majówki 2011

Wysłane przez michalina970 

Daga33 (offline)

14-04-2011 15:21:11

Małomice
Soniu rzeczywiście te Twoje ciśnienie nie daje Ci spokoju strasznie skacze tez jestem zdania jak maggie87 jedz lepiej do szpitala na pewno coś zaradzą,albo zmienią leki przecież tak wysokie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne dla dziecka i Ciebie teżsad smiley
Ja dzisiaj po południu ucięłam sobie dwu godzinną drzemkę co mi się rzadko zdarzasmiling smiley ciekawe co będę robiła w nocyconfused smiley i tak się fajnie teraz czuję mała też się w brzuszku leniwie przeciągałasmiling smiley.Na 17 idę na zebranie do szkoły do mojego ASA mam nadzieję się nie zdenerwowaćangry smiley,ale to różnie bywasmiling smiley z nauką nie ma problemu gorzej z zachowaniem dziecko z procą w końcu teraz to ten najgorszy wiek.

Trzymajcie się ciąża


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

malgorzata01 (offline)

14-04-2011 16:46:40

Lublin
Witam.arya 85 strasznie ci wspolczuje ze musisz lezec w szpitalu,trzymaj sie cieplutko.Kurde ja od swojego M nigdy w zyciu nie dostalam listu,jutro ja mu wysle -moze mi odpisze.Soniu daj znac czy bylas u lekarza i co z tym cisnieniem.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


Zanim zostałaś poczęta - PRAGNEŁAM CIĘ,
Zanim się urodziłaś - KOCHAŁAM CIĘ,
Zanim minęła 1 godzina Twojego życia - BYŁAM GOTOWA ZA CIEBIE UMRZEĆ.

kami42 (offline)

14-04-2011 17:23:55

woj.sląskie
Wlasnie dostalam telefon ze koleznaki jej siostra jest od rana w szpitalu podlaczyli ja do kroplowki juz ma skurcze co 3 min takze czekam niecierpliwiesmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



''Gdy przyszłaś na ten świat moje życie całkiem rozjaśniało... Jesteś moim światełkiem- tak przecież być musiało! Dziękuję Ci że jesteś, że śmiejesz się i płaczesz, że czasem tak na mnie patrzysz... tak jakoś pięknie,inaczej. Dziękuję Ci, że czasem jestem przy Tobie zmęczona. Dziękuję,dziękuję,dziękuję, że mogę Cię trzymać w ramionach!!!! ''

[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-14 17:24 przez kami42.

arya85 (offline)

14-04-2011 19:01:25

Świdnica/Legnica
JanaMira ciężko uzyskać informacji od tych lekarzy. Mówią ciągle to samo-że grozi krwotok. Im wyższa ciąża tym wieksze ryzyko. A to, że ma być cesarka w 34 tyg. powiedział mi ordynator. A jak się spytałam lekarza swojego co pracuje tu w szpital czemu tak szybko, to on nic sensownego nie odpowiedział tylko,że nikt mnie nie będzie tu trzymał do 40 tyg. bo bym oszalała. Dali mi zastrzyki na szybszy rozwój płucek u dziecka, wiec pocieszam sie tym, że ta cesrka w 34 tyg. nie bedzie aż tak wpływać na dzidzie. Jest mi cięzko z tym wszystkim. Codziennie patrzę na kalendarz ile jeszcze tygodni muszę tu leżeć i czekać....


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Natka2011 (offline)

14-04-2011 19:15:06

Warszawa
JanaMira i jak siostrzeniec?smiling smiley Zebrało mu się zapewnesmiling smiley Ale z drugiej strony 16 lat taki wiek - kto z nas nie popijał jak miał 16 lat, a jak wiadomo w tym wieku wiele nie trzeba żeby szumiało w głowie. Szkoda twoich nerów, dbaj o siebie.

Soniu co z tym twoim ciśnieniem, może zadzwoń do lekarza bo do poniedziałku jeszcze daleko. Trzymam kciuki.

