan skóry problematycznej, nie wolno zapominać o właściwej pielęgnacji w czasie wakacji.

  czytaj

 • Owsica. Pasożyty częste u przedszkolaków

  Owsikami bardzo łatwo można się zarazić, szczególnie w żłobku czy w przedszkolu. Leczeniu powinny być poddani wszyscy domownicy zarażonego dziecka oraz rówieśnicy z przedszkola. Dopóki leki nie zostaną podane wszystkim dzieciom w grupie, robaki będą powracać. Owsica nie wymaga izolacji, ale w czasie choroby należy szczególnie zadbać o higienę.  

  czytaj

 • Obowiązki dziecka

  O tym jak uczyć dzieci obowiązku i od kiedy, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

  czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?Zobacz wyniki ankiety, skomentuj

Przyjazne miejsca