Ayra trzymaj się - dobrze że masz w szpitalu chociaż komputer - zawsze możesz napisać na forum a my będziemy Cię wspierać i dodawać otuchy. Ja jestem zdania że jeżeli lekarz mówi żeby ciąć w 34 tc to trzeba ciąć - komuś trzeba zaufać a z tego co piszesz twój lekarz naprawdę dba o Ciebie i maleństwo. Ja prowadzę ciąże u dwóch lekarzy i jestem przekonana że przez te już prawie 9 miesięcy żaden z nich nie kojarzy mojego imienia ani nawet płci dziecka. A u jednego płacę naprawdę grube pieniądze za wizyty i mam odczucie że pacjentki traktuje się hurtowo. W kolejnej ciąży na pewno nie dam się naciągnąć na drogie wizyty prywatne u lekarza.

Moniamalina mąż się w końcu postarałsmiling smileyFajnie że się tak zreflektował. Mój mąż nie pisze do mnie listów, chociaż zdażyło mu się wysyłać mi piękne maile i często wysyła czułe smsy, generalnie mówi zawsze że on nie jest romantykiem i faktycznie nie jest więc nie wymagam tego od niego zbyt wielesmiling smiley. Natomiast jest moim najkochańszym mężem, daje mi poczucie że jestem najważniejsza i kochana i szaleje z radości w oczekiwaniu na naszą córeczkę - chociaż myślałam że będzie wiecej dotykał brzucha, mówił do dziecka... nie robi tego za często i nie wyręcza mnie we wszystkim, ale jak trzeci raz tupnę to w końcu zrobi o co go proszę, a ja jestem samosia wiec 3 razy zrobię coś sama zanim go poproszę.

Ja już mam łóżeczko złożone, materac już jest, wózek złożonysmiling smiley W szafie ciuszki poukladane chociaż jeszcze nie poprane i niepoprasowane. Jeżeli chodzi o mnie to jestem w proszku, torba do szpitala w sferze fantazji, niespakowanasmiling smiley CHociaż większość już zebrałam, koszule do karmienia kupiałam ale nie wyprałam.Mam też wreszcie stanik do karmienia. Nic nie mam wyprane ani dla siebie ani dla Małej bo nadal nie mam podłączonej pralki, która już jednak wczoraj dotarłasmiling smiley Nówka sztukasmiling smileyMam nadzieje że na dniach zacznę jednak prać...

Nie wiem jeszcze też w czym mam wystąpić do porodusmiling smiley Chyba najlepszy bedzie duzy t-shirt tylko nie mam aż tak długiego bo mąż nie jest dużych rozmiarów a poza tym czy nie ta koszulka nie powinna być rozpinana żeby przyłożyć dziecko od razu do piersi?? Jak myślicie??

Przesyłam też Wam link do strony gdzie opisany jest plan porodu, pewnie wyjdzie jak wyjdzie ale możecie przeczytać czego oczekiwać w szpitalu - [link widoczny po zalogowaniu]

Pozdrawiam!


[link widoczny po zalogowaniu]

sysia (offline)

14-04-2011 19:39:19

ok. ŁASKU
witajcie miałam dzis napisac rano ale zle sie poczułam i musiałam natychmiast sie polozyc niedawno stałam smiling smiley brzusio juz mi sie opuscił bo duzo lepiej mi sie oddycha i czesto twardnieje. Pozatym to bola mnie nogi tylko i kregosłup sad smiley

Ayra85 - bedzie dobrze jestes pod dobra opiekąsmiling smiley
moniamalina6 - szkoda ze mój facet mnie tak nie zaskakuje zazdroszcze ci

soniu - byłas u lekarza jak sie czujesz teraz ??


Pozdrawiamsmiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

michalina970 (offline)

14-04-2011 19:43:18

soniu moj lekarz od razu dal mi 3x1 dopegyt bo podobno od 3 tabl dziennie on zaczyna dzialac.do konca ciazy mozna brac nawet 6 razy dziennie.ja biore teraz 4x1 i jest ok


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-14 19:43 przez michalina970.

JanaMira (offline)

14-04-2011 22:04:04

Poznań
Arya ja bym jednak drążyła dlaczego w 34tc. przecież lepiej dla dziecka jak poczekają chociaz do 36 tc. I dlaczego lezysz w szpitalu jak nie miałaś krwawienia.... dziwne to dla mnie. równie dobrze mogli Cie tam trzymać od początku ciąży. Domyslam się jak bardzo Ci ciężko ale jak isały dziewczyny zdrowe maleństwo wszystko wynagrodzi.

Natka ja do samego porodu licze na szpitalną koszulę. I tak całą zabrudze a ma z przodu cięcie i można maleństwo przytulic do ciałka. Teraz weszła ta nowa ustawa o 2 godzinnym nieprzerwanym kontakcie matka- dziecko po porodzie. Ciekawe jak to wygląda w praktyce. Bardzo bym chciała, aby malenstwo było przy mnie te 2 godz. Po cesarce trzeba leżec plackiem 12 h więc chyba w tym wypadku to zupełnie odpada..
A jesli chodzi o mojego siostrzenca to usłyszłam od siostry ze to jej problem i nie mamy z mamą sie wtrącać. W sumie ma racje... muszę sie odzwyczaić, że dokładam swoje 3 grosze, bo to przeciez nie moje dzieci a matkę mają.

Soniu dobrze zrobiłaś. Wysokie RR nie jest dobre dla łożyska i przepływów. Lek dobry ale trzeba modyfikowac dawkę.

W nocy sniło mi się że mam jakieś osłabione mięsnie brzucha po prawej stronie i jak mała tak wystawia pupe i nóżki to robi mi się taka przepuklina w prawym boku. I za którymś razem wystawiła całą główkę, tak naciągając skórę, że stała się przezroczysta i na chwile straciła łącznosć i widziałam jej całą twarzyczkę i otwarte oczka. Bałam się, że cała wyjdzie bokiem więc ręką delikatnie wcisnęłam do brzucha. A potem płakałam, bo zrobiłam to niesterylnie i już wiedziałam, że wprowadziłam do macicy bakterie dotykajac jej główki i przez to nie donosze ciązy. A sen się wziął stąd, ze wczoraj tak się wypięła, że miałam cały brzuch po jednej stroniewinking smiley wije się jak wążwinking smiley nie kopie jak kiedyś tylko sunie się i wystawiawinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Natka2011 (offline)

14-04-2011 22:40:19

Warszawa
Moze to glupie pytanie ale czy w kazdym szpitalu daja koszule do porodu?Tez wolalabym szpitalna bo i tak bedzie do zmarnowania,a pewnie mialaby rozpiecie z przodu zeby dziecko polozyc.


[link widoczny po zalogowaniu]

atena_82 (offline)

15-04-2011 12:38:25

Legnica
hej dziewczyny smiling smiley
Kami i jak urodziła twoja koleżanka ?
Soniu i jak ciśnienie spadło po zwiększeniu dawki ?
Glamur daj znać jak tam po wizycie ?
Sysiu musisz teraz na siebie uważać bo jesteś już na takim etapie że w każdej chwili mogą cię złapać skurcze smiling smiley
co do koszul szpitalnych to ja słyszałam że są w opłakanym stanie- oczywiście są prane i krochmalona ale pozostawiają dużo do życzenia poza tym tyłek na wierzchu więc ja kupiłam za 20 zł jakąś najtańszą rozpinaną z góry jakby co to wyrzucę ją po porodzie smiling smiley
JanaMira jakiś czas temu miałam podobny sen tylko że nóżka prawie cała mi wychodziła z brzucha tak skóra się naciągnęła że bałam się że pęknie więc od razu ją wepchałam do środka a potem się wystraszyłam że uszkodziłam maleństwo bo przecież one jeszcze takie kruche smiling smiley a wszystko przez to że mojego M kuzynka opowiadała że jak jej mały się rozpychał pod koniec ciąży to ręką wpychała wypukłości do środka - co mi teraz się wydaje dziwnym stwierdzeniem smiling smiley
Maggie wytrzymaj jeszcze troszkę byś świąt nie spędziła w szpitalu smiling smiley

pozdrawiam smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545962, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.